שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  סיכום אמצע 2019: ירידה בלינות באילת, זינוק בנצרת
  מספר שיא של 6.2 מיליון לינות תיירים נרשמו ברחבי ישראל במחצית הראשונה של השנה. כך עולה מנתוני התאחדות המלונות. באילת חלה ירידה של 5% בלינות תיירים, בנצרת נרשמה קפיצה של 20% ובהרצליה גידול מרשים של 15%

  אילת (צילום: shutterstock)
  אילת ממעוף הרחפן(צילום: shutterstock)
   

  בחודשים ינואר עד יוני 2019 נרשמו 6.2 מיליון לינות של תיירים, עלייה של 4% בהשוואה למחצית הראשונה של 2018, וזינוק של 18% יחסית לתקופה המקבילה ב-2017. כך עולה מדו"ח שמפרסמת היום (ג') המחלקה הכלכלית של התאחדות המלונות. למעשה, המחצית הראשונה של 2019 היא הטובה ביותר אי פעם מבחינת לינות תיירים בישראל.

   

  משרד התיירות כבר לא שואל תיירים אם הם מרוצים

   

  באשר ללינות של ישראלים, הנתונים מלמדים כי במחצית הראשונה של השנה לא חל כל שינוי בהשוואה למחצית הראשונה של 2018 וגם לא בהשוואה לנתוני 2017, ואילו בחודש יוני חלה ירידה של אחוז במספר הלינות של הישראלים.

  בפילוח לפי אזורים מתברר כי במחצית הראשונה של השנה חלה ירידה של 5% בלינות תיירים באילת וכן ירידה דומה בלינות של תיירים בנתניה. לעומת זאת, בנצרת חלה עלייה של 20%, בהרצליה עלייה של 15%, בטבריה וסובב כינרת עלייה של 9%, בירושלים עלייה של 5% ובתל אביב עליה של 3% בלינות התיירים. במספרים מתברר כי 34.37% מלינות התיירים שהגיעו לישראל במחצית הראשונה של השנה היו בירושלים, 23.3% מהלינות היו בתל אביב ו-12% מהלינות היו בטבריה ובסובב כנרת.

  לינות בישראל ()

  נצרת (צילום: shutterstock)
  נצרת(צילום: shutterstock)

  הרצליה (צילום: shutterstock)
  חוף הים של הרצליה(צילום: shutterstock)
   

   

  "לדאוג לקדם בכל דרך אפשרית את התיירות באילת" 

  באשר ללינות של הישראלים. אף שבמחצית הראשונה של השנה לא היה שינוי, הן בממוצע הארצי והן באילת, הרי עדיין כמחצית מלינות הישראלים במלונות בישראל היו באילת. מה שאומר שאנחנו מקטרים על מחירי המלונות בעיר הנופש הדרומית, אך עדיין מגיעים לשם לחופשה. יחד עם זאת ראוי לציין כי בחודש יוני חלה ירידה של 3% במספר לינות התיירים באילת ונראה כי נתון זה צריך להדליק נורה אדומה.

   

  אחרי אילת נמצאים המלונות בים המלח שבהם נרשמו 11% מלינות הישראלים ובמקום השלישי מלונות טבריה וסובב כינרת שבהם היו 7.7% מלינות הישראלים.

    ()
   

  תפוסת המלונות הגבוהה ביותר במחצית הראשונה של השנה הייתה בתל אביב (76.3%), אחריה ירושלים (72.5%), נצרת (70%), ים המלח (68.7%) וטבריה (68%).

   

  בהתאחדות המלונות הביעו שביעות רצון ממגמת העלייה הנמשכת בלינות והוסיפו כי צריך להתמקד בנתוני העיר אילת שסובלת כאמור בירידה במספר לינות התיירים. בהתאחדות ציינו כי השפעת סגירת שדה דב תיבחן במחצית השנייה של השנה. "על הממשלה והרשויות לדאוג לקדם בכל דרך אפשרית את התיירות בעיר הדרומית", אמרו בהתאחדות המלונות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים