שתף קטע נבחר

החשד לאונס בקפריסין: נמצא DNA חדש בזירה

מעצרם של שבעת הישראלים שעדיין חשודים באונס הקבוצתי של התיירת הבריטית הוארך בשישה ימים. מבקשת המעצר עולה כי בזירת האונס נמצא DNA של שלושה בני אדם נוספים שזהותם לא ידועה וכן דגימות של חשוד שטען כי לא קיים מגע מיני עם המתלוננת

 

 

בית המשפט בקפריסין האריך הבוקר (ו') בשישה ימים את מעצרם של שבעת הישראלים שעדיין חשודים באונס התיירת הבריטית באיה נאפה. לפי המשטרה, בזירת האונס נמצא DNA של שלושה בני אדם נוספים שזהותם לא ידועה, כלומר ייתכן שנכחו בחדר 723 במלון "פאמבוס נאפה רוקס" חשודים נוספים.

 

מבקשת המעצר של המשטרה עולה כי נמצאו תוצאות DNA של אחד החשודים הישראליים, שטען בחקירתו כי לא קיים מגע מיני עם המתלוננת.

 

צעירים חשודים אונס נערה בריטית איה נאפה קפריסין  ()

עו"ד ניר יסלוביץ', שמייצג את החשודים, אמר בתגובה: "שחרור חמשת העצורים אתמול היה סנונית ראשונה ואין לי כל ספק שהאמת תצא לאור. לאחר התעקשות מצידנו, אושרה בהסכמה הארכת מעצר רק של שישה ימים, במקום שמונה כפי שביקשה המשטרה, בתומם תישקל האפשרות להעברתם לחלופת מעצר באי".

 

אתמול שוחררו חמישה ישראלים, חלקם כבר נחתו בישראל. ההחלטה לשחרר חלק מהחשודים התקבלה לאחר שהם הציגו אליבי לזמן האונס וכן לא נמצאו ראיות DNA שקושרות אותם לאירוע. שבעת החשודים שמעצרם הוארך היום עדיין לא הציגו אליבי לזמן האונס, למרות שעבור חלקם אין ראיות DNA שקושרות אותם לאירוע.

 

 

אחד החשודים ששוחחרו בנתב
החשודים נוחתים בנתב"ג(צילום: נמרוד גליקמן)

אחד החשודים ששוחחרו בנתב
(צילום: נמרוד גליקמן)

אחד החשודים ששוחחרו בנתב
(צילום: נמרוד גליקמן)

אחד מהנערים סיפר כי מה שהביא לשחרורו היה תמונת סלפי שצילמה חברתו באותו לילה - שאיששה את האליבי שלו, שלפיו שהה עמה בעת שהתרחש האירוע: "אני מאושר שהצדק יצא לאור. הייתי חף מפשע כל הזמן".

 

הוא סיפר על ליל המעצר: "ישנתי, ופתאום השוטרים שברו את הדלת. אחד מהם אמר לי באנגלית לבוא איתו. כשיצאתי - ראיתי עצור אחר באזיקים ואז אזקו גם אותי". הנער הוסיף: "שמונת הימים האלה היו הקשים ביותר שעברתי בחיי. זו טראומה, לא אחזור לפה בחיים".

 

 

הנער הוסיף כי לא הייתה לו כל היכרות עם הצעירה בת ה-19 שהתלוננה על האונס: "למה היא אמרה שהייתי איתה? למה היא אמרה שאני אשם? לא ראיתי אותה אף פעם. כל הזמן הזה חשבתי על חברה שלי".

 

בתוך כך, חבריה של הצעירה הבריטית שטענה כי נאנסה על ידי הישראלים התייחסו לראשונה לאירוע. "עוברים עליה ימים קשים. היא לא אוכלת, לא ישנה ובוכה כל היום. האירוע הזה מזעזע ואנחנו מקווים שמי שעשה את זה יבוא על עונש", אמר אחד החברים.

 

הוא הוסיף: "היא סיפרה שהיא הסכימה להגיע לחדר של הישראלים אבל במהלך הערב הצטרפו עוד אנשים והיא לא רצתה עוד וביקשה להפסיק. קשה לה לדבר על האירוע. גם כל קרובי המשפחה שלה מגוננים עליה. את העדות המפורטת של מה שקרה שם היא סיפרה לחוקרים יותר מפעם אחת".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים