שתף קטע נבחר

הזמין רצח, נמלט והוסגר: בן סוטחי ואלון אזולאי נרצחו במקסיקו

בסוף שנות ה-90 הורשע בן סוטחי בגין חלקו בניסיון החיסול של מני אסלן. לפני 18 שנה נמלט מהכלא בעזרת שוטר מושחת וברח למרכז אמריקה, שם הוביל כנופיית פשע. הוא הוסגר לישראל לפני 14 שנה ועד לאחרונה היה בכלא. עם שחרורו שב למקסיקו - ושם חוסל הבוקר עם חברו אלון אזולאי

 

אלון אזולאי ובן סוטחי  ()
בן סוטחי ואלון אזולאי שחוסלו במקסיקו
 

הנרצחים הישראלים הבוקר (יום ה') במקסיקו הם בן סוטחי (44), עבריין מוכר מאוד מתל אביב שריצה מאסר ארוך בגין מעורבותו בניסיון לרצח של מני אסלן בסוף שנות ה-90, וחברו אלון אזולאי (40) מבת ים. הודעה נמסרה למשפחותיהם.

 

סוטחי נידון ל-17 שנות מאסר על חלקו בשכירת רוצחים לנסיון חיסולו של אסלן. בתחילת שנות ה-2000, במהלך ריצוי מאסרו בכלא איילון, נמלט לחו"ל בסיוע שוטר מושחת, ושהה במרכז אמריקה עד שנתפס ב-2004 במקסיקו בחשד להפעלת כנופייה שעסקה ברצח וסמים (הוא נעצר עוד קודם בוונצואלה אך הצליח לחמוק).

אספרנסה, החשודה ברצח הישראלים בן סוטחי ואלון אזולאי במקסיקו ()
המתנקשת, אספרנזה גוטיירז רוג'אנו

בן סוטחי יורד מהמטוס במרכז פלילים ארגון מוסלי (צילום: אבי כהן)
בן סוטחי אחרי הסגרתו לארץ בעשור שעבר(צילום: אבי כהן)
 

שני ישראלים נורו במקסיקו ()

ביולי 2004 הוסגר סוטחי לישראל. הוא טען שברח מהארץ ב-2001 בשל החשש שיחוסל בכלא על רקע הסכסוכים שבהם היה מעורב בעולם התחתון. "אם לא הייתי בורח הייתי מת, ויש לי תוכניות לחיות עוד הרבה שנים", אמר בחקירתו. "הכינו לי דרכון מזויף, ובחופשה הראשונה חתכתי לחו"ל, אל החיים היפים".

 

במהלך תקופת הבריחה הוא נחשד בכמה מדינות בדרום אמריקה ובמרכזה בשורת מקרי רצח ובסחר בסמים. אחרי שהוחזר לארץ הוא נשלח לרצות את יתרת מאסרו, עד ששוחרר לפני כמה חודשים. השבוע שמה משטרת ישראל את ידה על שותפו של סוטחי לפשע לאורך השנים בארץ ובחו"ל, העבריין ארז אקרישבסקי, שנעצר במקסיקו והוסגר.

 

סוטחי ואזולאי נורו למוות בבית קפה בקניון במקסיקו סיטי. סוטחי נחשב לאדם ערמומי וחשדן, אך לא הבחין במתנקשת שישבה בשולחן סמוך כשעל ראשה פאה בלונדינית. לאחר שזיהתה את היעד המרכזי שלה ואת חברו, היא שלפה את האקדח וירתה מטווח אפס מספר רב של כדורים. היא לא הותירה סיכוי לסוטחי ולאזולאי.

 

 

הנוכחים באירוע הירי במקסיקו מתחבאים מתחת לשולחנות ()
הנוכחים באירוע הירי במקסיקו מתחבאים מתחת לשולחנות

 

החשודה, אספרנזה גוטיירז רוג'אנו (33), הציגה את עצמה כבת זוגו של סוטחי וטענה שחשדה שבגד בה. אולם המשטרה המקומית מחפשת אחר שני בני אדם שסייעו לה ובודקת אם נשלחה מטעמם כדי לרצוח על רקע חיסול חשבונות. היא הוסיפה שירתה בהם באקדח שקנתה ב-7,000 פזוס (כמעט 1,300 שקל). לאחר הירי פרצה מהומה בקניון שבו שוכן בית הקפה. אנשים נשכבו על הרצפה ומתחת לשולחנות. למקום הוזעקו בין היתר כוחות המשמר הלאומי וכוחות הצלה שפינו שני פצועים בהם שוטר. בתחילה סברה המשטרה שמדובר בכלל בשוד בחנות תכשיטים, אך מהר מאוד התבהרה התמונה.

 

לגורמים במשטרת ישראל ששוחחו עם ynet אין ספק: "הזמנת הרצח הייתה ישראלית. זו רעידת אדמה במפת הפשע בארץ. נראה הנסיעה שלו למקסיקו הייתה ידועה לאנשים רבים אחרים והם פשוט הזמינו חיסול מקצועי מארגון פשע מקומי. לא בכל יום רואים עבודה שכזו ואין לנו ספק שלא מדובר בטעות וגם לא בפשע רומנטי אלא חיסול שהוזמן ובוצע".

 

"מדובר ברעידת אדמה של ממש", אמרו גורמים בעולם התחתון. "כבר שנים שלא היה חיסול בסדר גודל שכזה. לא מדובר בעוד מישהו זניח, אלא באדם דומיננטי מאוד שהיה זהיר מאוד וחשדן מאוד". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים