שתף קטע נבחר

המכרז הופשר: התובעת של נתניהו תוכל להתמודד ולהתקדם

נציב שירות המדינה ביטל את הקפאת המכרז למשנה לפרקליט המדינה שעליו התמודדה בין היתר התובעת ליאת בן ארי מפרקליטות מיסוי וכלכלה. עם זאת, תקף את תגובתה של מנכל"ית משרד המשפטים שפוטרה אמי פלמור: "יצרת הקשר פוליטי שאינו קיים"

 

ליאת בן ארי (צילום: יאיר שגיא)
ליאת בן ארי(צילום: יאיר שגיא)

נציב שירות המדינה פרופ' דניאל הרשקוביץ ביטל היום (ה') את הקפאת המכרז למשנה לפרקליט המדינה לתפקידים מיוחדים שעליו התמודדה בין היתר התובעת בתיקי נתניהו, עו"ד ליאת בן ארי מפרקליטות מיסוי וכלכלה. המכרז הוקפא בעקבות מכתב אנונימי. ארגון הפרקליטים שהגיש עתירה בנושא בירך על ההחלטה. ועדת האיתור בראשות פרקליט המדינה שי ניצן תתכנס בימים הקרובים, ולפי ההערכות היא צפוייה לבחור בבן ארי.

 

יו"ר ארגון הפרקליטים, אורית קורין: "ארגון הפרקליטים מברך על ההחלטה הצודקת והנכונה של נציב שירות המדינה להמשך המכרז, גם אם לשיטתנו לא היה מקום להורות על הקפאתו מלכתחילה בשל מכתב אנונימי".

 

לפני שבועיים מינה הרשקוביץ צוות מיוחד של בכירי הנציבות כדי לבדוק את נסיבות פרסום המכרז בזמן ממשלת מעבר, כמה חודשים לפני חילופי פרקליט המדינה. בן-ארי היא פרקליטת מיסוי וכלכלה ובין השאר מלווה את תיקי ראש הממשלה. מכיוון שכהונתה תסתיים בחודש מאי הבא, היא ניגשה למכרז הבכיר.

 

הרשקוביץ ביקש מהצוות הבכיר ללמוד את מכתב הפרקליטים האנונימי שדרש להקפיא את המכרז בטענה שהוא תפור, את מכתבו שדרש הסברים ואת מכתב התשובה של המנכ"לית פלמור. הרשקוביץ הדגיש כי כלל לא הזכיר במכתבו את שמה של בן-ארי, אלא דיבר רק על הבעיות העולות מפרסומו בעיתוי זה ואילו בתשובת מנכ"לית משרד המשפטים היא זו שהתייחסה במפורש לבן-ארי. 

שי ניצן אמי פלמור אביחי מנדלבליט טקס כניסה אמיר אוחנה משרד המשפטים (צילום: אוהד צויגנברג)
שר המשפטים אמיר אוחנה ואמי פלמור(צילום: אוהד צויגנברג)

נציב שירות המדינה תקף באופן ספציפי את תגובתה של אמי פלמור, מנכלי"ת משרד המשפטים שפוטרה לאחרונה על ידי השר אמיר אוחנה, בנוגע להקפאת המכרז: "במכתבי נשאלו שאלות ברורות להשלמה. מפתיע מאוד כיצד בתגובתך את מאזכרת מספר פעמים את בן ארי. אני מוחה על עצם העלאת הנושא במכתבך, העלאה שיצרה הקשר פוליטי שאינו קיים. טוב היה לו נושא זה לא היה בא לעולם".

 

עוד כתב: "לעניין אי איוש המשרה מאז אפריל, ציינת בתגובתך שקיימתם דיונים פנימיים במשך תקופה ארוכה. ביקשתי לקבל פרוטוקולים, אך לא התקבל שום תיעוד. תמוה בעיני כיצד משרה מרכזית וחשובה לא אוישה במשך תקופה כל כך ארוכה וגם לא נעשו ניסיונות לאיישה".

 

הרשקוביץ' התייחס גם לעניין עיתוי פרסום המכרז בזמן בין הפסקת כהונתה של איילת שקד לבין כניסתו של השר אמיר אוחנה וכתב לפלמור: "תגובתכם לא הניחה את דעתי לגבי הדחיפות בפרסום המכרז באותו העיתוי".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יאיר שגיא
ליאת בן ארי
צילום: יאיר שגיא
מומלצים