שתף קטע נבחר

שוב סכנת בנייה סמוך לחוף נעורים לצורך הרחבת יישובים

מפנה נוסף בסאגת הבנייה בחוף נעורים: למרות הודעת מינהל התכנון כי הבנייה בסמוך לחוף לא תפגע בו, מועצת עמק חפר מקדמת תוכניות הכוללות חלופות לבנייה במרחק של כ-100 מטר ממנו. המועצה: "מדובר בסקיצות שעוד יכולות להשתנות"

אחרי שכבר נדמה היה שחוף נעורים ניצל , החוף הפופולרי שוב בסכנה. האיום: בנייה במרחק של כ-100 מטר לצורך הרחבת היישובים הכפריים הסמוכים.

 

המחאה הצליחה: תוכנית הבנייה תצומצם - וחוף נעורים יינצל

הקרב על חוף נעורים: "המועצה מקדמת בחשאי תוכנית וילות צמוד לחוף"

שופטי העליון קיבלו את ערר המדינה ונתנו אור ירוק לבנייה באפולוניה

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

יצוין כי ביישוב צוקי ים מדובר על פוטנציאל של 169 יחידות צמודות קרקע, בחבצלת השרון על 139 יחידות, ובשושנת העמקים על 112 יחידות.

חוף נעורים (צילום: שאול גולן)
חוף נעורים(צילום: שאול גולן)

בעקבות הפרסום ב"ידיעות אחרונות" במאי מסר מינהל התכנון לאחר ישיבת הוותמ"ל (הוועדה לתכנון ובניית מתחמים מועדפים לדיור), שהבנייה בסמוך לחוף לא תפגע בו בזכות תמ"א 1, שמטרתה הצלת מרחבים ירוקים. ואולם, התוכניות שמקדמת מועצת עמק חפר כיום כוללות חלופות לבנייה הקרובה לחוף.

 

מתברר שב-30 במאי התקבל בוותמ"ל תיקון, לפיו "המתחם יורחב ל-1,650 דונם כדי לאפשר את הרחבת היישובים, ושמירת מרחב פתוח בין גן לאומי אביחיל וחוף הים".

 

מהמועצה האזורית עמק חפר נמסר: "התוכניות הן רק סקיצות ראשוניות, שנוצרו בעקבות תוכנית הותמ"ל שמקדמת המדינה. הסקיצות כבר השתנו מאז, ועוד עשויות להשתנות בעתיד. מכל מקום, לא יהיה כל שינוי במרחק הבנייה הקיים כיום מקו החוף.

 

"ההרחבות ייבנו מזרחית לכביש, באותו מרחק מהחוף כמו הבתים הקיימים בנתניה, שושנת העמקים וצוקי ים. תכנון ההרחבות במיקום זה (מצפון ליישובים) נתמך גם בידי החברה להגנת הטבע ומתואם עם הולחו"ף (הוועדה לשמירת הסביבה החופית), ומאפשר הישג סביבתי - גן לאומי שישתרע מגן לאומי אביחיל במזרח ועד לים במערב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
חוף נעורים
צילום: שאול גולן
מומלצים