שתף קטע נבחר

הגננת נאשמת בהתעללות: הטיחה ברצפה, טלטלה, הצליפה וקשרה

מחצה תינוק עם כליה אחת, האכילה פעוט בקיא של עצמו - וקשרה את זרועותיו של פעוט נוסף למשך יותר מחצי שעה. הפרקליטות מייחסת לכרמל מעודה, בעלת הפעוטון "בייבי לאב" בראש העין, שורה ארוכה של עבירות התעללות בפעוטות שהיו תחת חסותה. מעצרה הוארך בשבועיים וחצי

 

 

פרקליטות מחוז מרכז הגישה הבוקר (א') לבית המשפט המחוזי בלוד כתב אישום נגד כרמל מעודה, בעלת הפעוטון מראש העין, בגין התעללות בקטינים ובחסרי ישע ותקיפתם. 18 אישומים הוגשו נגד מעודה בת ה-25, שתקפה 11 מהתינוקות והפעוטות שבהם טיפלה. באחד ממקרי ההתעללות המזעזעים המפורטים בכתב האישום נכתב כיצד מעודה משכה בכוח את ראשו של אחד התינוקות, שנולד עם כליה אחת בלבד, תוך שהיא דוחפת את הכיסא שעליו ישב עד שבטנו נמחצה בין הכיסא לשולחן.

 

לקריאת כתב האישום המלא, כפי שהוגש לבית המשפט - לחצו כאן  

 

בכתב האישום, פורטו הדרכים שבהן מעודה התעללה בתינוקות ובפעוטות: כיסתה את ראשם בשמיכה וישבה עליהם למניעת תזוזה, קשרה ידי קטין באמצעות חוט למשך דקות עד שעות, הרימה אותם באמצעות אחיזה בכוח בזרוע, הניפה אותם באוויר והכל עד להטחתם ברצפה, טלטלה תינוקות, העמידה פעוטות עם הפנים אל הקיר, לעתים, למשך כמה שעות, הצליפה בהם באמצעות חיתול, סטרה להם, צבטה ומשכה ראשם של פעוטות לאחור תוך חסימת אפם ופיהם, עד שהתגלעו קשיי נשימה. באחד המקרים הכריחה פעוט לאכול תכולת צלחת לתוכה הקיא.

 

מכתב האישום עולה כי מעודה העמידה את אחת הפעוטות, ד.ד., בזמן מנוחת צהריים כשידיה שלובות וכשהיא אינה יכולה להיתמך בדבר או לשבת, במשך 33 דקות וגם כשהאור בחדר השינה כבה.

במקרה אחר הרימה מעודה את אחת הפעוטות, ה.ה., שזחלה על רצפת החדר שבגן והטיחה אותה במזרן. בהמשך, השכיבה מעודה את ה.ה. על בטנה, טלטלה אותה ואחר כך דרכה על גבה על מנת שלא תזוז.

 

 

כרמל מעודה בבית המשפט (צילום: יריב כץ)
כרמל מעודה בבית המשפט(צילום: יריב כץ)

מאוחר יותר הרימה שוב מעודה את ה.ה., הפעם ביד אחת וברגל אחת וטלטלה אותה תוך כדי שהיא צמודה לאחת מדופני הלול שנמצא בחדר הגן. לאחר מכן אחזה ברגלה ובידה של ה.ה., והכניסה אותה ללול כשראשה נחבט במזרן הלול.

 

במקרה אחר שפורט בכתב האישום, מעודה ניגשה לאחת הפעוטות שאכלה ארוחת בוקר והכתה בראשה כמה פעמים. לאחר מכן דחפה מעודה את ראשה של הפעוטה לצלחת ממנה אכלה. מאוחר יותר משכה מעודה את הכיסא שעליו ישבה הפעוטה, ואתם כיסאותיהם של שני פעוטות אחרים – שנאלצו לאכול בעמידה. במקרה נוסף השכיבה מעודה תינוק על גבו והכניסה בקבוק לפיו כשראשו צמוד לרצפה, בזמן שהוא משתולל ומנסה להתנגד במשך ארבע דקות.

 

אחד המקרים המפורטים בכתב האישום, שהוצג גם בסרטון שפרסמה המשטרה, קשרה מעודה את ידיו של אחד הפעוטות מאחורי גבו כשהוא צורח מכאבים. הפעוט נפל על הרצפה כשידיו קשורות והוא מתפתל. רק לאחר 38 דקות שבהן ידיו של הפעוט קשורות התירה מעודה את החבל. מאוחר יותר באותו היום קשרה שוב מעודה את ידיו של הפעוט – הפעם למשך 35 דקות – שבהן הוא בוכה ומנסה ללכת בחדר.

 

במקרה נוסף של התעללות באותו הפעוט, מפורט כיצד נפל מכיסא שלא אובטח כראוי לאחר שנרדם. לאחר מכן מעודה החזירה אותו למקומו תוך כדי שהיא סוטרת לו. כשנפל בשנית לאחר שנרדם, מעודה הרימה אותו שוב ודרשה ממנו לשבת על הכיסא כשידיו שלובות, תוך שאחזה בפניו בחוזקה. במשך כעשרים דקות, בשל מעשי הנאשמת, נפל הפעוט שש פעמים מהכיסא הלא מאובטח - ובכל פעם מעודה הושיבה אותו מחדש.

 

במקרה התעללות נוסף, מתואר מקרה שהוצג גם כן בתיעוד המשטרה שבו הכריחה מעודה את אחד הפעוטות לאכול מצלחת שלתוכה הקיא.

 

תיעוד של הגננת כרמל מעודה מתעללת בפעוטות (באדיבות דוברות המשטרה)
מעודה קושרת את ידיו של אחד הילדים מאחורי גבו(באדיבות דוברות המשטרה)
 

בבקשת המעצר שהגישה עו"ד איריס פיקר סגל מפרקליטות מחוז מרכז נכתב כי "קיים יסוד סביר לחשש כי המשיבה תסכן את ביטחון הציבור באשר הוא, לאור ריבוי הקטינים הנפגעים, ריבוי האירועים, וההתעללות השיטתית שנחשפה בארבע מצלמות כמעט מדי יום משך תקופה לא מבוטלת של כשלושה שבועות. מסוכנותה של המשיבה מקבלת משנה תוקף בהתחשב בעובדה שהמשיבה פגעה בתינוקות ובפעוטות רכים, חלקם ללא יכולת שפתית כלל, וחלקם בשלבים הראשוניים של ההתפתחות השפתית, שאין ביכולתם לספר ולפנות לסיוע מהוריהם, שעה שמי שאמונה על שמירת שלומם הפיזי והנפשי פוגעת בהם שוב ושוב".

 

יוסי, אביה של אחת הפעוטות שבהם טיפלה מעודה, אמר בבית המשפט: "אנחנו מגיעים עם כוחות ותקוות, תקווה מאוד גדולה מבית המשפט המחוזי שיאריכו את המעצר שלה עד תום ההליכים, שהיא לא תראה שנייה של אור בחוץ. אנחנו פה בשביל לוודא ובאמת לקוות שהדבר הזה יקרה".

 

"הילדה שלי בת 3 וחצי. בשלושת שבועות האחרונים מאז שהסיפור התפוצץ היא מרגישה שהיא נמצאת במקום מוגן ובטוח. אנחנו מרגישים את כל התופעות, הסיוטים שהיא קמה מהם בלילה. צריך להיות לנו פה טיפול מאוד מאוד ארוך עם הילדים האלה, עם הטראומות שהם חוו, הדברים שהם ראו, עם האכזריות הבלתי נתפסת כלפיהם. אנחנו נהיה שם בשבילם".

 

כרמל מעודה ()
כרמל מעודה

ל-ynet ול"ידיעות אחרונות" נודע כי בחקירתה הראשונה, ולפני שידעה שהמשטרה מחזיקה בידיה סרטונים המתעדים את ההתעללות, הכחישה מעודה כי פגעה בילדים. "ככה אני מקנה ביטחון לילדים", הסבירה לחוקרי המשטרה. אולם כשהחוקרים עימתו אותה עם סרטוני האבטחה היא שינתה גרסה. "פה היה לי יום שחור", אמרה. וכשהציגו בפניה סרטון אחר שבו היא נראית פוגעת באחד הילדים אמרה: "ביום הזה הייתי שטן".

 

הפגנת ההורים מחוץ לכלא נווה תרצה (צילום: מוטי קמחי)
הפגנת הורי הילדים נגד מעודה, אמש(צילום: מוטי קמחי)

הפגנת ההורים מחוץ לכלא נווה תרצה (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)
 

ב-19 ביוני התקבל במשטרה דיווח על חשדות להתעללות בפעוטות בגן ילדים לגילאי 3 חודשים עד 3 שנים, שנוהל בביתה של החשודה בת ה- 25 מראש העין. אז נפתחה חקירה שבמהלכה נאספו ראיות נגד מעודה שביססו את החשדות. החוקרים השיגו תיעוד מצלמות האבטחה בגן, שתיעדו את הנעשה בגן בשעות הפעילות, ואת התנהלות מעודה מול הפעוטות.

 

מצפייה של החוקרים בסרטי האבטחה עלתה תמונה קשה של חשד להתעללות - מעודה נהגה להעמיד את הפעוטות דקות ארוכות כשפניהם מופנות אל הקיר, להאכיל אותם בקיא שפלטו, לקשור את אחד הילדים בידיו לכיסא כשהן משוכות לאחור והוא ממרר בבכי עד אשר נופל מהכיסא לרצפה וידיו נותרות קשורות מאחור, וכן הכאת הילדים באמצעות מגבת ובידיים.

 

במהלך החקירה זומנה לתחנת המשטרה סייעת שעבדה בגן, ומחקירתה עלה חשד כי הייתה עדה למקרי ההתעללות של הגננת בילדים ואף נקטה בעצמה באלימות כלפי הפעוטות בגן. הסייעת נעצרה והובאה לדיון בהארכת מעצרה בבית משפט השלום בפתח תקווה, שם שוחררה בתנאים מגבילים ובהם מעצר בית. ההליכים המשפטיים נגד הסייעת יימשכו בהליך רגיל ולא במסגרת מעצר. ב-21 ביוני זומנה מעודה לחקירה בתחנת המשטרה, ומעצרה הוארך מעת לעת.

 

הבית שעלה באש בראש העין (צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז מרכז)
ביתה של מעודה עולה באש לאחר שככל הנראה הוצת(צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז מרכז)
 

בנימין מלכא גיא עין צבי (צילום: יריב כץ)
עורכי הדין בנימין מלכא וגיא עין צבי(צילום: יריב כץ)

אתמול הוצת ביתה של מעודה, שבו היא מתגוררת עם משפחתה, והפעוטון "בייבי לאב", שבו על פי החשד התעללה בילדים. האש החלה במחסן בחצר הבניין ומשם התפשטה לקומה העליונה שם נמצאים הפעוטון ובית משפחת מעודה, שלהם נגרם נזק כבד. בקומת הקרקע מתגוררת משפחה נוספת, אשר לביתה נגרם גם נזק ובבית הצמוד שנמצא בסמוך מתגוררות שתי משפחות עם ילדים קטנים שגם לביתן נגרם נזק. המשפחות היו בבית ובנס לא נפגעו בשריפה.

 

אמש עצרה המשטרה חשוד בהצתת השריפה. החשוד, חייל בן 18 מהשומרון, הועבר לחקירה ויובא הבוקר יובא לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בפתח תקווה.

 

בימים האחרונים הפגינו הורים לילדי הפעוטון מול אותו הבית של מעודה בת ה-25 ודרשו שמערכת המשפט תמצה עמה את הדין. זאת, לאחר שבסרטוני האבטחה שפרסמה המשטרה נראו התמונות הקשות של הפגיעה בקטינים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים