שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הורים יפגינו בגזר הדין על הריגת הפעוטה: "שהנושא לא יתקרר"
  לפני יותר משנה הרגה סייעת בפ"ת את יסמין וינטה, ביום ראשון ייגזר דינה. קבוצת הורים מתכננת הפגנה ואף ביקשה להשבית את המשק לשעתיים. "מעריכים את ראשי הערים, רוצים שהמדינה תיקח אחריות. ההכרזה של נתניהו לא עוזרת כרגע", אמרה באולפן ynet אחת ממובילות הפעילות

   

   

  ביום ראשון בשבוע הבא צפוי להינתן גזר הדין במשפטה של אינה סקיבנקו, הסייעת שהורשעה בהריגת הפעוטה יסמין וינטה. קבוצת הורים מתכננת מחאה - ואף ביקשה לפעול להשבתה של המשק בין 8 ל-10 בבוקר - כדי להגביר עוד יותר את המודעות לסוגיית הטיפול במעונות שאינם מפוקחים.

   

  "זה נוגע לכולם, נשים וגברים", אמרה באולפן ynet מור דקל, ממובילות היוזמה. "ביום ראשון הייתה יריית הפתיחה של מאבק גדול ורחב. זה לא היה על מקרה אחד, זה היה על ריבוי המקרים שאנחנו רואים בתקשורת. חלק מזה זה לתמוך בכל הדיונים, וכל המקרים. בכל מקום נהיה. אם צריך נגיע לבתי המשפט ולפקוד את בתי הכלא שהן עצורות. אנחנו הולכים להיות פה בכל מקום ובכל שעה כדי שהנושא הזה לא יתקרר ולא ירד מסדר היום של אף אחד".

   

  הסערה האחרונה התעוררה עקב המקרה הקשה של המטפלת כרמל מעודה בראש העין. הסערה הציבורית הקודמת התעוררה לפני יותר משנה, אחרי מותה של וינטה, בת שנה וחודשיים, בפתח תקווה. הסייעת סקיבנקו הודתה במעשה בהסדר טיעון והורשעה בהריגה. הפרקליטות ביקשה לגזור עליה עונש של יותר מ-20 שנות מאסר.

   

  - את מרגישה שקצת מאבדים קשב?

  "יש מקרים שצצים, נושא חם, ואז יש הרבה פטריות אחרי הגשם ואז אחרי שבוע-שבועיים מתחיל להתקרר והנושא נעלם - עד המקרה האטרקטיבי הבא שצץ".

   

  - את לא מרגישה שמשהו קורה? ראינו את ראש הממשלה ושר החינוך וראשי הערים.

  "והיה באשדוד, והיה את ראש עיריית פתח תקווה. אנחנו מעריכים את ראשי הערים ויש להם את המגבלות שלהם כרשות בלבד. אנחנו רוצים שהמדינה תיקח את האחריות, זה מעשה שהיה צריך להיעשות לפני שנים".

   

  - מי מצטרף אליכם בשביתה ביום ראשון?

  "יש קבוצות של הורים שהוקמו, הרבה הורים שרוצים לקחת חלק פעיל. כל אחד שרוצה לעשות משהו יכול ומוזמן. אנחנו נפגשים בשעה 14:00 בבית המשפט בלוד. מפרסמים את זה בכל מקום ואנחנו קוראים לכל מי שיכול להגיע על מנת לשמוע את גזר הדין, אנחנו מקווים שהוא יהיה ראוי".

   

  דקל ביקשה להתייחס גם להכרזת ראש הממשלה לאחר המחאה, על העברת תפעול מעונות היום למשרד החינוך. "הוא נתן הכרזה גדולה וסיסמתית, אם היא תחול היא תחול אחרי הבחירות. הוא עדיין גורר אותנו לעוד חודש וחצי אם לא יותר, אנחנו בלי שום פתרון מעשי נכון לכרגע".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים