שתף קטע נבחר

רון קובי ממשיך לתקוף את דרעי: "מקומו בכלא"

ראש העיר טבריה שזומן לשימוע לאחר שנכשל בהעברת התקציב, טען בריאיון לאולפן ynet כי דרעי חיבל במהלך: "זו הפרת אמונים של שר פנים". קובי הוסיף: "אדאג לתושבי טבריה כשר הפנים"

 

 

ראש העיר טבריה, רון קובי, התייחס הבוקר (ב') בריאיון לאולפן ynet לזימונו הקרוב לשימוע עקב העובדה שלא הצליח להעביר את תקציב העיר לשנת 2019 וטען כי שר הפנים אריה דרעי הפעיל גורמים במועצת העיר שלו כדי למנוע את מעבר התקציב. השימוע לקובי ייערך בעוד כשבועיים, יחד עם ראשי רשויות נוספים שלא הצליחו להעביר את התקציב.

 

"אתמול שלח אריה דרעי את כל השבאבניקים והשסניקים לישיבת המועצה. הוא היה בטלפון ובאסמסים עם חברי המועצה והוא דאג אישית שהם יצביעו נגד התקציב. זו הפרת אמונים של שר פנים", טען ראש העיר טבריה.

אריה דרעי ורון קובי (צילום: אלכס קולומויסקי, שרון צור)
אריה דרעי ורון קובי(צילום: אלכס קולומויסקי, שרון צור)
 

קובי המשך לתקוף את שר הפנים ואמר כי "אריה דרעי חי בסרט והסרט שלו תכף נגמר. אף אחד לא יכול לעצור את טבריה מלהפוך לעיר חילונית פתוחה בשבת שמזמינה את כולם. אנחנו לא ניתן לאריה דרעי המושחת לפגוע בדמוקרטיה הישראלית". עוד אמר על שר הפנים: "אני לא סופר את אריה דרעי, לא רואה אותו ממטר. הבן אדם עבריין מושחת, עבריין מורשע ואסור שיהיה בפוליטיקה הישראלית, מקומו בכלא".

 

הוא טוען כי אריה דרעי לא יכול לפטר אותו עקב אי-יכולתו להעביר את התקציב, בניגוד לעובדות בשטח. "הוא לא יכול לפטר אותי. יהיה בג"ץ, יהיה שימוע. אריה דרעי הוא נמר קטן וחלש. הציבור הימני מאס בקבוצה הזאתי שלקחה את המדינה לסיבוב של התחרדות, של כפייה דתית", אמר.

 

קובי שב והתייחס למפלגה שהקים, "הימין החילוני", לקראת הבחירות הבאות, למרות היעדר ההצלחה שלו בזירה המוניציפלית. הוא טען: "עם הימין החילוני תוך חודש עשיתי פה מהפכה, ותושבי טבריה ייהנו מזה. אני אשמור עליהם מהכנסת בתור שר הפנים, אדאג לפריפריה הצפונית, לפריפריה הדרומית, ויהיה פה יותר טוב".

 

"תסמכי עליי, אנחנו כבר נדאג למדינה הזאת. אם ביבי לא מסוגל לדאוג למדינה הזאת שלא תיפול לידיים של החרדים, אנחנו נדאג למדינה. הימין החילוני כבש את החלק הימני של המפה בישראל. הגיע הזמן לשינוי, הגיע הזמן שראשי הרשויות יפסיקו להתחנף לאריה דרעי, הגיע הזמן ששרים וחברי כנסת יפסיקו לפחד מהחרדים. נמאס מהשלטון הזה".

 

הישיבה בנושא התקציב שנערכה אמש במועצת העיר טבריה הייתה סוערת והושמעו קללות כלפי קובי וכלפי חברי האופוזיציה. בשימוע שייערך לקובי ייבחן המשך כהונתו. אם יוחלט להדיחו, ימונה במקומו ראש מועצה מטעם משרד הפנים.

 

השימועים לקובי, לראש עיריית רהט, לראש המועצה המקומית עוספיא ולראש המועצה המקומית ירכא בנוגע להמשך כהונתם, בעקבות אי אישור תקציבי המועצות - יתקיימו ב-28 ביולי בפני מנכ"ל משרד הפנים, מרדכי כהן. כהן כתב לראשי הרשויות: "אבקש כי טענותיך יכללו, בין השאר, התייחסות לפעולות שנעשו על ידך על מנת להביא לאישור התקציב". חברי המועצה הוזמנו אף הם להשמיע את טענותיהם בעניין המשך כהונת ראשי הרשויות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי, שרון צור
רון קובי ואריה דרעי
צילום: אלכס קולומויסקי, שרון צור
מומלצים