שתף קטע נבחר

בשל הסירוב לצמצם מכסות: מנכ"לית מועצת החלב פרשה

מיכל קראוס מתחה ביקורת על שר החקלאות אורי אריאל, שלדבריה דחה את המלצת המועצה להפחתת המכסה הארצית של החלב זו השנה השנייה ברציפות: "מדובר בפגיעה ביכולת המועצה והענף להיערך לשנים הבאות"

מנכ"לית מועצת החלב מסיימת את תפקידה: אחרי חמש שנים בתפקיד, הודיעה היום (ג') מנכ"לית מועצת החלב, מיכל קראוס, שתפרוש בסוף מרץ, ומתחה ביקורת במכתבה על שר החקלאות אורי אריאל.

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

נחתם הסכם החלב: הרפורמה בענף יוצאת לדרך

פתיחת השוק לייבוא וסגירת רפתות: נחתם ההסכם בענף החלב

הסכם החלב צפוי להיות מאושר בשבוע הבא. הרפתנים: "חשש לשחיתות"

 

קראוס, חברת קיבוץ קבוצת שילר והאישה הראשונה בתפקיד, כתבה לחברי הדירקטוריון של המועצה כי "שיקולים ולחצים פוליטיים כאלה ואחרים אינם מענייני, אבל מקצועית, המלצת המועצה לשר על הפחתת המכסה הארצית של החלב נדחתה, זו השנה השנייה ברציפות. זו פגיעה ביכולתם של המועצה והענף להיערך לשנים הבאות".

מיכל קראוס, מנכ
מיכל קראוס, מנכ"לית מועצת החלב(צילום: אביגיל עוזי)
 

המועצה עוסקת בתכנון משק החלב בישראל, על ידי הקצאת מכסות חלב לרפתות. לאחרונה גדלו עודפי החלב, כיוון שהפרות הניבו יותר ממה שצרכו המחלבות, וכי הגידול בצריכת מוצרי חלב התחלף בקיפאון.

 

העודפים מועברים למתקן ייבוש אשר מפיק מהם אבקות חלב ליצוא, אלא שמחיר האבקות בעולם נמוך, ומכירתן גורמת להפסד לרפתנים ולמועצה.

 

המועצה ביקשה בשל כך להקטין את המכסות, אך השר אריאל סירב. יצוין כי עתיד משק החלב מצוי באי־ודאות כי טרם נחתם מתווה חדש בין האוצר והרפתנים.

 

משר החלקאות נמסר בתגובה: "משרד החלקאות מבקש להבהיר כי טרם התקבלה החלטה בנוגע למכסות החלב לשנה הבאה, והדיון בנושא נקבע לתחילת חודש ספטמבר הקרוב. מכאן לא ברורה טענתה של קראוס בנושא. בנוסף, מועד סיום כהונתה של קראוס חלף ועל כן אין מדובר בהתפטרות אלא בסיום תפקיד".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביגיל עוזי
מיכל קראוס
צילום: אביגיל עוזי
מומלצים