שתף קטע נבחר

בריטיות באיה נאפה: "דוחה כאן, ישראלים דורשים סקס"

תיירות במלון שבו אירע על פי החשד אונס קבוצתי סיפרו ל"דיילי מייל" כי אינן חשות בטוחות. "אחת החברות שלי ישנה בחדרה כשישראלי הגיע ודרש לקיים איתה יחסי מין. היא צרחה, להנהלת המלון לא אכפת"

 

 

בזמן שבקפריסין נמשכת חקירת 12 הצעירים הישראלים החשודים באונס קבוצתי של צעירה בריטית, מספרות תיירות בריטיות אחרות על המתרחש באותו מלון, "פמבוס נאפה רוק". בכתבה ב"דיילי מייל" הבריטי סיפרו צעירות נוספות השוהות במלון באיה נאפה כי גברים ישראלים במלון מטרידים אותן כל העת בניסיון לקיים איתן יחסי מין. "אחת החברות שלי ישנה בחדרה כשישראלי הגיע ודרש ממנה לקיים איתו יחסי מין. היא צרחה לעברו, אבל לא נראה שלהנהלת המלון אכפת", העידה אחת מהן.

 

גרסת המתלוננת: "אחזו בי בכוח ואנסו אותי זה אחר זה"

 

תיירות בריטיות אמרו כי במלון פי 5 גברים מנשים, ורוב הגברים הם ישראלים בסוף שנות העשרה לחייהם או בתחילת שנות העשרים. "ממש דוחה כאן, אני לא יכולה לחכות לחזור הביתה", אמרה בריטית בת 18. "הגברים הישראלים מגיעים מאחורייך ופשוט נעמדים. לא רבים מהם מדברים אנגלית, וזה דוחה. לא היה לי מושג מה באמת קורה כאן. אני לא מרגישה בטוחה. אמא שלי תשתגע אם היא תדע שאני במלון שבו אירע אונס".

חשד צעירים אונס צעירה בריטית מלון איה נאפה קפריסין ()
המלון בקפריסין

חדר 723 במלון באיה נאפה ()
סימנים על הקירות וקונדומים משומשים. חדר 723 במלון שבו לפי החשד נאנסה הבריטית

על פי דיווחים בקפריסין, הרשויות מחזיקות בסרטון חשוב לחקירה, שבו נראה אחד החשודים. בנוסף הם בוחנים את הטלפון הסלולרי של הצעירה הבריטית בת ה-19, במטרה לבדוק אם אכן הייתה בקשר עם אחד הישראלים לפני המקרה, כפי שהיא עצמה העידה. החוקרים בקפריסין גם מתכוונים לבחון את מצלמות האבטחה במלון ובבניינים סמוכים, כדי לחזק - או להפריך - את הטענות. גורם במשטרת קפריסין ציין מוקדם יותר כי תשעה מהחשודים, שביום חמישי הוארך מעצרם בשמונה ימים, הם מתחת לגיל 18. הגורם טען כי בטלפונים שנלקחו מהנערים הישראלים נמצאו סרטונים שתיעדו את האירוע הקשה.

 

החקירה מתמקדת בחשוד המרכזי שהזמין את הצעירה הבריטית לחדרו והוא צפוי למסור את גרסתו לאירועים. כמה מ-12 החשודים שומרים על זכות השתיקה בחקירתם ואילו אחד הנחקרים שיתף פעולה באופן מלא וייתכן שישוחרר ממעצר בימים הקרובים. אתמול התחדשה החקירה בניקוסיה, שם נחקרו חמישה מהישראלים. אחרים נחקרו בלרנקה, בלימסול ובאיה נאפה. חלק ממשפחות החשודים הישראלים חזרו לארץ, והן צפויות לשוב לקפריסין השבוע, לדיון בהארכת המעצר. עד כה, תשעה חשודים הודו שהיו בחדר בזמן האירוע, ושלושה נוספים מתעקשים שלא היו במקום.

ישראלים חשודים באונס קבוצתי אונס איה נאפה קפריסין (צילום: רויטרס)
אחד החשודים מובא לבית המשפט בקפריסין, ביום חמישי(צילום: רויטרס)

ישראלים חשודים באונס קבוצתי אונס איה נאפה קפריסין (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

מוקדם יותר פורסמה ב"דיילי מייל" עדותה של הבריטית שנאנסה לפי החשד, שעדיין נמצאת בעיירת הנופש הקפריסאית וכבר שוחררה מבית החולים. היא סיפרה שקיימה יחסי מין בהסכמה עם אחד הישראלים בחדר 723 במלון, אך אז התנפלו עליה חבריו ואנסו אותה באכזריות, בזה אחר זה. לדבריה, חלק מהצעירים לא השתמשו באמצעי מניעה. "הם פגעו בכל הגוף שלי", סיפרה לחבריה לאחר האירוע.

 

התיירת, תושבת העיר דרבי בבריטניה, הצליחה לחמוק מהחדר וסיפרה לחבריה על הזוועה שלדבריה עברה. אלו לקחו אותה למרפאה של המלון וקראו לשוטרים. "היא אמרה שהם אנסו אותה זה אחר זה", סיפרה חברתה לכתב ה"דיילי מייל" באיה נאפה. "הם אחזו אותה בכוח. כשאני פגשתי אותה כל הגוף שלה היה מכוסה בחבורות". 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים