שתף קטע נבחר

למכירה: קומת מגורים בווילה אמין ג'מאל בירושלים, יד שנייה משופט

יורשי שופט העליון בנימין הלוי מעמידים למכירה את הקומה במבנה הערבי ההיסטורי בשכונת טלביה בעיר. המחיר המבוקש: 30 מיליון שקל

יורשי שופט העליון וחבר הכנסת בנימין הלוי (1910-1996) מעמידים למכירה קומת מגורים בווילה אמין ג'מאל, מבנה ערבי היסטורי בשכונת טלביה בירושלים, שבה התגורר הלוי רוב שנותיו. מדובר בקומת ביניים מתוך שלושה מפלסים, בשטח של 250 מ"ר, אליה מוליך גרם מדרגות מפואר. עוד מוצמדים לה מאות מ"ר נוספים של חצר. המחיר שמבקשת המשפחה עבור הנכס הייחודי – 30 מיליון שקל.

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

כונס נכסים לדירת יוקרה של היהלומן אורי שוורץ בגלל חוב

מגדל נכנסת להשקעה בפיל הלבן של בני ברק

קבלנים קיבלו צווי סגירה - אבל משתתפים במכרזי ממשלה

 

במהלך שנותיו של הלוי על כס השיפוט הוא שפט בכמה מהתיקים הידועים ביותר בתולדות המשפט הישראלי. בין היתר במשפט קסטנר, בו זיכה את מלכיאל גרינוולד ממרבית סעיפי האישום, וקבע כי "קסטנר מכר את נשמתו לשטן", התבטאות שעליה הביע חרטה מאוחר יותר. עוד שפט הלוי את מבצעי טבח כפר קאסם, שם טבע את ההגדרה לפקודה בלתי חוקית ככזו ש"דגל שחור מתנוסס מעליה".

הווילה בשכונת טלביה. מבנה ערבי היסטורי (צילום: אלכס קולומויסקי)
הווילה בשכונת טלביה. מבנה ערבי היסטורי(צילום: אלכס קולומויסקי)
 

עו״ד יניב לאור ממשרד עו"ד לאור גבאי, המייצג את המוכרים, מספר כי עד שנות ה-90 היתה הווילה רשומה על שם האפוטרופוס לנכסי נפקדים ובניהול עמידר, ולאחר מכן רכשו השופט ומשפחתו את קומת הביניים שנבנתה למגורי המשפחה, והאדריכל רפאל בן דור רכש את הקומה התחתונה שיועדה במקור למגורי המשרתים. שטחה הבנוי של הווילה הוא 600 מ"ר, על מגרש בשטח של דונם.

 

עו"ד אריאל גבאי: "שכונת טלביה נותרה מעוז יוקרה בו פנינות נדל"ן ייחודיות החובות בתוכן השתלשלות ענפה של רישום ובעלות במקרקעין, אשר דורשת התמחות בעסקאות ענק".

עו
עו"ד אריאל גבאי(צילום: יוני קלברמן)

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
הווילה בשכונת טלבי
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים