שתף קטע נבחר

החיסול הכפול במקסיקו: המתנקשת הודתה שהרצח הוזמן

אספרנסה גוטיירז רוג'אנו, שטענה כי רצחה את בן סוטחי ואת חברו "על רקע רומנטי", סיפרה לחוקרים כי החיסול הוזמן מראש בתמורה ל-5,000 פסו. המשטרה, שסבורה כי מדובר בסכסוך בין ישראלים, מנסה להגיע למזמיני החיסול

 

התפתחות דרמטית בחקירת הרצח הכפול של בן סוטחי ואלון אזולאי במקסיקו: אספרנסה גוטיירז רוג'אנו, האישה שנעצרה בחשד להתנקשות בשני הישראלים בקניון במקסיקו סיטי, הודתה בפני החוקרים שהיא רוצחת שכירה - ושקיבלה 5,000 פסו (כאלף שקלים) עבור המשימה.

 

החשודה ברצח במקסיקו אספרנסה והנרצחים הישראלים בן סוטחי ואלון אזולאי ()

החשודה ישבה לצד שני הישראלים בקניון כשהיא חבושה בפאה בלונדינית - ובשלב מסוים שלפה אקדח וירתה בהם למוות. כשנתפסה על-ידי השוטרים אמרה בהתחלה כי הסיבה לרצח הייתה אהבה נכזבת - אך המשטרה המקומית ומשטרת ישראל לא קנו את גרסתה. רוג'אנו, בת 33, הציגה את עצמה כבת זוגו של סוטחי וטענה כי רכשה אקדח ב-7,000 פסו לאחר שחשדה שבגד בה. 

 

גם התיעוד שפורסם, שבו נראה כי שני גברים הסיחו את דעתם של השומרים לפני ששני הישראלים נרצחו - חיזק את החשד שמדובר בפעולת הסחה של ארגון פשיעה.

האקדח בו השתמשה החשודה באירוע הירי במקסיקו בו נרצחו שני ישראלים ()
האקדח בו השתמשה החשודה להתנקשות

תיעוד ניסיון ההמלטות של המתנקשת במקסיקו ()
תיעוד ניסיון ההמלטות של המתנקשת במקסיקו

זירת הירי בקניון במקסיקו (צילום: AP)
מחוץ לזירת הירי במקסיקו(צילום: AP)
 

שני החשודים בסיוע למתנקשת שנמלטו נראו בתיעוד כשהם פותחים בירי וכופים על שוטר לשכב על הקרקע. לאחר מכן אחד מהם ככל הנראה לוקח את נשקו. לאחר מכן אחד החשודים עלה למכונית, וחברו, שפגע בשוטר - ירה באוויר ונכנס אף הוא לכלי הרכב. לפי הרשויות במקסיקו, מטרת הפעולה הייתה הסחת דעת שתמנע מהמאבטחים להבחין ברצח שני העבריינים - שהתרחש דקות לאחר מכן. 

 

כעת מנסים נציגי משטרת ישראל בדרום אמריקה יחד עם משטרת מקסיקו להגיע לאנשים שמאחורי הזמנת החיסול.

 

סוטחי, בן 44, היה עבריין מוכר מאוד מתל אביב שריצה מאסר ארוך בגין מעורבותו בניסיון לרצח של מני אסלן בסוף שנות ה-90. הוא נידון ל-17 שנות מאסר על חלקו בשכירת רוצחים לנסיון חיסולו של אסלן. בתחילת שנות ה-2000 נמלט מכלא איילון בעזרת שוטר מושחת - והתגורר במרכז אמריקה עד שנתפס במקסיקו בחשד להפעלת כנופיית רצח וסמים.

 

ביולי 2004 הוסגר לישראל וטען שברח מחשש שיחוסל בכלא. "אם לא הייתי בורח הייתי מת, ויש לי תוכניות לחיות עוד הרבה שנים", אמר בחקירתו. "הכינו לי דרכון מזויף, ובחופשה הראשונה חתכתי לחו"ל, אל החיים היפים".

 

גורמים במשטרת ישראל ששוחחו עם ynet אמרו כי אין להם ספק שהזמנת הרצח הגיעה מישראל. "זו רעידת אדמה במפת הפשע בארץ. נראה שהנסיעה שלו למקסיקו הייתה ידועה לאנשים רבים אחרים, והם פשוט הזמינו חיסול מקצועי מארגון פשע מקומי. לא בכל יום רואים עבודה שכזו ואין לנו ספק שלא מדובר בטעות וגם לא בפשע רומנטי אלא חיסול שהוזמן ובוצע".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המחסלת אספרנסה גוטיירז רוג'אנו
מומלצים