שתף קטע נבחר

בית "הגננת המתעללת" עלה באש. המשפחה: "זו תוצאת ההסתה" | חדשות השבת

כוחות הכיבוי קבעו כי הגורם לשריפה שפרצה בביתה של כרמל מעודה ובפעוטון שבו על פי החשד התעללה בילדים שבהם טיפלה הוא הצתה. ראש הממשלה לשעבר הכריז כי "ישראל דמוקרטית" יהיה שם המפלגה החדשה בראשותו. מחר: עומס חום כבד ברוב הארץ

הבית שעלה באש בראש העין (צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז מרכז)
השריפה בביתה של כרמל מעודה(צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז מרכז)
ביתה של מנהלת הפעוטון החשודה בהתעללות, כרמל מעודה, עלה באש הבוקר (שבת) לאחר שהוצת על ידי אלמונים. צוות החקירה מטעם כבאות והצלה שבחן את השריפה בביתה של מעודה ובפעוטון "בייבי לאב" אותרו שלושה מוקדים שכנראה הוצתו.

 

מכבאות והצלה מחוז מרכז נמסר כי הצוות סיים את פעולות החקירה שכללו שימוש בכלב שהוכשר לאיתור מוקדי הצתה, וכי במקום נמצאו כמה נקודות חשודות שנאספו מהן ממצאים. עוד נמסר כי הממצאים נשלחו לבדיקת מעבדה ומחזקים את החשד להצתה. הורי הפעוטות שבהם התעללה מעודה יפגינו הערב מול בית הסוהר נווה תרצה, שבו מעודה כלואה. בני משפחת מעודה האשימו את ההסתה ברשת שתרמה לליבוי היצרים.

  

האש שפרצה הבוקר בבניין בראש העין בו נמצא הפעוטון "בייבי לאב" החלה במחסן בחצר הבניין ומשם התפשטה לקומה העליונה שם נמצאים הפעוטון ובית משפחת מעודה, שלהם נגרם נזק כבד. בקומת הקרקע מתגוררת משפחה נוספת, אשר לביתה נגרם גם נזק ובבית הצמוד שנמצא בסמוך מתגוררות שתי משפחות עם ילדים קטנים שגם לביתן נגרם נזק. המשפחות היו בבתים ולא נפגעו בשריפה.

 

 

שריפה עשן אש ראש העין בית ה גננת המתעללת כרמל מעודה  (צילום: דוברות המשטרה)
(צילום: דוברות המשטרה)

הבית שעלה באש בראש העין (צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז מרכז)
(צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז מרכז)

עו"ד בנימין מלכא, המייצג את ההורים בגן, אמר הבוקר: "מהיכרותי עם הורי הילדים, אני יכול לומר, בפה מלא ובלב שלם, כי מדובר באנשים נורמטיביים. הם כעוסים ומזועזעים עקב הפשעים החמורים אשר בוצעו כלפי ילדיהם אך אינם עבריינים ואין לי ספק שחקירה מעמיקה תוליד מסקנה כי להורי הילדים אין קשר לשריפה. אציין כי נוסיף לעמוד על זכויות נפגעי העבירה, הפעוטות, אולם, נפעל בדרך חוקית ומקובלת וללא כל גילויי אלימות".

 

איציק ששון, אב לחמישה ילדים שמתגורר בבית הסמוך, אמר ל-ynet: "הבית נפגע קשה, הילדים נשארו ללא בגדים ואין לי לאיפה לקחת אותם". ששון הפנה אצבע מאשימה לעבר הורי הילדים שספגו התעללות קשה בגן: "הרסו לנו את החיים, אני לא יכול להסביר את זה, אני מאופק. שמי שעשה את זה יגיד שמותר לו לפגוע בילדים שלי כי פגעו לו בילדים. אני מבין את הכאב של ההורים אבל יש פה משפחות שחיות פה עם ילדים בהיסטריה. אני לא יודע בוודאות מי עשה את זה, מי שרוצה להפגין שיפגין אבל לא ככה".

 

אהוד ברק בחר שם למפלגתו

ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק חשף הערב (שבת) כי מפלגתו החדשה תיקרא "ישראל דמוקרטית". עד כה הצטרפו למפלגתו של ברק סגן הרטמכ"ל לשעבר, אלוף במיל' יאיר גולן, מי שהיה מס' 8 ברשימת העבודה יאיא פינק, ד"ר יפעת ביטון, אלוף משנה במיל' קובי ריכטר ונעה רוטמן (בן ארצי), נכדתו של ראש הממשלה לשעבר יצחק רבין ז"ל.

השם החדש של מפלגת ברק ()

ברק אמר כי "מדינת ישראל נמצאת רגע לפני פירוק מוחלט של הדמוקרטיה הישראלית. רגע לפני שאנחנו מוותרים על כל מי ומה שאנחנו. זה איום אסטרטגי לא פחות גדול מהאיום האיראני. הבחירה של כל אחת ואחד מאיתנו היא בין מדינת ישראל או מדינת נתניהו. בין ריסוק הדמוקרטיה הישראלית, פגיעה מכוונת בשלטון החוק, בבית המשפט ובמשטרת ישראל, בין רמיסה מוחלטת של הממלכתיות והסולידריות הישראלית – לבין המדינה היהודית והדמוקרטית שישראל צריכה, ראויה ויכולה להיות. עכשיו הזמן להחזיר את התקווה והאומץ לישראל, להתאחד ולהחזיר את ישראל לפסים".

 

רעידות האדמה נמשכות בארה"ב

בשעה 20:19 שעון מקומי (6:19 שעון ישראל) האדמה במערב ארצות הברית רעדה בעוצמה של 7.1. תוך דקות התברר כי נגרם נזק ויש נפגעים. לא דווח על הרוגים, ולפי הדיווחים מצבם של כל הנפגעים מוגדר קל. מדובר ברעידת האדמה החזקה ביותר בדרום קליפורניה זה 20 שנה, המורגשת יומיים אחרי רעש אדמה חזק אחר.

 

הרעש הורגש גם בלאס וגאס ובמקסיקו. עוצמתו גדולה פי 8 מרעידת האדמה בעוצמה 6.4 שאירעה במהלך יום העצמאות האמריקני שלשום, ולא גרמה לנפגעים. מוקד שתי רעידות האדמה הוא רידג'קרסט שבמדבר מוהאבי. גורמים רשמיים במחוז קרן הסמוך דיווחו על פצועים ושריפות, מפולת אבנים באזור גרמה נזק לכביש. במחוז סן ברנרדינו ניזוקו מבנים וכבישים נחסמו.

נזק נזקי רעידת אדמה רעש ב רידג'קרסט קליפורניה ארה
מנזקי רעידת האדמה העוצמתית בארה"ב(צילום: EPA)

 

נזק נזקי רעידת אדמה רעש ב רידג'קרסט קליפורניה ארה
(צילום: EPA)

קליפורניה רעידת אדמה רעש שריפה בית ב רידג'קרסט (צילום: רויטרס)
שריפה שפרצה בקליפורניה עקב רעידת האדמה(צילום: רויטרס)

מאז רעש האדמה ב-4 ביולי אירעו יותר מ-1,700 רעידות משנה. רעידת האדמה החזקה שאירעה היום הובילה גם להפסקת משחק בליגת הקיץ של ה-NBA, שנערך בווגאס. לאורך המשחק בין ניו אורלינס לניו יורק ניקס האוהדים והשחקנים הרגישו את הרעידות, וגם קוביית השעונים שמעל הפרקט נראתה זזה.

 

בשלב מסוים עצרו השופטים את ההתמודדות והאוהדים נדרשו להישאר במקומותיהם. אחרי רבע שעה הוחלט לא לחדש את המשחק. גם הפעילות בדיסנילנד הופסקה לזמן קצר.

 

חברת הגבעטרון נהרגה בתאונת דרכים

אלה האריס (79), מוסיקאית חברת קיבוץ בית השיטה וחברת להקת הגבעטרון, נהרגה הלילה בתאונה קטלנית בגלבוע. האריס נפצעה בתאונה באורח בינוני-קשה, אך בהמשך הידרדר מצבה והרופאים נאלצו לקבוע את מותה.

 

התאונה אירעה בסביבות השעה 22:30 בכביש 716 סמוך ליישוב נעורה. מסיבה שאינה ברורה פגע הרכב שבו נסעה האריס, והיה נהוג בידי בעלה, לארי, בחלקה האחורי של משאית. במשטרה חוקרים אם המשאית חנתה בצד הדרך או הייתה בנסיעה. מעוצמת הפגיעה, התלקח הרכב הפרטי. הכביש באזור צר, מפותל ואינו מואר.

אלה האריס (צילום: דוד (דדה) עינב)
אלה האריס(צילום: דוד (דדה) עינב)

אבל כבד ירד על בית השיטה. אלה הייתה בת לשניים ממייסדי הקיבוץ, יוסף (יוסוף) שהיה מראשוני הפלמ"ח ושימש תקופה קצרה כמפקד הפלי"ם. אימה, שפרה גדרון, הייתה הגננת הראשונה של בית השיטה וממובילות החינוך בקיבוץ.

 

האריס הייתה אם לשניים, בן טייס באל על ובן העוסק בנטורופתיה, ואחות לשתיים. היא עצמה הייתה מוסיקאית ובמשך שנים עסקה בתרפיה באמצעות מוזיקה ואמנות. בצעירותה שירתה בלהקה צבאית, ובמשך 26 שנים הייתה חברת הגבעטרון.

 

התחזית: עומס חום כבד ברוב אזורי הארץ

ההכבדה שהורגשה היום בעומסי החום תורגש גם מחר. מזג האוויר יהיה חם מעט מהרגיל בהרים ובפנים הארץ, והביל לאורך מישור החוף. עומס חום כבד יורגש במישור החוף, בשפלה, בצפון הנגב, בבקעת הירדן, ביום המלח ובערבה. בינתיים, הערב יהיה חם ולח בחוף, אך נוח יותר בהרים ובפנים הארץ.

מזג אוויר מטיילים הגן הלאומי אכזיב (צילום: דני זיו רשות הטבע והגנים)
מחר: עומס חום כבד. מטיילים בגן הלאומי אכזיב(צילום: דני זיו רשות הטבע והגנים)
  

הטמפרטורות החזויות הלילה ומחר: קריית שמונה 37-23, קצרין 34-21, צפת 31-21, טבריה 39-24, נצרת 32-22, חיפה 30-24, תל אביב 30-24, ירושלים 32-21, אשקלון 30-24, עין גדי 41-29, באר שבע 35-21, ערד 34-20, מצפה רמון 32-20, אילת 40-28.

 

נחיל מדוזות שנע מהדרום צפונה פשט בימים האחרונים על ישראל. מתרחצים החלו להבחין בנחיל באשדוד ובאשקלון, והוא נע עם זרמי המים צפונה. כעת נחיל המדוזות נמצא באזור המרכז. ד"ר רות יהל, אקולוגית ים ברשות הטבע והגנים, מסבירה כי "הנחיל יכסה את כל חופי ישראל. המדוזות שאנחנו מכירים נקראות חוטית נודדת, אלה לא מדוזות מקומיות. המוצא שלהן הוא באזור האוקיינוס ההודי או ים סוף, והן היגרו לים התיכון דרך תעלת סואץ".

 

למרות החום, עשרות אלפי ישראלים בחרו להעביר את השבת בטיולים באתרי הטבע, הפנאי והמורשת. מרשות הטבע והגנים נמסר כי כ-70 אלף מטיילים פקדו את שמורות הטבע והגנים הלאומיים ברחבי הארץ. בין האתרים הבולטים היו הגן הלאומי גן השלושה (הסחנה) עם כ-3,000 מבקרים, קיסריה ומצדה עם כ-2,500 מבקרים בכל אחד מהם, חורשת טל ושמורת עין גדי עם כ-2,000 מבקרים בכל אתר, ושמורת נחל שניר עם כ-1,500 מטיילים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז מרכז
השריפה בביתה של כרמל מעודה
צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז מרכז
מומלצים