שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חקירת השריפה בבית הגננת: "אותרו 3 מוקדי הצתה"
  מחקירה של צוות מטעם כבאות והצלה בזירה בראש העין מתחזק החשד כי השריפה בבית ובפעוטון "בייבי לאב" של הגננת החשודה בהתעללות בפעוטות נגרמה בשל הצתה. הצוות איתר כמה נקודות חשודות ושלח ממצאים לבדיקת מעבדה. עורך דינה של הגננת: "מבינים את הכעס, אך נחצה קו אדום". הורי הפעוטות יפגינו הערב מול נווה תרצה

  הבית שעלה באש בראש העין (צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז מרכז)
  השריפה בביתה של כרמל מעודה בראש העין(צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז מרכז)

  צוות החקירה מטעם כבאות והצלה שבחן את השריפה בביתה ובפעוטון "בייבי לאב" של כרמל מעודה, הגננת שחשודה בהתעללות בפעוטות, איתר היום (שבת) שלושה מוקדים שכנראה הוצתו. מכבאות והצלה מחוז מרכז נמסר כי הצוות סיים את פעולות החקירה שכללו שימוש בכלב שהוכשר לאיתור מוקדי הצתה, וכי במקום נמצאו כמה נקודות חשודות שנאספו מהן ממצאים. עוד נמסר כי הממצאים נשלחו לבדיקת מעבדה ומחזקים את החשד להצתה. הורי הפעוטות שבהם התעללה מעודה יפגינו הערב מול בית הסוהר נווה תרצה, שבו מעודה כלואה.

   

  מוקדם יותר אמר עו"ד גיא עין צבי המייצג את מעודה מטעם הסנגוריה הציבורית כי "אנו מבינים את הכעס והכאב של ההורים, אבל נחצה קו אדום. אנשים לקחו לידיהם את החוק, פעלו בבריונות וסיכנו חיי אדם". המשטרה לא עצרה עדיין חשודים בהצתה.

   

  עין צבי הוסיף כי "את המשפט כנגד כרמל יש לנהל בבית המשפט ולא בכיכר העיר. על משטרת ישראל לפעול באופן מיידי לעצור את האיומים והפגיעה במשפחה". בני משפחתה של מעודה אמרו מוקדם יותר כי הם מאשימים את "ההסתה ברשת" בשריפה.

   

   

  הבית שעלה באש בראש העין (צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז מרכז)
  (צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז מרכז)
  האש שפרצה הבוקר בבניין בראש העין בו נמצא הפעוטון "בייבי לאב" החלה במחסן בחצר הבניין ומשם התפשטה לקומה העליונה שם נמצאים הפעוטון ובית משפחת מעודה, שלהם נגרם נזק כבד. בקומת הקרקע מתגוררת משפחה נוספת, אשר לביתה נגרם גם נזק ובבית הצמוד שנמצא בסמוך מתגוררות שתי משפחות עם ילדים קטנים שגם לביתן נגרם נזק. המשפחות היו בבית ובנס לא נפגעו בשריפה.

   

  בימים האחרונים הפגינו הורים לילדי הפעוטון מול אותו הבית של מעודה בת ה-25 ודרשו שמערכת המשפט תמצה עמה את הדין. זאת, לאחר שבסרטוני האבטחה שפרסמה המשטרה נראתה הגננת מעמידה את הפעוטות דקות ארוכות כשפניהם מופנות אל הקיר, מאכילה אותם בקיא שפלטו ומכה את הילדים באמצעות מגבת ובידיה. בעקבות השריפה הבוקר, הפגנת ההורים ותומכיהם מול בית משפחת מעודה שהייתה אמורה להתקיים במוצ"ש הועברה לכלא נווה תרצה שם עצורה מעודה.

   

   

  כרמל מעודה ()
  הגננת המתעללת כרמל מעודה

   

  שריפה עשן אש ראש העין בית ה גננת המתעללת כרמל מעודה (צילום: דוברות המשטרה)
  (צילום: דוברות המשטרה)
  עו"ד בנימין מלכא, המייצג את ההורים בגן, אמר הבוקר: "מהיכרותי עם הורי הילדים, אני יכול לומר, בפה מלא ובלב שלם, כי מדובר באנשים נורמטיביים. הם כעוסים ומזועזעים עקב הפשעים החמורים אשר בוצעו כלפי ילדיהם אך אינם עבריינים ואין לי ספק שחקירה מעמיקה תוליד מסקנה כי להורי הילדים אין קשר לשריפה. אציין כי נוסיף לעמוד על זכויות נפגעי העבירה, הפעוטות, אולם, נפעל בדרך חוקית ומקובלת וללא כל גילויי אלימות".

   

  איציק ששון, אב לחמישה ילדים שמתגורר בבית הסמוך, אמר ל-ynet: "הבית נפגע קשה, הילדים נשארו ללא בגדים ואין לי לאיפה לקחת אותם". ששון הפנה אצבע מאשימה לעבר הורי הילדים שספגו התעללות קשה בגן: "הרסו לנו את החיים, אני לא יכול להסביר את זה, אני מאופק. שמי שעשה את זה יגיד שמותר לו לפגוע בילדים שלי כי פגעו לו בילדים. אני מבין את הכאב של ההורים אבל יש פה משפחות שחיות פה עם ילדים בהיסטריה. אני לא יודע בוודאות מי עשה את זה, מי שרוצה להפגין שיפגין אבל לא ככה".

  שריפה עשן אש ראש העין בית ה גננת המתעללת כרמל מעודה (צילום: דוברות המשטרה)
  (צילום: דוברות המשטרה)
   

  שירי מלחי, שמתגוררת גם היא בבית הסמוך אירחה את שתי נכדותיה בנות ה-3 וה-7. ששון דפק על החלון שלה כשהחלה השריפה וכך בעצם הציל אותן. מלחי סיפרה ל- ynet ברעד: "אספתי את שתי הילדות. פתחתי את הדלת, הכול בער ונכנסתי לתוך האש. הילדות היו בהיסטריה, אני הייתי בהיסטריה".

   

  מלחי האשימה גם היא את ההורים: "המעשה עצמו? זוועה. יש חוק, ואנחנו נגד אלימות. שבועיים אני רואה את ההתלהמות. אבל איך אנשים שנלחמים באלימות פועלים באלימות? יש בתי משפט. מה שהיה פה זה נסיון לרצח. זה לא התפקיד שלנו, אנחנו לא תופסים את המקום של אלוהים. אנשים העלו פוסטים שצריך לשרוף פה את המקום. זה היה אחד הפוסטים היחידים שהגבנו להם".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז מרכז
  השריפה בראש העין
  צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז מרכז
  מומלצים