שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  הרוצח האכזרי שהפך עד מדינה בתיק 1131: "שיקרתי, יריתי, הכול. זו הייתה שגרה"

  החיסולים בעולם התחתון: בתא מבודד ומאובטח, כשמולו חבריו לשעבר, סיפר א"א על יחסיו עם הנאשמים: "היינו שותפים במלחמות, בעסקים פליליים וגם בחוקיים". על החבאת אמצעי הלחימה: "בגן ילדים, בבור, מתחת לבלוני גז, על גג בית אמו של אחד הנאשמים"

  "לאורך השנים ביצעתי עבירות סמים - משימוש עד ייבוא. אלימות - מאיומים עד רצח. מרמה, הלבנת הון, עבירות הימורים. רצחתי, דקרתי, יריתי, הכל. חלק משגרה שבועית. את העבירות ביצעתי לבד או בחבורה, לפי הצורך. אמל"ח, לאורך כל השנים, הייתי צובר מכל מקור אפשרי - בין אם גנבתי או קיבלתי אותו או אם קניתי". בבית המשפט המחוזי בתל אביב העיד הבוקר (יום ד') תחת אבטחה כבדה א"א, שהפך לעד מדינה בפרשה 1131, העוסקת בשרשרת החיסולים בין כנופיות פשע באזור המרכז והשפלה בתחילת העשור. הוא העיד בישיבה בתא מבודד ומאובטח, כשמולו חבריו לשעבר, הנאשמים בפרשה, הנמצאים בתא העצורים שמאובטח בזכוכית עבה.

   

  הדיון נערך מול הרכב שופטים בראשות גלעד נויטל. כתב האישום שהגישה פרקליטות מחוז תל אביב בתיק כולל ארבע מעשי רצח, ניסיונות רצח, החבאת אמצעי לחימה בגן ילדים ועוד. עד מדינה נוסף כבר העיד ארוכות בפרשה. בין הנאשמים נמצאים העבריין מוטי חסין המקורב ליצחק אברג'יל, עמית פוגל, יהושע רבי, אופיר ניאמצ'יק, שלומי ניאמצ'יק ושלמה גבריאלי.

   

  על עצמו סיפר א"א: "אני בן 38. אמי הייתה קצינה בצבא וגם אבי היה בקבע. בגיל 16 התחלתי להסתבך ועברתי לבתי סוהר. בגיל צעיר התחלתי לפרוץ לרכבים לאחר מכן לבתים. בימי שישי וערבי חג הייתי מטייל בשכונה רואה איפה אור דולק או אין אור, מסמן את הבית עם ענף או עלה, וחוזר בלילה וחודר פנימה. גונב רכוש. בגיל מתקדם יותר גם שודים".

   

  על עבירות מרמה שביצע סיפר: "בחו"ל ניסיתי באמצעות האקר לפרוץ לבנק בדובאי על ידי הטבעת פרטים של אשראי על כרטיס מגנטי. ניסיתי למשוך כספים אבל זה לא יצא לפועל. התבטל אחרי חצה שעה. הצוות לא הספיק לפעול".

    

  על יחסיו עם הנאשמים סיפר: "עמית פוגל 'צביקה' (שנאשם ברצח, ג"מ), היה אחד מחבריי הטובים ביותר. חשבתי שגם יהושע רבי חבר שלי. בעבר חשבתי שגם מוטי חסין חבר שלי. שלומי גבריאלי ואני היינו בקשר טוב, עברנו עבירות ביחד, הוא עמית".

   

  הוא נשאל לאיזה קבוצה עבריינית היית שייך, וענה: "יש את הקבוצה החולונית. יש את החבר'ה ממערב ראשון כמו פוגל, שמוליק דוד, דוד סמארה (שחוסל ג"מ) ועוד. הייתי גם מהחבר'ה מבת ים, כולל מוטי חסין, שלומי ואופיר ניאמצ'יק ועוד. אני ואקא שמעון (מורשע בפרשה, ג"מ) היינו שותפים זמן קצר, ועוד חברים מארגון אברג'יל. אני ואקא היינו שותפים גם בעסקים פליליים וגם חוקיים וגם שותפים לחיים - עם מלחמות או ניסיונות חיסול כל דבר".

   

  על השאלה כיצד שומרים אמל"ח, ענה: "לפעמים בבור, מתחת לבלוני גז או עם חברים - כולל חלק מהנאשמים. למשל שלומי ניאמצ'יק ואני צברנו יחד אמל"ח. הוא שלח אדם לגן ילדים שהיה בסמוך לבית ומשם הביאו תיק מלא בכל טוב - קלצ'ניקוב, M16, אקדח עם משתיק ועוד. עם אקא צברנו אמל"ח בבת ים. חפרנו בורות, החבאנו רובים וקלאצ'. על גג בית אמו החבאנו אקדח. היו לנו עוד אקדחים שהיינו מניידים אותם. גם נתפסנו עם שניים מהם ונשפטנו על זה. אדם נוסף שהיה נספח לחבורה הבת ימית - השארנו אצלו לבנות חבלה ונשק. אצל עובד שלי בהימורים החבאתי אקדח ורימוני הלם שהיו לצורך גביית חובות".

   

  ארכיון: הנאשמים בפרשה 1131    (צילום: ליהי קרופניק)

  ארכיון: הנאשמים בפרשה 1131    (צילום: ליהי קרופניק)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  בדיון התייחס א"א גם לתקופות שבהן ריצה מאסר מאז היה נער: "בהתחלה, באגפי הנוער, בשנים המוקדמות, הייתי מאד אלים. לאט לאט הכירו אותי ולא נזקקתי לזה כל כך. עד גיל 30 הייתי דוקר, הולך הרבה מכות, תוקף את הסגל ואסירים. בגיל 20-19 הועברתי לאגף פתוח בכלא הדרים. בשעות הבוקר, כשנפתחו הדלתות, הלכתי לטלפון לדבר עם בת הזוג שלי. אחרי רבע שעה הסוהר ביקש ממני לנתק. התעלמתי ממנו. הוא ניתק לי ואני בתגובה היכיתי אותו בפניו עם השפופרת הפלתי אותו לרצפה והתחלתי לבעוט בו. הסוהר השני לחץ על לחצן מצוקה אז תקפתי באגרופים את הקצין תורן. בחדר התבצרתי עד שהגיעה ההנהלה והבטיחו לי שלא ירימו עלי יד. הושלכתי לצינוק".

   

  על אירוע נוסף בכלא סיפר: "הייתי אחראי על חלוקת האוכל באגף. בחור ערבי נחשד שגנב לנו גבינה צהובה מהעגלה של האוכל. נכנסו בלילה ותקפנו אותו. היא ניסה לברוח. כתוצאה ממה שעשיתי עפו לו שתי אצבעות. לא זוכר אם נשפטתי על האירוע הזה".

   

  על אירוע מכלא דקל סיפר: "בעקבות ויכוח על הטלפון עם אדם אחר, היינו 7-6 יהודים באגף, נכנסתי לחדר עם 15 ערבים, נדקרתי ודקרתי. האירוע נגמר עם פצועים משתי הצדדים".

   

  על שיטות הדקירה: "הייתי משתמש בדוקרנים שהיינו משיגים מהסגל, מסוהרים מושחתים, או סכינים שהוברחו, או שמאלתרים - מוצאים חפץ ממתכת ומשחיזים אותו על הרצפה".

   

  פרשה 1131: מלחמת כנפיות הפשע

  כתב האישום מגולל כיצד ב-2008 התפצלה חבורה עבריינית בראשון לציון לשתי כנופיות נפרדות. חלק מהמתפצלים היו בקשר עם ארגון הפשע של העבריין יצחק אברג'יל, שהיה מסוכסך עם משפחת מוסלי.

   

  במסגרת המלחמה בין הארגונים והחבורות בוצעו שורה של מעשים פליליים, בהם רצח רמי אמירה, שנורה ב-2011 בעת שרכב על אופנוע בראשל"צ; רצח ג'ורדן אזולאי, שב-2011 הובא באמתלת שווא לחולות פלמחים ונקבר שם; רצח יצחק גפן בתחנת הדלק סמוך לבית החולים וולפסון, וכן לרצח של שרון "במבה" מזרחי ב-2012.

   

  הפרשה התחילה עם מעצרו של א"א בתיק סחיטה. במהלך המעצר שלו הוא חתם על הסכם עד מדינה שבמסגרתו סיפר על אירועים רבים, בהם כעשרה מקרי רצח.

   

  את הנאשמים בתיק מייצגים בין השאר עוה"ד רצון דרחי, שחר חצרוני, בנצי קבלר, תמיר סננס, גלעד מנשה, אליקה לוין, ניר זנו, זהבה קרן ויקי קהן. הם טוענים שעדי המדינה משקרים במטרה להציל את עורם מעבירות חמורות ביותר שביצעו, ולכן מפלילים את הנאשמים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מוטי קמחי
  שניים מהנאשמים: מוטי חסין ושלומי ניאמצ'יק
  צילום: מוטי קמחי
  מומלצים