שתף קטע נבחר

הוריה של יסמין וינטה: "17 שנות מאסר זה לא מספיק, היא מפלצת"

לאחר שנגזר עונשה של אינה סקיבנקו, הסייעת שהורשעה בהריגת התינוקת יסמין וינטה בפעוטון בפתח תקווה, הגיבו ההורים על העונש: "היא הייתה צריכה לקבל מאסר עולם. אנחנו כבר לא חיים. פשוט הולכים לישון ומתעוררים"

 

 

 

זמן קצר לאחר שבית המשפט המחוזי בלוד גזר בצהריים (א') 17 שנות מאסר על אינה סקיבנקו, הסייעת שהורשעה בהריגת התינוקת יסמין וינטה בפעוטון "מאשה והדב" בפתח תקווה, אמרה אמה דורינה בצאתה מאולם הדיונים: "17 שנות מאסר זה לא מספיק. היא הייתה צריכה לקבל מאסר עולם. האישה הזו היא מפלצת בעיניי. אין לי מילים לתאר אותה. היא לא אנושית". על סקיבנקו נגזרו בנוסף 18 חודשי מאסר על תנאי והיא תחויב בפיצוי של 120 אלף שקלים.

 

הורים של יסמין וינטה ז
הורים של יסמין וינטה ז"ל

בתום הקראת גזר הדין, ביקשו הורי התינוקת המנוחה לפרסם את סרטוני מצלמות האבטחה שתיעדו את האירוע שבו נראית סקיבנקו בשעת המעשה: "חשוב לפרסם את הסרטון כדי שכולם יראו מה קרה לתינוקות שלנו, כדי שזה לא יקרה שוב לעולם. אני מתפללת לזה".

 

גם אביה של יסמין, ולדימיר, הגיב על גזר הדין של סקיבנקו: "אנחנו נצטרך לחיות את כל חיינו, 60-70 שנה, עם לב שבור, ללכת לבית הקברות ולבכות, פשוט לבכות, על יסמין. כשיסמין הייתה, אהבנו את החיים; היינו מאושרים. עבדנו, לא היה לנו כוח, אבל כשהגענו הביתה וראינו את יסמין - היא נתנה לנו כוח והיינו שמחים. עכשיו אנחנו כבר לא חיים. אנחנו פשוט הולכים לישון ומתעוררים".

  

הנאשמת בהריגה והפעוטה שנהרגה (צילום: מוטי קמחי )
(צילום: מוטי קמחי )

עורך הדין יעקב שקלאר, המייצג את משפחת וינטה, אמר: "זו הפעם הראשונה שגננת מורשעת בהריגה של תינוקת שהייתה תחת חסותה. העונש שאני צפיתי עמד על בין 15-20 שנות מאסר, ואכן, העונש שניתן - 17 שנה - הוא עונש סביר וראוי.

 

 

"אני לא אומר שזה העונש החמור ביותר וייתכן שיש שיגידו שהגיע לה מאסר עולם. אי אפשר להיות שלם עם שום עונש, אך מבחינה אובייקטיבית - זו ענישה סבירה וראויה".

 

בפרקליטות מחוז מרכז (פלילי) הגיבו גם כן על גזר הדין: "מדובר בתיק ייחודי בחומרתו בו הנאשמת שהייתה אמונה על שלומה ובטחונה של יסמין גרמה במעשיה למותה. בנוסף, הנאשמת הפרה את האמון שנתנו בה הורי הילדים בגן כאשר תקפה את הקטינים בהזדמנויות רבות. שנות המאסר הרבות שהוטלו על הנאשמת מבטאות את החומרה הרבה בה רואה מערכת המשפט את תופעת האלימות כלפי קטינים חסרי ישע על-ידי מי שאחראי עליהם".

 

מחוץ לאולם בית המשפט הפגינה קבוצת אמהות שהגיעה לתמוך בהוריה של וינטה. הן אמרו כי אחר הצהריים הן יערכו צעדת מחאה מבית המשפט לכלא נווה תרצה. מהקהל בתוך האולם נשמעו קריאות "רוצחת" לעברה של סקיבנקו. הנוכחים באולם החלו לבכות בזמן שהשופט עמי קובו החל להקריא את העובדות הקשות שצויינו בכתב האישום. 

 

קהל בית משפט גזר דין  (צילום: שאול גולן)
המפגינות מחוץ לאולם(צילום: שאול גולן)

"הנאשמת קיבלה אחריות על ביצוע העבירות מתוך הכרה במעשים", הקריא קובו. "היא הייתה אמונה על טיפול בתינוקות חסרי ישע, והיא פגעה בגופם ובנפשם כשטרם למדו לבטא את הפגיעה בהם. לא היה בישראל מקרה כזה של מטפלת שהרגה תינוקת ככל הידוע לנו". לאחר שמסר את עונשה, קראו המפגינות: "רוצחת, רצחת תינוקת".

 

עו
עו"ד קובי מרגולוב ויעקב שקלאר

 

עו"ד קובי מרגולוב, סנגורה של אינה סקיבנקו, מסר עם מתן גזר הדין כי "שום עונש מאסר לא יכול להשיב את יסמין ז"ל לחיים, ושום פיצוי לא יפצה על האובדן. זו בדיוק הסיבה שאינה לקחה אחריות על מעשיה מתחילת החקירה ועד ליום מתן גזר הדין. בית המשפט דחה את דרישת המדינה להשית עליה 27 שנות מאסר והסתפק ב-17 שנים בלבד, בהתחשב בגילה ועברה הנקי".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: בראל אפרים
ולדימיר ודורינה וינטה, הוריה של יסמין
צילום: בראל אפרים
מומלצים