שתף קטע נבחר

"מכאן את לבד": המתנקשת במקסיקו קיבלה הוראות באוזנייה

כיצד להגיע למסעדה, איפה לשבת, מתי לירות ומה המניע: אספרנסה גוטיירז רוג'אנו, שחשודה בחיסול העבריינים הישראלים בן סוטחי ואלון אזולאי, סיפרה בחקירה כי ביצעה את הוראות מפעיליה שהועברו אליה בסלולרי. היא היחידה שנעצרה, יתר חברי החוליה עדיין חופשיים. בישראל נערכים להלוויות

 

החשודה בחיסול העבריינים הישראלים בן סוטחי ואלון אזולאי ביום רביעי האחרון במקסיקו סיטי קיבלה את ההוראות לאוזנייה, דרך טלפון נייד. כך, לפחות, עולה מחקירתה במשטרה של המתנקשת, אספרנסה גוטיירז רוג'אנו. בעיתון המקסיקני "מילניו" דווח כי מחקירתה התברר כי היא ביצעה במדוקדק את הוראות מפעיליה, עד רגע הרצח הכפול במסעדה. "מכאן את לבד", אמר לה המפעיל לאחר הירי.

 

בניגוד לדיווחים הראשונים, מהחקירה עלה כי היא קיבלה 25 אלף פסו על החיסול (כ-4,500 שקלים), ולא 5,000 פסו. דרך הסלולר לאוזנייה אחד ממתכנני החיסול הסביר לה צעד אחר צעד כיצד להגיע למסעדה, היכן היא צריכה לשבת ומתי בדיוק היא צריכה לפעול.

אלון אזולאי ובן סוטחי  ()

החיסול עצמו תועד במצלמות האבטחה של המסעדה שבקניון "ארץ פדרגל", ושם נראה כי תוך פחות מ-30 שניות היא קמה מהשולחן עם אדם נוסף שסייע לה, ויורה בקורבנות. מהחקירה התברר כי אותו אדם שהדריך אותה, אמר לה באותו רגע: "מכאן את לבד". הוא ויתר מתכנני חיסול העבריינים עדיין חופשיים, ובישראל עלה חשש כי הנקמה תתרחש בארץ.

 

המתנקשת בת ה-33, שחבשה פאה בלונדינית בעת היותה במסעדה והסירה אותה מיד אחר כך, הייתה היחידה שנעצרה. זאת, לאחר שנכשל ניסיון הבריחה שלה - שאף הוא תועד במצלמות.

 

לדבריה, חבר קרא לה להגיע למקום, מבלי שתיאר בפניה מי היעדים לחיסול ומה הסיבות לחיסולם. הם רק מסרו לה כי מדובר ב"משימה מיוחדת". לחוקרים אמרה גם כי אינה יודעת מיהם שאר חברי חוליית החיסול, מי עומד מאחוריהם ומאיפה מגיע הכסף.

 

אספרנסה, החשודה ברצח הישראלים בן סוטחי ואלון אזולאי במקסיקו ()
החשודה ברצח הכפול גוטיירז רוג'אנו

בחקירה הודתה המתנקשת כי התכוונה להטעות את השוטרים שעצרו אותה בכך שאמרה להם כי ירתה בסוטחי כנקמה על כך שבגד בה. לדבריה, גם שיטת פעולה זו הייתה הוראה שניתנה לה על ידי המפעיל ששכר אותה.

 

בינתיים, הרשויות גילו כי מצאו עדויות שהגדירו כ"משמעותיות" ברכב המילוט ששימש שניים מחברי חוליית החיסול. אותם שני גברים תקפו שוטר וירו באוויר בצד השני של הקניון, להסחת הדעת מהפעולה המרכזית – חיסול סוטחי ואזולאי. בתחילה דווח כי הם נמלטו ברכב מסוג ניסאן, אבל אחר כך נמצאה דווקא קיה שהתברר כי שימשה אותם. בתוך המכונית נמצאו בין היתר מחסנית וטביעות אצבע.

 

אף שההערכה הראשונית במשטרת ישראל הייתה שהרצח הוזמן בארץ, נכון לעכשיו אין בידיה כל ממצא שיאשש זאת. נציג של משטרת ישראל בדרום אמריקה מצוי בקשר צמוד עם משטרת מקסיקו ומקבל מידע על התפתחות החקירה. אנשי המודיעין מנסים לדלות פרטים מגורמים עברייניים האם לחיסול הכפול יש קשר ישראלי.

 

סוטחי (44), עבריין מוכר מאוד מתל אביב שריצה מאסר ארוך בגין מעורבותו בניסיון לרצח של מני אסלן בסוף שנות ה-90, היה במשך שנים שותפו לפשע בארץ ובחו"ל של ארז אקרישבסקי. ימים לפני חיסולו של סוטחי, נעצר אקרישבסקי במקסיקו, והוסגר לישראל.

 

במשטרה נערכים לאפשרות שחיסולו של סוטחי יגרום לזעזועים במפת הפשיעה בישראל. במקביל נערכת המשטרה להלוויות שני הקורבנות שיתקיימו מחר.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החשודה ברצח הכפול גוטיירז רוג'אנו
מומלצים