שתף קטע נבחר

כונס נכסים לדירת יוקרה של היהלומן אורי שוורץ בגלל חוב

הצו הוצא לבקשת בנק אגוד שטוען כי שוורץ לא שילם 2.4 מיליון שקל שהיה עליו לשלם על פי הסדר נושים. בטרם נכנס שוורץ להליך הכינוס, צבר שוורץ חובות לבנק גם בחשבונותיו הפרטיים. הדירה הממוקמת בתל אביב מוערכת בכ-12 מיליון שקל

בית המשפט המחוזי בתל אביב מינה ביום חמישי האחרון כונסות נכסים למכירת דירת היוקרה של אורי שוורץ, מבכירי היהלומנים בישראל ולשעבר יו"ר התאחדות תעשייני היהלומים. הדירה ממוקמת במתחם סי אנד סאן בתל אביב ומוערכת בכ-12 מיליון שקל.

 

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

החברים הכי טובים של האישה? הטייס לשעבר שמבקש להנגיש יהלומים וזהב

המשבר מגיע לאונליין: בקשה לכינוס נכסים לאתר באליגם

בקשה למינוי כונס נכסים לחברת הממד החמישי

 

השופט חגי ברנר מינה לתפקיד כונסות הנכסים את עוה"ד קרן רייכבך סגל ואלונה בומגרטן.

   (צילום: פוקס התאחדות תעשיית היהלומים)
אורי שוורץ(צילום: פוקס התאחדות תעשיית היהלומים)
 

הצו הוצא לבקשת בנק אגוד שטוען כי שוורץ לא שילם 2.4 מיליון שקל שהיה עליו לשלם על פי הסדר נושים שאושר על ידי בית המשפט. לטענת הבנק, הסכום היה אמור להיות משולם עד סוף ינואר 2019 ולכן לא נותרה לו ברירה אלא לבקש להורות על אכיפת משכנתה שיצר שוורץ לטובת הבנק על זכויותיו בנכס.

 

הבנק טען כי בטרם נכנס שוורץ להליך הכינוס, צבר חובות לבנק גם בחשבונותיו הפרטיים וגם מכוח ערבויות אישיות שנתן לחברות שונות שבהן שימש כבעל מניות ובהן חברת יהלומי א. שוורץ ובניו.

 

למרות הארכות - לא הצליח למכור את הדירה

בינואר 2016 ניתן כנגד אורי שוורץ צו כינוס נכסים ועו"ד אלונה בומגרטן מונתה כמנהלת המיוחדת לנכסיו. לטענת הבנק, הנאמנת אישרה לו תביעת חוב נגד שוורץ בסכום של כתשעה מיליון שקל. בהמשך למגעים שהתנהלו בין הצדדים בשנת 2017 נכרת בין שוורץ, רעייתו וחברת יהלומי א. שוורץ ובניו לבין הבנק הסדר לתשלום החוב. אולם, לטענת הבנק, שוורץ הפר את התחייבויותיו. עוד טען הבנק באמצעות עוה"ד גיא אידו ויבגנה גלוחמן ממשרד איתן מהולל שדות כי רעיית החייב הסכימה כי אם החייב לא יעמוד בהוראות ההסדר היא לא תתנגד למימוש הנכס.

 

מנגד, טען שוורץ באמצעות עו"ד אביחי ורדי כי הוא נמצא בעשור השמיני לחייו וכי שילם סכומים משמעותיים לצורך עמידה בהסדר וביקש ארכה למכר עצמי של הדירה. עם זאת, אף שניתנו לו ארכות לא הצליח שוורץ למכור את הדירה.

 

שוורץ ציין בתגובה שהגיש לבית משפט כי ישתף פעולה באופן מלא עם בעלות התפקיד בכדי להשיא את התמורה. על פי הערכה, בנק אגוד צפוי לקבל מהמכירה סכום של כ-7.5 מיליון שקל, קופת הנושים תקבל כמיליון שקל והיתרה תישאר לשוורץ ורעייתו.

 

עו"ד אביחי ורדי, בא כוח שוורץ מסר בתגובה: "נעשו מאמצים רבים, שלא צלחו, למכור במכר עצמי את הדירה. ויתור על דירת מגורים זה מורכב ורגיש אבל בני הזוג מעוניינים לעמוד בהסדר ומאחלים הצלחה לבעלי התפקידים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: פוקס התאחדות תעשיית היהלומים
אורי שוורץ
צילום: פוקס התאחדות תעשיית היהלומים
מומלצים