שתף קטע נבחר

תוצאות הפריימריז במרצ: זנדברג במקום השני, ח"כ רוזין מתנדנדת

כאלף חברי ועידת מרצ בחרו את רשימתו של היו"ר הורוביץ לבחירות הקרובות. חברי הכנסת שכיהנו בקדנציה הקודמת יישארו - אך אם לא יגדילו את כוחם בבחירות, ח"כ רוזין עשויה למצוא את עצמה מחוץ לכנסת

 

 

רשימת מרצ בבחירות לכנסת ה-22 תישאר כמעט ללא שינוי. כאלף חברי וחברות ועידת מרצ בחרו אתמול (ה') בתמר זנדברג, אילן גילאון, עיסאווי פריג', מוסי רז ומיכל רוזין להוביל את המפלגה בבחירות הקרובות.

 

המפלגה, שבבחירות האחרונות גירדה את אחוז החסימה והשיגה ארבעה מנדטים בלבד, תנסה לנצל את הפריימריז לרשימת המפלגה על מנת להגדיל את כוחה - ואם תצליח לקבל שישה מנדטים גם ח"כ רוזין תיכנס לכנסת.

 

רשימה רשימת מרצ בחירות ()

זנדברג, שרק לאחרונה הודחה מתפקידה כיו"ר המפלגה בבחירות, טענה בימים האחרונים שקיימת "רשימת חיסול" שמנסה לדחוק אותה לתחתית הרשימה. עם זאת, היא סיימה את הבחירות במקום הראשון אחרי היו"ר. בשיחה עם ynet הודתה זנדברג כי היא חששה מהתוצאות, אך עם זאת חברי הוועידה ביצעו "הצבעה אידיאולוגית", כדבריה. "הצביעו לשותפות יהודית-ערבית. זו גאווה גדולה".

 

יו"ר המפלגה, ניצן הורוביץ, אמר לאחר הכרזת התוצאות: "יש לנו נבחרת מצוינת, מנוסה ובה פרלמנטרים מצטיינים, נשים וגברים, יהודים וערבים, מהמרכז והפריפריה. הציבור התפכח מאשליות הבחירות הקודמות, השמאל התעורר, מתחזק וחוזר הביתה. זה ניכר היום באחוז ההצבעה, בשטח, באלפי פניות שאנחנו מקבלים ובפעילות בכל הארץ".

 

עשרת חברי המפלגה המובילים ברשימת מרצ (צילום: ליהי קרופניק)
עשרת חברי המפלגה המובילים ברשימת מרצ(צילום: ליהי קרופניק)

 יו
יו"ר מרצ ניצן הורוביץ ותמר זנדברג לאחר ההכרזה על רשימת מרצ לבחירות(צילום: ליהי קרופניק)

הורוביץ הוסיף כי "כשכולם עוסקים בספינים, רכילות פוליטית וכיסאולוגיה, אנחנו עוסקים בבני אדם אמיתיים ובחיים שלהם. יש ציבור שלם שמרגיש שהחיים שלו והערכים שלו תחת מתקפה, מצפה לאמירה ברורה, חדה וערכית, ומחפש מי שיבטא את קולו. הציבור מחכה לשמוע שיש מי שהולך להילחם בשבילו".

 

ח"כ אילן גילאון הודה לתומכיו ואמר: "מרצ בחרה היום נבחרת של שחקנים מהטובים שיש. עכשיו יוצאים כולנו יחד למערכה הגדולה והחשובה - החלפת השלטון".

  

שלשום השיקו יושב הראש ניצן הורוביץ וחברי הכנסת מטעם המפלגה בבית סוקולוב בתל אביב את קמפיין המפלגה לבחירות, תחת הססמא "הפעם מרצ", והוא ילווה בשלטי חוצות שפונים ליושבי ראש המפלגות האחרות, ומעמתים אותם עם האידיאולוגיה של מרצ.

 

בשלטי החוצות, שייתלו היום ברחבי הארץ נכתב: "דרעי, ליצמן, לא תאמינו אבל גם לחילונים יש רגשות", "סמוטריץ לא יעזור לך, גם להט"בים רוצים משפחה", "ביבי לידיעתך, גם סבא וסבתא צריכים לשלם בסופר", "גנץ לפיד, מה מסתבר - גם ערבים חיים כאן".

 

 

הקמפיין בבחירות יתרכז בחתירה לחופש ולשוויון בין האוכלוסיות והקבוצות השונות בישראל ויוביל את המאבק בכפייה הדתית, ייצא נגד הפערים הכלכליים, הדרת הנשים, אפליית אזרחי ישראל הערבים והפגיעה בזכויות הלהט”בים, לצד החתירה לסיום הכיבוש, לפתרון מדיני ולשלום.

 


פורסם לראשונה 11/07/2019 23:50

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ליהי קרופניק
יו"ר מרצ ניצן הורוביץ ותמר זנדברג
צילום: ליהי קרופניק
מומלצים