שתף קטע נבחר

"מסיבות ביטחוניות": החשודים באונס בקפריסין מוקמו בבתי מעצר שונים

גורם במשטרת קפריסין אמר ל-ynet כי הנערים הישראלים שוכנו ב-4 בתי מעצר שונים "בשל המורכבות במעצר משותף עם חשודים ממדינות ערביות". בינתיים, החוקרים ממתינים לתוצאות דגימות ה-DNA ומתכננים לערוך מסדר זיהוי בהשתתפות 60 ניצבים

  

אמש (ב') הושלמה חקירתם של כל 12 הצעירים הישראלים החשודים באונס קבוצתי של תיירת בת 19 מבריטניה באיה נאפה בקפריסין בשבוע שעבר. שלושת החשודים המרכזיים, שנחקרו אתמול במשך שעות ארוכות - כשהאחרון שבהם שהה בחדר החקירות אחרי 01:00 - טענו כי לא קיימו יחסי מין עם המתלוננת אלא רק צפו ביחסי המין בחדר 723 במלון "פמבוס נאפה רוקס". הצעירים חשודים גם בקשירת קשר לביצוע פשע.

 

החשד לאונס קבוצתי בקפריסין - כתבות אחרונות

גרסת המתלוננת: "אחזו בי בכוח ואנסו אותי זה אחר זה"

החשד: אנס וקרא לחבריו שיצטרפו, הנאנסת בכתה ונמלטה

מסדרי זיהוי לחשודים באונס

משטרת קפריסין: "מצאנו בטלפונים של החשודים סרטונים מהאירוע"

 

גורם במשטרת קפריסין אמר היום -ynet כי ההחלטה למקם את 12 החשודים הישראלים בארבעה בתי מעצר שונים ברחבי קפריסין בוצעה, בין היתר, "בשל סיבות ביטחוניות". לדברי הגורם, "קיימת מורכבות לעצור ישראלים עם חשודים נוספים ממדינות ערביות באזור", אמר והוסיף: "חלק מהשיקולים שלנו הם להעניק לעצורים, שחלקם קטינים, תנאים נאותים ולשמור על ביטחונם".

 

 

ישראלים חשודים באונס קבוצתי אונס איה נאפה קפריסין (צילום: רויטרס)
אחד הצעירים החשודים(צילום: רויטרס)

ישראלים חשודים באונס קבוצתי אונס איה נאפה קפריסין (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

ישראלים חשודים באונס קבוצתי אונס איה נאפה קפריסין (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

חדר 723 בו נאנסה התיירת הבריטית במלון באיה נאפה ()
חדר 723

חשד צעירים אונס צעירה בריטית מלון איה נאפה קפריסין ()
המלון שבו בוצע לכאורה האונס

חשד צעירים אונס צעירה בריטית מלון איה נאפה קפריסין ()

הצעירים החשודים באונס מובאים להארכת מעצר בבית המשפט המקומי באיה נאפה (צילום: EPA)
(צילום: EPA)

בינתיים, צוות החקירה המיוחד במשטרת קפריסין עדיין ממתין לתוצאות בדיקת ה-DNA שנלקחו מהחשודים וצפויות להתקבל בימים הקרובים, שיאששו או יפריכו גרסתם. אם לא תימצא התאמה בדגימות, תישקל האפשרות לשחררם כבר בסוף השבוע לחלופת מעצר בקפריסין, שתכלול הפקדת ערבויות כספיות גדולות שיבטיחו את המשך התייצבותם לחקירה ומניעת הימלטותם.

 

במשטרת קפריסין עדיין לא פוסלים את האפשרות שייערך מסדר זיהוי בין המתלוננת לחשודים, אך הדבר תלוי במצבה הנפשי של הקורבן. עו"ד יניב הברי, שמייצג את שלושת החשודים שנחקרו, אמר כי "מרשיי מכחישים את הטענות נגדם ואני בטוח שהאמת תצא לאור".

 

גורם המעורב בחקירה אמר אתמול כי בכוונת המשטרה לבצע מסדרי זיהוי בהשתתפות כ-60 ניצבים, כאמור, בתלות במצבה הנפשי של המתלוננת. לפי התקשורת המקומית, מסדרי הזיהוי ייערכו ככל הנראה היום, במקביל לקבלת תוצאות בדיקות ה-DNA שנאספו מחדר 723 במלון. במשטרה המקומית עדיין פועלים לגייס די משתתפים למסדר הזיהוי בעלי מאפינים "ים תיכוניים", ובהם קטינים, כך שייתכן שהמסדר יידחה.

 

 

הטלפונים הניידים של הצעירים החשודים נבדקו

דובר משטרת קפריסין אמר בשיחה עם ynet: "החקירה שלנו ממשיכה ואנחנו מחכים כעת לבדיקות DNA שינחו את המשך החקירה. אין לנו שליטה על קצב בדיקות המעבדה, אבל אנחנו מקווים שזה יסתיים בהקדם האפשרי".

 

ב-ynet פורסם שלשום כי לאחר שהמשטרה בדקה את הטלפונים הניידים של החשודים הישראלים, נמצא סרטון שעשוי לחזק את גרסתם. על פי מקורות שנחשפו למידע, בסרטון רואים את התיירת הבריטית מקיימת יחסי מין בהסכמה עם שני צעירים ישראלים, כשצעיר שלישי ככל הנראה מצלם את האקט המיני שעומד במוקד החשד לאונס.

 

בצוות ההגנה של החשודים תולים תקוות בסרטון הזה. עורכי הדין של החשודים טוענים שהממצאים הללו מחזקים את עמדת הלקוחות שלהם, מפני שהסרטון מעיד שהתקיימו יחסי מין בהסכמה בין הבריטית לישראלים. אולם, ייתכן שהאונס לא תועד בסרטון, או לחילופין - לאחר שהסרטון צולם הצטרפו לחדר עוד ישראלים נוספים שאינם מופיעים בו.

 

עורך הדין יניב הברי, המייצג שלושה מהחשודים, אמר בריאיון לאולפן ynet בעקבות הדיווחים על התפתחות לטובת הישראלים, כי אין לו שום הוכחה משפטית לכך. "אנחנו מנסים להפעיל לחץ ולתאם עם בית חב"ד והקונסוליה על-מנת שיעזרו לחברים שלנו לחזור לארץ", אמר הברי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים