שתף קטע נבחר

הדרך החדשה והכשרה של החברות הזרות לחזר אחר הנוסעים היהודים

זה שחברות הספנות מנסות לחזר אחר הקהל הישראלי בשיטות שונות - זה כבר ידוע. הפעם מדובר בעליית מדרגה בקרב החברות הזרות, עם פנייה לשוק שומרי הכשרות, שכנראה מספיק חזק על מנת להחזיק עבורו שף מיוחד ומנות כשרות טריות על האונייה. כל המחירים והפרטים בכתבה

שיא עונת ההפלגות והקרוזים מתחילה בימים אלו ותימשך עד אחרי חגי תשרי, שחלים השנה בסוף ספטמבר-תחילת אוקטובר. שתייים מחברות הספנות הבולטות בהזמנות מהארץ, יוצאות עם ארוחות כשרות - ללא תוספת תשלום, מעבר לכרטיס שתזמינו לקרוז, על מנת לתת לנוסעים היהודים שומרי הכשרות מענה גם בעניין הקולינרי.

אוניית אנקור של NCL (צילום: NCL)
שינוי גישה לשומרי הכשרות בהפלגות(צילום: NCL)
חברת השייט נורוויג'יאן קרוז ליין (NCL), הודיעה היום (ג') על השקת תפריט של ארוחות כשרות לטובת לקוחותיה היהודיים המבקשים לצאת לשייט בכל מקום בעולם. מהיום, תאפשר החברה להזמין ארוחות כשרות בכל אחת מאוניותיה ברחבי העולם, היוצאות מכל נמל, ללא כל תוספת תשלום.

 

נושא הארוחות הכשרות לא חדש לחלוטין בתחום הקרוזים. גם חברת הספנות האיטלקית MSC השיקה מוקדם יותר הפלגת קרוזים במערב הים התיכון עם אוכל כשר במהלך כל החופשה.

כך נראית אוניית Seaside מהחוף (צילום: אסף קוזין)
ארוחות כשרות גם ב-MSC(צילום: אסף קוזין)
 

ב-NCL התפריט החדש שהושק היום כולל מגוון אפשרויות קולינריות באיכות גבוהה, המותאמות לחיך הישראלי והיהודי. הארוחות הכשרות מיוצרות תחת פיקוח האיחוד האורתודוקסי (Orthodox Union) ומסופקות על ידי חברת קייטרינג בורנשטיין (Borenstein) הבינלאומית.

 

70 שפים על הסיפון: ביקרנו באוניית הפאר הבוטיקית שעוגנת בחיפה

זו ספינת התענוגות הגדולה שעגנה אי פעם בישראל

 

בכל ארוחה מוגשת מנה ראשונה, מנה עיקרית, שתי תוספות ומנות אחרונות. כל נוסע יוכל לבחור בעת ההזמנה את המנה שירצה לאכול בכל יום במהלך ההפלגה. כל מנה בתפריט החדש מוגשת לאורחים כשהיא ארוזה ואטומה בכלים אישיים וניתנת גם אפשרות למנות גלאט.

 

 

"הנוסעים יתפשרו איכות השירות, לא על הכשרות"

חברת MSC קרוז יצאה עם הארוחות הכשרות בשיתוף רימון קרוז ואלו ינתנו באונייה MSC DIVINA שמפליגה במערב הים התיכון, כשהאורחים יוכלו ליהנות ממסעדת יוקרה על האונייה שתוכשר ותוקצה לאוכלי כשר בלבד.

גנואה (צילום: מאסימו פינקה)
פנים אוניית DIVINA(צילום: מאסימו פינקה)
 

הכשרות למהדרין תהיה בפיקוחו האישית של הרב יחזקאל שיינפלד, חתנו של הרב ישראל לאו. לצורך כך הוקצה מטבח נפרד שהוכשר במיוחד ובו משגיח הכשרות ישהה לאורך כל ההפלגה. גם כאן - האוכל הכשר מבושל כל יום ומוגש טרי ברמת גורמה גבוהה, "כמו לכל אורחי האנייה ואף יותר", אומרים בחברה, "כדי להעניק לאורחים שומרי הכשרות חוויה גסטרונומית כשרה".

 

טלי נוי מנהלת MSC קרוז ל-ynet מסבירה את המהלך: "זיהינו ביקוש גובר מצד המגזר הדתי להצטרף לקרוזים. אחת הבעיות העיקריות של מגזר זה, המונע מהם להגיע למקומות מסויימים בחו"ל הוא נושא האוכל. הם מוכנים להתפשר על איכות השירות, אך לא על הכשרות.

 

"מתוך כך, החלטנו להעניק להם חבילה של שרותים אשר יאפשרו להם לבלות בקרוזים שלנו הכוללת בראש וראשונה את הכשרות המחמירה והקפדנית, מסעדה נפרדת ומטבחים נפרדים לבשר וחלב וכן הוקצה אזור מיוחד לתפילות".

 

"יותר ויותר משפחות ישראליות בוחרות לשוט"

ניק ווילקינסון סגן נשיא נורוויג'יאן קרוז ליין, ישראל, מזרח תיכון ואפריקה: "היום אנו קובעים רף חדש בתעשיית הקרוזים העולמית. מעתה, אוכל כשר, עשיר ומגוון, יהיה חלק מהחוויה הקולינרית שאנו מציעים לאורחים בכל אוניות החברה".

מתחם הלייזר טאג באונייה החדשה (צילום: NCL)
מתחם הלייזר טאג באונייה אנקור(צילום: NCL)
 

לדבריו, יותר ויותר משפחות ישראליות בוחרות לצאת לחופשות באוניות הקרוז של החברה, "לכן אנו רואים חשיבות רבה במתן פתרונות הולמים לציבור שומרי הכשרות מבין לקוחותינו הישראלים וברחבי העולם. ההחלטה להגיש ארוחות כשרות באיכות גבוהה וללא תוספת תשלום, היא עדות לחשיבות הרבה שאנו מייחסים לשוק זה ולפוטנציאל האדיר שטמון בו".

ניק ווילקינסון, סגן נשיא ישראל, אפריקה והמזרח התיכון (צילום: NCL)
ניק ווילקינסון, סגן נשיא ישראל, אפריקה והמזה"ת(צילום: NCL)
 

בנוסף, בארוחות השבת, המוגשות בכל האוניות, יוגשו חלות שבת מיוחדות. כמו כן, יין כשר, אדום ולבן, יהיה זמין לרכישה בכוס או בבקבוק בכל אוניות הצי.

 

במהלך החגים, כמו למשל בפסח, החברה תאפשר לקיים ארוחת חג מיוחדות לקבוצות הנרשמות מראש וכן יסופקו גם מצות על פי דרישה. מעבר לארוחה, תקושט האונייה לכבוד החג כמו למשל בחנוכה. בנוסף, באונייה חדר פרטי שזמין למי שרוצה להתפלל ולהדליק נרות שבת.

 

"רויאל קריביאן מספקת אוכל כשר מעל 20 שנה"

 "אנו מברכים על הצטרפותן של חברות שייט נוספות לשירות ארוחות כשרות על אוניות השייט", אורי שנבל, מנכ"ל סנורמה, נציגת רויאל קריביאן בישראל.

 

לדבריו, אחת מהחלוצות בתחום הייתה חברת רויאל קריביאן שזיהתה את הצורך והביקוש לארוחות כשרות בקרב נוסעיה, וזו מספקת אוכל כשר וטרי למעלה מ-20 שנה.

 

גם רויאל קריביאן עובדת עם חברת בורנשטיין המספקת ארוחות מוכנות כשרות לחברת השייט מזה שנים. לציבור החרדי והדתי ניתנות אפשרויות נוספות כמו ארוחות הנעשות במסעדות האונייה, על פי בקשת הנוסע.

 

"לצד הארוחות המוכנות מדובר על אוכל טרי כמו דגים אפויים על הגריל בנייר כסף, לצד הקפדה על שמירת הפרדה בין חלב לבשר, כמו גם היצע רחב של סלטים פשטידות, תוספות, פסטות, ומנות עוף כשרות. בנוסף לתפריט הכשר ישנה אפשרות לאורחים להכין אוכל במטבח האונייה באופן עצמאי לדוגמת חיתוך ירקות לסלט".

 

כמה עולות ההפלגות הכשרות?

ההפלגה באוניית DIVINA של MSC קרוז תימשך שמונה ימים ומחירה הוא החל מ-2,870$ כולל טיסות, העברות, הארוחות הכשרות וסיורי חוף.

 

קרוז בקריביים עם אוניית הפאר החדשה Seaside (צילום: MSC)
בשורות לשומרי כשרות בעולם הקרוזים(צילום: MSC)

ב-NCL מחיר ממוצע בחדר לארבעה עם מרפסת בחגי תשרי הקרובים, החל מ-750$ לאדם, כולל מסים. מחיר בחדר זוגי עם מרפסת החל מ-850 דולר לאדם.

 

בנוסף, נורוויג'יאן קרוז ליין מציעה לשוק הישראלי מבצע שבמסגרתו מוענקות עד חמש הטבות בשווי עד 2,800$ למזמינים קבינה בדרגת מרפסת ומעלה. מהן 5 ההטבות? חבילת משקאות, שוברי הנחה בסיורי חוף, חבילת ארוחות במסעדות גורמה, חבילת אינטרנט והנחות לחברים ובני משפחה בהפלגה.

 

חשוב לציין שאותן הפלגות לא יוצאות מישראל ויש לקחת בחשבון גם את עלות כרטיסי הטיסה מהארץ ליעד ממנו יוצאת ההפלגה וחזרה. בנוסף, לעיתים תאריכי הטיסות מצריכים גם לינה של לילה או יותר ביעד הנמל - גם זאת צריך לחשב בעלות הכללית של הטיול.

 

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: MSC
כך מחזרות חברות הקרוזים אחר הקהל שומר הכשרות
צילום: MSC
מומלצים