שתף קטע נבחר

שיכון ובינוי תבנה 155 דירות בשכונת נוריות בראשל"צ

החברה זכתה בקרקע לבניית דירות בשכונה המוקמת על קרקעות שבהם פעל בסיס צריפין; 48 מהדירות תרכוש המדינה עבור דיירים שיתפנו מרמת אליהו

דירות חדשות בראשל"צ: חברת שיכון ובינוי זכתה במכרז של רשות מקרקעי ישראל (רמ"י), הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית ועיריית ראשון לציון לתכנון וביצוע פרויקט במסגרת הליך בינוי-פינוי-בינוי בראשון לציון. 

 

"סכנת חיים מיידית": עשרות מתגוררים בבתים מטים ליפול שחוזקו בעמודים זמניים 

ראשון לציון: אושרה תוכנית ל-1,000 דירות חדשות

"סכנת התמוטטות": כך נראים החיים בבניין מתפורר בראשל"צ

ראשון לציון: הבניין יחוזק אך השכנים ימשיכו לחשוש לחייהם

מי צריך יזמים? פינוי בינוי בראשל"צ בהובלת המדינה

 

 

החברה זכתה בקרקע לבניית 155 דירות בשכונת נוריות, המוקמת על קרקעות שבהם פעל בסיס צריפין. המדינה התחייבה לרכוש 48 מהדירות עבור דיירי ארבעה בניינים ברמת אליהו, שהסכימו לעבור לשכונת נוריות. יתר הדירות יימכרו בשוק החופשי. עבור הקרקע תשלם שיכון ובינוי 72 מיליון שקל, והוצאות הפיתוח שלה יסתכמו ב-21 מיליון שקל.

ראשון לציון (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
ראשון לציון(צילום: אבי מועלם)
 

זהו פרויקט הבינוי-פינוי-בינוי השני בשכונה, וזו גם הפעם השנייה שבו משמשת המדינה כיזם. הרשות להתחדשות עירונית חותמת על הסכמי הפינוי מול בעלי הדירות באמצעות מינהלת שהוקמה בשכונה. במסלול זה, שזכה לשם "מפתח תמורת מפתח", תושבי רמת אליהו יעברו לדירות חדשות בשכונת נוריות, ולאחר מכן ייהרסו המבנים שבהם הם התגוררו, וייבנו שם מבנים חדשים.

 

בימים אלו אמורה הוועדה המקומית לאשר את הבקשה להיתר בנייה לפרויקט. ברשות להתחדשות עירונית מציינים כי מסלול זה נועד לאפשר ודאות לדיירים באשר לנכס החדש שיקבלו, וכן ודאות ליזם באשר לזכויות הבנייה ועלויות הפרויקט.

 

חיים אביטן, יו"ר הרשות להתחדשות: "תחום ההתחדשות העירונית רווי קשיים, ובפרויקט זה אנו עדים לפיתוחו של מנגנון ייחודי שיאפשר הגברת הוודאות הן בקרב הדיירים והן בקרב היזם".

  

מנהל רמ"י עדיאל שמרון: "רמ״י פועלת במקומות שבהם נדרש סיוע להגדלת הכדאיות הכלכלית של פרויקטים. אנחנו רואים בהתחדשות העירונית בשכונת רמת אליהו פרויקט חברתי מן המעלה הראשונה, ועל כן הוא נכלל בהסכם הגג שנחתם עם העירייה".

  

ראש עיריית ראשון לציון רז קינסטליך: "לבשורה הזו, שחברה קבלנית נבחרה לבנות את הבניינים החדשים עבור תושבי רמת אליהו, יש חשיבות לא רק לדיירים שלוקחים חלק בפיילוט ויעברו בעוד כשלוש שנים לדירות חדשות בשכונה החדשה נוריות, אלא גם לכל תושבי רמת אליהו שעיריית ראשון לציון נחושה להוציא לפועל את התוכנית שתבטיח להם ולילדיהם אופק אמיתי ואיכות חיים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי מועלם
ראשון לציון
צילום: אבי מועלם
מומלצים