שתף קטע נבחר

אין מספיק צל? המלצה להקל על בניית הצללות בשטחים ציבוריים

מינהל התכנון המליץ לממשלה על תקנות חדשות שנועדו לבטל את הצורך בזכויות בנייה עבור מתקני הצללה, פרגולות וגגונים במרחבים ציבוריים דוגמת גינות משחקים ופארקים, דרכים, שדרות, טיילות, כיכר עירונית וחופי רחצה

רחובות רבים בישראל סובלים מהיעדרו של צל, שיגונן על הולכי הרגל מפני השמש הקופחת. אולם היום (ג') מגיעות בשורות חיוביות בנושא מהמועצה הארצית לתכנון ובנייה, בראשות מנכ"לית מינהל התכנון דלית זילבר, שהחליטה להמליץ לממשלה על תקנות חדשות שנועדו להקל על התקנת הצללות במרחב הציבורי.

 

מכת שמש: מהיום חובת הצללה של גני שעשועים

ת"א חכמה בשמש: צפו בפרויקטים הזוכים בתחרות "צל אביב"

להתראות ריאות ירוקות, שלום פקקים: חטאי תוכניות הבנייה

 

נכון להיום, הקמת הצללה מכל סוג מצריכה תוכנית מפורטת שתקבע את זכויות הבנייה והוצאת היתרי בנייה בוועדה המקומית לתכנון ולבנייה. מדובר בתהליכים שלוקחים זמן רב. התקנות, שקודמו על ידי מינהל התכנון, נועדו לבטל את הצורך בזכויות בנייה עבור מתקני הצללה, פרגולות וגגונים במרחבים ציבוריים דוגמת גינות משחקים ופארקים, דרכים, שדרות, טיילות, כיכר עירונית וחופי רחצה.

מטיילים פארק דרום תל אביב (צילום: ליהי קרופניק)
הצללות בפארק(צילום: ליהי קרופניק)
 

במינהל התכנון מציינים כי התקנות נועדו לשחרר את החסם שהיה עד כה בהקמת הצללות השונות ולאפשר גמישות גבוהה של הרשות המקומית בהתקנתן. עוד מציינים שם, כי המהלך צריך להיות משולב בנטיעת עצים משמעותית, במטרה לאפשר מרחבים עירוניים מוצלים שישרתו את הולכי הרגל ומשתמשי התחבורה הציבורית.

 

בשלב הבא אמורות התקנות לעבור לאישור שר האוצר, כאשר משרד המשפטים אמור כעת להכריע האם הוא יוכל לחתום עליהן בתקופת המעבר. אחרת, ביצוען עלול לקחת עוד זמן רב, רק לאחר הבחירות. קידום ההחלטה היו שותפים גם פורום 15 והשלטון המקומי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ליהי קרופניק
הצללה בפארק
צילום: ליהי קרופניק
מומלצים