שתף קטע נבחר

משפחות החשודים פגשו בילדיהם במעצר בקפריסין: "מחכים לתוצאות ה-DNA"

במשטרה הקפריסאית ממתינים לממצאי הבדיקות שצפויים להתקבל מחר. בינתיים, הוריהם של הצעירים נפגשו עמם בבתי המעצר. תחת אבטחה, הצעירה הבריטית מסרה אתמול עדות נוספת וגרסתה נחשבת לאמינה. למרות ניסיונות של גורמים שונים לערער אמינות זו - במשטרה אמרו שהם מאמינים לה

הצעירים החשודים באונס מובאים להארכת מעצר בבית המשפט המקומי באיה נאפה (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

החשד לאונס קבוצתי בקפריסין: בעוד שבמשטרה הקפריסאית ממתינים לתוצאות בדיקות ה-DNA, שבכוחן לחזק או להחליש את הראיות נגד 12 הצעירים הישראלים החשודים באונס התיירת הבריטית באיה נאפה שבקפריסין, נפגשו הבוקר (ד') משפחות החשודים עם ילדיהם בבתי המעצר השונים. מוקדם יותר אמר מפקד המשטרה כי "החקירה מתקרבת לסיומה".

  

 

האונס הקבוצתי בקפריסין - כותרות אחרונות:

מפקד משטרת קפריסין: "חקירת האונס הקבוצתי מתקרבת לסיומה"

"מסיבות ביטחוניות": החשודים באונס בקפריסין מוקמו בבתי מעצר שונים

גרסת המתלוננת באיה נאפה: "אחזו בי בכוח ואנסו אותי זה אחר זה"

החשד בקפריסין: אנס וקרא לחבריו שיצטרפו, הנאנסת בכתה ונמלטה בקושי

 

גם אתמול הורשו חלק מההורים להיפגש עם הבנים שממתינים לדיון בבית המשפט שצפוי להתקיים ביום שישי הקרוב. אימו של אחד החשודים, שהגיעה אתמול לקפריסין, נפגשה הבוקר עם בנה במתקן המעצר וטענה כי הפגישה חיזקה אותה. לדבריה, "המשטרה כאן מתנהגת אליהם יפה מאוד, אין לי מילה רעה להגיד על המשטרה, פשוט כולם כאן ממתינים לבדיקות ה-DNA".

 

בנה, שנעצר עם 11 חשודים נוספים במלון "פמבוס נאפה רוקס", היה לדבריה בזמן האירוע עם צעירה ישראלית שתיעדה אותם ביחד. אתמול העידה הצעירה במשטרה והציגה תמונות שלהם ביחד, דבר שמבחינת האם מהווה אליבי ברור שבנה לא השתתף באירוע המיני בחדר 723.

 

לדברי האם, נציגי המשטרה אמרו לה שבמידה ולא ימצאו דגימות DNA של חשודים, הם ישוחררו לביתם או למעצר בית נוסף בקפריסין כבר לאחר הדיון שיתקיים כאמור ביום שישי. "אחרי שהודיעו לי שהבן שלי נעצר על אונס רציתי למות, אבל אחרי שדיברתי איתו היום לקחתי את עצמי בידיים ואמרתי שהכול יהיה בסדר", אמרה האם, "הוא אומר לי שהוא לא היה שם. אני מאמינה לו ונרגעתי קצת".

 

"המשטרה בקפריסין מאמינה לצעירה"

הצעירה הבריטית, שנמצאת תחת אבטחה ושמירה בקפריסין, מסרה אתמול עדות נוספת במשטרה וגרסתה נחשבת אמינה. למרות ניסיונות של גורמים שונים לערער אמינות זו, במשטרה אמרו שהם מאמינים לה. גורם במשטרה קפריסאית אמר ל-ynet כי ממצאי בדיקת המעבדה צפויים להתקבל מחר במהלך היום.

 

שלושת החשודים המרכזיים נחקרו אתמול במשך שעות ארוכות וטענו שרק צפו באחד מחבריהם בזמן שהיה עם התיירת הבריטית. הצעירים חשודים גם בקשירת קשר לביצוע פשע.

  

לפי גורם במשטרת קפריסין, 12 החשודים פוזרו בארבעה בתי מעצר שונים ברחבי האי בשל סיבות ביטחוניות. לדבריו, "קיימת מורכבות לעצור ישראלים עם חשודים נוספים ממדינות ערביות באזור. חלק מהשיקולים שלנו הם להעניק לעצורים, שחלקם קטינים, תנאים נאותים ולשמור על ביטחונם".

 

מפקד המשטרה קיפרוס מיכאלידיס אמר מוקדם יותר בפני כלי התקשורת המקומיים כי "מדובר במקרה חמור שבו מעורבים אנשים רבים". הוא הוסיף כי החקירה תסתיים בקרוב, ובהתאם לממצאיה יוחלט את מי להעמיד לדין "כדי לעשות צדק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
החשודים באונס בקפריסין
צילום: AFP
מומלצים