שתף קטע נבחר

ח"כ מישראל ביתנו תקף את שרה נתניהו; הליכוד לליברמן: "תתבייש"

מס' 4 במפלגתו של אביגדור ליברמן תקף את ראש הממשלה ורעייתו והוסיף גם עקיצה לנתניהו: "חזקה מכל ראשי הממשלה שכיהנו כאן בעשור האחרון", אמר באירוע של קק״ל. הליכוד בתגובה: "כשאין שום דבר להציע חוץ ממילים ריקות ואפס מעשים - משתוללים ומקללים"

 
 

מתקפה חריפה של חבר כנסת במפלגתו של אביגדור ליברמן נגד ראש הממשלה ורעייתו: ח"כ אלי אבידר, מס' 4 בישראל ביתנו, עקץ הבוקר (יום ו') את ראש הממשלה בנימין נתניהו תוך שהוא תוקף גם את רעייתו שרה. "אני רוצה להגיד לכם משהו על הבית בבלפור, אני חושב שלשרה נתניהו יש עוצמה יותר מכל ראשי הממשלה שכיהנו כאן ב-10 השנים האחרונות".

 

הליכוד מסר בתגובה כי "ראש הממשלה נתניהו עושה את מה שליברמן לא עשה 20 שנה - חונך דיור ציבורי לעולים באשקלון ומתחייב אישית לפתור את בעיית הפנסיות. יום אחרי, ליברמן שולח את אנשיו להשתלח בפראות נגד רעיית ראש הממשלה. ככה זה כשאין שום דבר להציע חוץ ממילים ריקות ואפס מעשים - משתוללים ומקללים. ליברמן צריך להתבייש". 

אלי אבידר ושרה נתניהו (צילום: EPA)
ח"כ אבידר ושרה נתניהו(צילום: EPA)

 

ח"כ אבידר, שדיבר ב"שישי קק״לי לוקאלי" בעמק המעיינות, הוסיף כי "אם שרה נתניהו תתמנה לראשת ממשלה, איסמאעיל הנייה לא יקבל 25 מיליון דולר במזוודות כל חודש אלא 25 מיליון קרציות". בהמשך דבריו תקף אבידר את המפלגות החרדיות, בעיקר לאור ההתבטאות של ח"כ משה גפני (יהדות התורה) השבוע באולפן ynet, שלפיה "ליברמן חבר שלנו". לדברי אבידר, "צריך לשחרר את המקום של גפני בוועדת הכספים והמזל יזוז".

 

אבידר לא חסך ביקורת גם מסגן שר הבריאות יעקב ליצמן, משר הפנים אריה דרעי ומשר התחבורה בצלאל סמוטריץ': "צריך להזיז את ליצמן כדי שתושבי ישראל יקבלו שירותי בריאות ראויים. צריך להזיז את דרעי ממשרד הפנים כדי שמועצות מקומיות יקבלו סיוע. צריך לשחרר את סמוטריץ' ממשרד התחבורה כדי שהרכבת תעבוד בשבת".

 

בנוגע למצב הביטחוני מול רצועת עזה, אמר ח"כ אבידר: "אם החלטת להפוך להיות סמרטוט רצפה, אל תתפלא שכל השכונה מגיעה לנגב עליך את הרגליים. חמאס לא מפחד מישראל ולא יפסיק לפגוע למרות דברי ביבי בתרגילי צה"ל".

 

בסיום דבריו התייחס אבידר גם לביקור שערך אתמול ראש הממשלה נתניהו באשקלון, שם הוא חנך מאות יחידות דיור מוגן לעולים ולניצולי שואה. "נתניהו משתמש בעולים מחבר העמים רק בבחירות".

 

נתניהו פתח אתמול בקרב על לבם של העולים ממדינות ברית המועצות לשעבר המכוון ישירות נגד יו"ר ישראל ביתנו ואתמול חנך באשקלון מאות יחידות דיור מוגן לעולים ולניצולי שואה. בעקיצה לישראל ביתנו, שאיישה את תיק הקליטה במשך שנים רבות, אמר נתניהו כי "במשך שנים, ביחס לעולים מברית המועצות, הייתה מדיניות של הרבה דיבורים ואפס מעשים. שינינו את זה". 

 

 

"מה שאתם רואים זו מהפכה בדיור הציבורי - זה אלפי יחידות דיור, כרגע אלף, עוד מעט 3,000 יחידות חדישות, בניינים חדישים עם כל השירותים הנדרשים", אמר נתניהו, וציין כי "הרוב המכריע של מי שיאכלס את זה אלה עולים חדשים. יהיו כמובן גם ניצולי שואה. במקום לדבר על הפתרונות - הבאנו את הפתרונות. אנחנו עושים ונעשה עוד הרבה יותר למען העולים".

  

ליברמן הגיב בחריפות: "אנחנו עדים לעוד פרק בסדרה 'עלי ביבי'. מעניין שלאחר עשר שנים ברצף כראש הממשלה, נזכר נתניהו בעולי חבר העמים דווקא חודשיים וחצי לפני הבחירות. כל מקבצי הדיור וההוסטלים שנבנו בעשור האחרון, או נמצאים בשלבי בנייה, כולל זה שנתניהו ביקר בו היום, הוקמו ביוזמת ישראל ביתנו".

 

לדברי ליברמן, "גם במהלך המשא ומתן הקואליציוני האחרון, רק לפני כחודשיים, נציגי הליכוד לא העלו שום דרישה לפנסיות ודיור לעולים. להיפך, נציגי הליכוד ניסו ללחוץ על ישראל ביתנו לוותר על הפנסיות והכנסת מינימום לגמלאים החיים אך ורק מהבטחת הכנסה, וכברירת מחדל ביקשו לפרוס לשלוש פעימות. דרישה שנדחתה על ידינו על הסף. איך אמר יצחק שמיר: 'הים אותו ים, הערבים אותם ערבים'. ונתניהו הוא אותו נתניהו. אין חדש תחת השמש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EPA
ח"כ אבידר ושרה נתניהו
צילום: EPA
מומלצים