שתף קטע נבחר

רצח הישראלים במקסיקו: "הם תכננו לסגור עסקת נשק"

לפי דיווח במדינה, בן סוטחי ואלון אזולאי התכוונו לסגור עסקה למכירת כלי נשק, וזו השתבשה מסיבה לא-ברורה. הם נורו למוות במקסיקו סיטי ונפגעו מ-5 כדורים כל אחד. מהמתנקשת עם הפאה הבלונדינית ועד האישה שישבה עימם בבית הקפה: שבעה חשודים בחיסול שתוכנן לפרטי פרטים

 

 

הרשויות במקסיקו ממשיכות במצוד אחר מעורבים נוספים ברצח הכפול של העבריין הישראלי בן סוטחי ושל אלון אזולאי, בבית קפה בבירה מקסיקו סיטי ביום חמישי. בינתיים, בתקשורת במדינה מתפרסמים היום (שבת) פרטים נוספים מהחקירה, ולפי אחד הדיווחים, זוג הישראלים תכנן לפני שנרצח לסגור עסקה למכירת כלי נשק.

 

לפי הדיווח בעיתון המקסיקני El Universal, ברצח הכפול חשודים שבעה מעורבים בסך הכל. אספרנסה גוטיירז רוג'אנו, המתנקשת שנעצרה והודתה כי קיבלה תשלום בעבור הירי בשני הישראלים סיפרה בחקירתה שנשכרה לעשות כן על-ידי שלושה בני אדם. אדם נוסף שטרם נתפס ירה יחד עימה בסוטחי ובאזולאי, ולפי הדיווח הוא משתייך לקרטל חליסקו הנודע לשמצה.

תיעוד רגעי הירי במקסיקו ()

תיעוד רגעי הירי במקסיקו ()
תיעוד רגעי הירי במקסיקו

הרכב הנטוש של שני החשודים בפעולת ההסחה לפני הירי בשני הישראלים במקסיקו ()
הרכב הנטוש של שני החשודים בפעולת ההסחה

שניים נוספים שחשודים במעורבות הם אלו שפתחו באש לעבר שוטרים סמוך לבית הקפה, לפי החשד במטרה להסיח את דעת השומרים במקום. הם גם הצליחו להימלט. הרשויות מסרו כי רכבם, מסוג קיה, אותר בהמשך נטוש ברחובות אחת השכונות בבירה, במרחק נסיעה של כ-20 דקות מזירת הרצח.

 

שני חשודים נוספים שעד כה לא דווח עליהם היא האישה שעימה נפגשו סוטחי ואזולאי בבית הקפה, ולפי הדיווח הייתה שותפה לפשע. אדם שביעי חשוד כי תיאם את המבצע, שמסתמן כחיסול שתוכנן לפרטי פרטים.

 

 

תיעוד שפורסם מוקדם יותר מהרצח הראה את המתנקשת, שחבשה פאה בלונדינית, יורה יחד עם שותפה בשני הישראלים. השותף נראה מסתיר לפני כן את נשקו במפית. הסימן לתחילת הירי, כך דווח, הייתה פעולת ההסחה מוקדם יותר בשוטרים מחוץ למקום. סוטחי ואזולאי, נכתב עוד ב-El Universal, נפגעו כל אחד מחמישה כדורים. כלי התקשורת במקסיקו שפרסמו את צילומי האבטחה דיווחו כי מהרגע שבו נפתחה האש לעבר הישראלים עברו 25 שניות עד ששני המתנקשים נמלטו מהזירה.

 

בעיתון כאמור דיווחו כי ייתכן שהחיסול קשור לעסקת נשק שתכננו שני הישראלים לסגור במקסיקו, ושמסיבה לא-ידועה השתבשה. עם זאת, יצוין, גורמים במשטרת ישראל ששוחחו עם ynet טענו מוקדם יותר כי אין להם ספק שהזמנת הרצח הגיעה דווקא מישראל.

אספרנסה, החשודה ברצח הישראלים בן סוטחי ואלון אזולאי במקסיקו ()
המתנקשת אספרנסה גוטיירז רוג'אנו

"זו רעידת אדמה במפת הפשע בארץ. נראה שהנסיעה שלו למקסיקו הייתה ידועה לאנשים רבים אחרים, והם פשוט הזמינו חיסול מקצועי מארגון פשע מקומי. לא בכל יום רואים עבודה שכזו ואין לנו ספק שלא מדובר בטעות וגם לא בפשע רומנטי אלא חיסול שהוזמן ובוצע", אמרו הגורמים.

 

רוג'אנו, היחידה עד כה שנתפסה מבין שבעת המעורבים, טענה תחילה כי הסיבה לרצח הייתה אהבה נכזבת - אך המשטרה המקומית ומשטרת ישראל לא קנו את גרסתה. רוג'אנו, בת 33, הציגה את עצמה כבת זוגו של סוטחי וטענה כי רכשה אקדח ב-7,000 פסו לאחר שחשדה שבגד בה.

 

 

סוטחי, בן 44, היה עבריין מוכר מאוד מתל אביב שריצה מאסר ארוך בגין מעורבותו בניסיון לרצח של מני אסלן בסוף שנות ה-90. הוא נידון ל-17 שנות מאסר על חלקו בשכירת רוצחים לניסיון חיסולו של אסלן. בתחילת שנות ה-2000 נמלט מכלא איילון בעזרת שוטר מושחת - והתגורר במרכז אמריקה עד שנתפס במקסיקו בחשד להפעלת כנופיית רצח וסמים.

 

לפי El Universal, סוטחי חזר לאחר שחרורו מהכלא למקסיקו, ושם היה מעורב לפי החשד בהלבנת הון ובניהול עסקי קזינו לא-חוקיים. אתמול אמר השר לביטחון הציבור במקסיקו, אלפונסו דוראזו, כי הרצח הכפול קשור להלבנת כספים ולקרטלי הסמים שפועלים במדינה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המתנקשת שנתפסה וזירת הרצח
מומלצים