שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  יונדאי חושפת סונטה היברידית

  היצרנית הקוריאנית חושפת גרסה היברידית למשפחתית הגדולה, שמצויידת בפאנלים סולאריים לטעינת המצברים בזמן חניה בשמש. עוד לא ברור האם תגיע לישראל

  יונדאי חושפת גרסה היבירידית לסונטה החדשה, דור שמיני למשפחתית הקוריאנית הגדולה. שיווק הסונטה היוצאת הופסק בישראל לאחר עדכון המס הירוק, ומהיבואנית כלמוביל נמסר כי הגעת הגרסה העדכנית נמצאת בבחינה, והיא תלויה בנתוני פליטת המזהמים של המכונית, המשפיעים על דרגת המיסוי.

   

  יונדאי סונטה הייבריד ()

  יחידת ההנעה עברה בירושה מהדגם היוצא, והיא כוללת מנוע 2.0 ליטר בנזין (152 כ"ס) ומנוע חשמלי (51 כ"ס). ההספק המשולב עומד על 195 כ"ס בשידוך לתיבת 6 הילוכים אוטומטית והנעה קדמית. מחשב ניהול חדש האחראי על המערכת ההיברידית ועל תיבת ההילוכים, מאפשר העברות חלקות ומהירות ב-30%, מה שמביא גם לשיפור בצריכת הדלק - 20.1 ק"מ לליטר על פי נתוני היצרן.

   

  יונדאי סונטה הייבריד ()

   

  הגרסה ההיברידית נבדלת מהסונטה הרגילה בחישוקים שונים ואווירודינמיים יותר, תג הייבריד ובעיקר פאנלים סולאריים המותקנים על גג הרכב, ומאפשרים טעינה מלאה של הסוללה לאחר 6 שעות של חניה בשמש. בכך הם יאפשרו תחילת נסיעה עם סוללה מלאה, ללא אובדן אנרגיה הנגרם כאשר הרכב חונה לאורך זמן. הם יאפשרו גם תוספת טווח נסיעה נקי מצריכת בנזין של 1,300 ק"מ בנסועה שנתית ממוצעת. תמונות של תא הנוסעים טרם פורסמו, אבל יונדאי מציינת כי נפח תא המטען עומד כעת על 510 ליטר (70 ליטר יותר).

   

  הכותב חבר מערכת iCar

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים