שתף קטע נבחר

פורסמה להתנגדויות: תוכנית להקמת רובע תעסוקה במחנה צריפין המתפנה

התוכנית כוללת 170 אלף מ"ר לתעסוקה ולמסחר ו-56 אלף מ"ר למבנים ומוסדות ציבור. הרובע משתרע על שטח של כ-340 דונם וכולל מבנים של עד 15 קומות

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה מרכז, פרסמה הבוקר (ה') להתנגדויות הציבור תוכנית להקמת רובע תעסוקה במחנה צריפין המתפנה, בחלקה הצפון מערבי של ראשון לציון. לציבור יש 60 יום להגיש את התנגדויותיו והשגותיו לתוכנית.

 

>> לסיפורים הכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

לא רק מגורים: יצא לדרך פרויקט מגדלי משרדים ומסחר במתחם צריפין המתפנה

שיכון ובינוי תבנה 155 דירות בשכונת נוריות בראשל"צ

"סכנת חיים מיידית": עשרות מתגוררים בבתים מטים ליפול שחוזקו בעמודים זמניים

 

התוכנית כוללת 170 אלף מ"ר לתעסוקה ולמסחר, 300 יחידות דיור, ו-56 אלף מ"ר למבנים ומוסדות ציבור.

הריסה של בהד 20 במחנה צריפין (צילום: אגף ההנדסה והבינוי במשרד הביטחון)
פינוי מחנה צריפין(צילום: אגף ההנדסה והבינוי במשרד הביטחון)
 

רובע התעסוקה החדש שוכן בסמוך לבית חולים אסף הרופא ושכונת הנוריות, המוקמת אף היא בשטח המחנה המתפנה. הוא משתרע על שטח של כ-340 דונם וכולל מבני תעסוקה בגובה של עד 15 קומות בשילוב מסחר בקומות הקרקע, מבנה אחד לדיור מיוחד - ככל הנראה לדיור מוגן ולקשישים, וכן מוסדות ציבור ומבני קהילה מרכזיים התוחמים רחבה ציבורית מרכזית, בשטח של 40 דונם.

 

במרכז הרובע מתכננים לשמר ארבעה מבנים שנבנו בימי המנדט הבריטי עבור מוסדות ציבור ומסחר, וכן חלק מעצי האקליפטוס המזוהים עם נוף המחנה. בנוסף מקצה התוכנית כ-170 דונם לפארק, שיתחבר לרחבה המרכזית וישתייך לפארק המרכזי המפותח בשטח המחנה ושעתיד לחבר בין כלל השכונות שיוקמו במקום. פארק זה עתיד לכלול חורשות, שבילים להולכי רגל ורוכבי אופניים, מתקנים לכושר גופני ספורט ונופש פעיל ועוד. בנוסף תחום הרובע יעבור הקו החום של הרכבת הקלה.

 

התוכנית, הכלולה במסגרת הסכם הגג שנחתם בין העירייה למדינה, מקודמת על ידי רשות מקרקעי ישראל באמצעות החברה המתכננת בניהולו של אינג׳ אורי הורביץ והאדריכלים מאיר בוכמן ואיילת הוקמן.

 

פינוי מחנה צריפין מתבצע בשלבים זה מספר שנים, בהמשך להחלטת הממשלה מאפריל 2011 בדבר פינוי העתקת בסיסי צה"ל לדרום. בסך הכל מתוכננות בשטח המחנה כ-18 אלף יחידות דיור, מתוכן כ-10 אלף בבאר יעקב והשאר בראשון לציון, ב-8 מתחמי מגורים, מסחר ותעסוקה, בהם התוכנית המופקדת כעת להערות הציבור. בנוסף אליה אושרו עד היום 5 תוכניות מפורטות ושתי תוכניות נוספות עדין נמצאות בהכנה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אגף ההנדסה והבינוי במשרד הביטחון
פינוי צריפין
צילום: אגף ההנדסה והבינוי במשרד הביטחון
מומלצים