שתף קטע נבחר

ברק נגד יאיר נתניהו: "זנאי ומסית, פרזיט שזוכה לאבטחת שב"כ"

אהוד ברק כינס את תומכיו לערב השקת הקמפיין במועדון תל אביבי, תקף בחריפות את נתניהו והודיע שוב על ניתוק קשריו עם המיליארדר ועבריין המין ג'פרי אפשטיין. בין היתר תקף את המשך העסקת נתן אשל: "עבריין מין שהורחק מהשירות הציבורי, ממשיך להיות מקורבו ומרכיב הממשלות - חרפה"

 

 

ערב השקת הקמפיין של יו"ר "ישראל דמוקרטית" אהוד ברק הפך לערב של מתקפות חריפות ביותר על ראש הממשלה בנימין נתניהו, על משפחתו וסביבתו הקרובה. "העובדה שתחת נתניהו, זנאי ומסית כבנו, זוכה להגנה ציבורית, לחיי פרזיט ולאבטחת שב"כ צמודה - חרפה היא", אמר ברק על בנו של ראש הממשלה - יאיר נתניהו. יצוין כי נתניהו הבן זוכה לאבטחה של יחידת "מגן" במשרד ראש הממשלה ולא של שב"כ. הדברים נאמרו יממה לאחר פרסום התמונות שבהן תועד ברק ליד בית המיליארדר ועבריין המין ג'פרי אפשטיין בניו יורק.

אהוד ברק בכנס בחירות
תקף את המקורבים לנתניהו, התנער מאפשטיין. ברק בכנס הבחירות בת"א(צילום: אוראל כהן)

יאיר נתניהו צייץ בתגובה בטוויטר: "העובדה שברק מביא איתו אבטחת שב"כ על חשבון הציבור, לאי הפדופיליה של אפשטיין בקריביים (כפי שהודה בריאיון לפני יומיים ל'דיילי ביסט'), למרות שעברו 20 שנה מאז כיהן במשך כשנה בלבד כראש הממשלה הכושל ביותר של מדינת ישראל - היא החרפה! ברק תתבייש לך! תרח זקן, שיכור מוויסקי, וכנראה דמנטי שכמוך!".

 

בנאומו בערב השקת הקמפיין תקף ברק גם את ראש הממשלה על העסקתו של נתן אשל, ראש הסגל שלו לשעבר ועד לא מזמן יו"ר צוות המשא ומתן הקואליציוני מטעם הליכוד. "העובדה שתחת נתניהו, עבריין מין שהורחק לצמיתות מהשירות הציבורי, ממשיך להיות מקורבו הקרוב ביותר ומרכיב הממשלות שלו - חרפה היא. העובדה שכל מי שהתלונן נגד העבריין הזה, נזרק ממשרד ראש הממשלה - חרפה היא. העובדה שתחת נתניהו שר בכיר שנאשם בחיפוי סדרתי על פדופילים, הוא מהכי מקורבים - חרפה היא", אמר ברק. הוא תקף בין היתר את הגיבוי של נתניהו לנתן אשל: "חרפה".

 

מאוחר יותר ברק פרסם בטוויטר חצי התנצלות וכתב: "העיר לי מי שהעיר: לא נכון שנתן אשל עבריין מין. הוא לא נשפט. נידון על עבירה משמעתית שלא הוגדרה כעבירת מין. והורחק לצמיתות מהשירות הציבורי. בדקתי. מצאתי שזה נכון. מתקן בזאת. גם בתוך שיאי הביקורת חיוני לשמור על דיוק. כפי שאנו דורשים מיריבינו, שבדרך כלל לא עומדים בדרישה, וזה ההבדל".

יאיר נתניהו מתייחס לנשיא ארה
"זנאי ומסית, פרזיט שזוכה לאבטחת שב"כ". ברק נגד יאיר נתניהו

נתן אשל במו
"העובדה שהוא ממשיך להיות מקורבו הקרוב ביותר של רה"מ - חרפה". מתקפה נגד נתן אשל(צילום: מוטי קמחי)
 

 

ברק טען כי "כבר יותר מ-25 שנה אנחנו חיים באווירה מורעלת, שבה כל מי שמפריע לנתניהו וקיצוניו להגיע ולהיות בשלטון, הופך למטרה להסתה, לשקרים, הופך ל'בוגד' וגרוע מזה". ברק התייחס להסתה נגד איש הליכוד לשעבר, דוד לוי, ראש הממשלה שנרצח יצחק רבין, ראש המוסד המנוח מאיר דגן ויו"ר כחול לבן בני גנץ.

 

"מפקדי יצחק רבין, רמטכ"ל ניצחון ששת הימים, שר ביטחון וראש ממשלה - שהפך בהסתה, עליה ניצח ואותה תזמר נתניהו – ל'רבין בוגד' , ל'בדם ואש את רבין נגרש'. עד שהגיעו שלוש היריות בגב. יריות שהן תוצר של השקרים וההסתה", אמר.

 

בכינוס במועדון "כולי עלמא" בתל אביב הבהיר ברק שוב שניתק כל קשר עם אפשטיין. עוד אמר ברק: "אני פמיניסט. המעשים שמיוחסים לאפשטיין הם מעשים מזעזעים ומעולם לא היה לי חלק בהם. הוריתי להוציא את אפשטיין מעסקיי ובכוונתי להגיש תביעת דיבה נגד העיתון שפרסם את העלילה נגדי. חשבתי שזו הייתה מעידה חד-פעמית של אפשטיין. אבל ברגע שזה חזר, הודעתי שאני מנתק כל קשר איתו".  

אהוד ברק נכנס ל דירה של ג'פרי אפשטיין ב ניו יורק קור ארה
תמונה של ברק נכנס לדירה של אפשטיין שפורסמה ב"דיילי מייל"
 

ברק תכנן את כנס השקת קמפיין תחת הכותרת "על מה הבחירות בכלל?! על ישראל אחרי נתניהו" - אולם הוא נאלץ לשנות את הקו בקמפיין ולהגיב לקשירת שמו לעבריין המין ג'פרי אפשטיין.

 

גורמים במפלגת "ישראל דמוקרטית" טענו כי פרסום התמונות והעיסוק ביחסיו של ברק עם אפשטיין גרמו נזק. בעיתון הבריטי פורסמה תמונה שבה נראה ברק מסתיר את פניו בכניסה למסיבה בביתו של המיליארדר בניו יורק. בדיווח נטען שבמסיבה השתתפו גם נשים צעירות. לפי האתר, התמונה צולמה בכניסה לבניין בינואר 2016. ברק הכחיש את הרמיזות המיניות בפרסום התמונות ואיים מפורשות בתביעת דיבה נגד העיתון. פרקליטיו של ברק פנו אחר הצהריים ל"דיילי מייל" ודרשו מהם להסיר את הפרסום, לחזור בהם מהדברים ולפצות כספית את ברק.

 

מהליכוד נמסר בתגובה: "גם השקר הזה של אהוד ברק לא ימלט אותו מלהשיב לאזרחי ישראל על השאלה: מה עשה בביתו של שותפו וחברו הפדופיל המורשע ג׳פרי אפשטיין ועל מה ולמה קיבל מהקרן שלו 2.3 מיליון דולר על מחקר שלא היה ולא נברא".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים