שתף קטע נבחר

המתנקשת לא הייתה לבד: תיעוד מחיסול הישראלים במקסיקו

אספרנסה גוטיירז רוג'אנו טענה שהרצח הוזמן מראש, אך לא דווח שיחד איתה היה מתנקש נוסף. בתיעוד מהמסעדה במקסיקו סיטי נראה היורה מחביא את האקדח במפית - ויורה. 25 שניות לאחר הירי הם נמלטו

 

 

המתנקשת הודתה בביצוע החיסול - אך תיעוד מרגעי הרצח של בן סוטחי ואלון אזולאי במסעדה במקסיקו סיטי מראה כי יחד איתה היה מתנקש נוסף שהחביא את נשקו הפרטי במפית. היורה השני טרם נתפס.

 
כלי התקשורת במקסיקו שפרסמו את צילומי האבטחה דיווחו כי מהרגע שבו נפתחה האש לעבר שני הישראלים עברו 25 שניות עד ששני המתנקשים נמלטו מהזירה. הבוקר הודיעה המשטרה במקסיקו כי המתנקשת סיפרה שקיבלה 5,000 פסו (כאלף שקלים) עבור המשימה.

תיעוד רגעי הירי במקסיקו ()
רגעי הירי בישראלים

תיעוד רגעי הירי במקסיקו ()
נמלטים מהזירה

תיעוד רגעי הירי במקסיקו ()
השולחן שבו ישבו שני הישראלים
 

 

כשנתפסה על-ידי השוטרים אמרה בהתחלה כי הסיבה לרצח הייתה אהבה נכזבת - אך המשטרה המקומית ומשטרת ישראל לא קנו את גרסתה. רוג'אנו, בת 33, הציגה את עצמה כבת זוגו של סוטחי וטענה כי רכשה אקדח ב-7,000 פסו לאחר שחשדה שבגד בה.

 

עוד לפני הירי, שני גברים הסיחו את דעתם של השומרים במקום, מה שחיזק את החשד שמדובר בפעולת הסחה של ארגון פשיעה. שני החשודים שנמלטו תועדו כשהם פותחים בירי וכופים על שוטר לשכב על הקרקע. לאחר מכן אחד מהם ככל הנראה לוקח את נשקו. אחד החשודים עלה למכונית, וחברו, שפגע בשוטר - ירה באוויר ונכנס אף הוא לכלי הרכב.

 

לפי הרשויות במקסיקו, מטרת הפעולה הייתה הסחת דעת שתמנע מהמאבטחים להבחין ברצח שני העבריינים - שהתרחש דקות לאחר מכן. כעת מנסים נציגי משטרת ישראל בדרום אמריקה יחד עם משטרת מקסיקו להגיע לאנשים שמאחורי הזמנת החיסול.

 

אושרי אלקסלסי השתתף בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים