שתף קטע נבחר

"כיפה אדומה" לעבריינים הישראלים: זו אשת הפיתוי במקסיקו

הזמינה בשם בדוי את השולחן במסעדה לבן סוטחי ואלון אזולאי, השאירה מאחור את הפאה הבלונדינית ונמלטה דרך המטבח. במקסיקו זיהו חברה חדשה בחוליית החיסול, שהוזמן כנראה על ידי קרטל סמים. היא ברחה בטנדר, במקסיקו נפתח מצוד אחריה. היום: הנרצחים הובאו למנוחות בחולון

 

 

התפתחות בפרשת חיסול העבריינים הישראלים בן סוטחי ואלון אזולאי במקסיקו סיטי: משטרת מקסיקו ממשיכה לחשוף פרטים נוספים מחקירת ההתנקשות הכפולה, וכעת מתברר מיהי האישה הנוספת שהייתה על פי החשד בסוד המבצע, פרט למתנקשת אספרנסה גוטיירס רוג'אנו. אותה אישה, "לה גוארה" או בשם הכיסוי שלה "ונסה באייר", שימשה לפי החשד פיתיון לעבריינים. במקסיקו מנהלים מצוד אחריה, אך עד כה היא לא נתפסה. בצהריים הובאו סוטחי ואזולאי למנוחות בבית העלמין בחולון.

 

בצילומי האבטחה מהמקום נראתה אישה יושבת לצד סוטחי ואזולאי במסעדה. על פי החשד, קרטל הסמים הגדול "חליסקו נואבה חנרסיון" הוא ששלח את "לה גוארה" להזמין את השולחן בשם בדוי ולקבוע איתם פגישת עבודה. היא הגיעה עם הפאה הבלונדינית שנמצאה לאחר מכן - פאה שבתחילה סברו כי שימשה את המתנקשת.

ונסה באייר לה גוארה סייעה להתנקשות מקסיקו ב בן סוטחי אלון אזולאי ()
"לה גוארה". טרם נעצרה

הפיתוי של ונסה באייר את שני הנרצחים במקסיקו ()
אשת הפיתוי, כפי שתועדה במצלמות האבטחה

ההערכה במשטרת מקסיקו, שהועברה גם לישראל, היא ש"לה גוארה" הייתה חלק מחוליית החיסול ולמעשה עשתה "כיפה אדומה" לסוטחי ושותפו. על פי הדיווחים ממקסיקו היא נמלטה דרך המטבח ואז עלתה על טנדר שחיכה לה מחוץ לקניון - וזאת מבלי שנפגעה או שנורו לעברה יריות. 

 

במשטרת ישראל ממשיכים כל העת לקבל עדכונים ממשטרת מקסיקו, ומסייעים לה במידע מודיעיני. נכון לעכשיו נראה כי מי שביצע את החיסול הם ארגוני פשע מקומיים, אלא שבמשטרת ישראל עדיין לא יודעים מהי הסיבה לחיסול – ואחת ההערכות היא שייתכן כי המחסלים פעלו בשירות גורם ישראלי כלשהו.

זירת הירי בקניון במקסיקו (צילום: AFP)
הקניון שבו אירע החיסול(צילום: AFP)

החשודה ברצח במקסיקו אספרנסה והנרצחים הישראלים בן סוטחי ואלון אזולאי ()
המתנקשת והנרצחים

הלוויותיהם של בן סוטחי ואלון אזולאי (צילום: מוטי קמחי)
הלוויותיהם של בן סוטחי ואלון אזולאי(צילום: מוטי קמחי)

חלקת קיברו של בן סוטחי (צילום: מוטי קמחי)
חלקת הקבר של בן סוטחי(צילום: מוטי קמחי)

אתמול דיווח העיתון המקסיקני "אל אוניברסל" כי סוטחי ואזולאי גויסו על ידי אותו קרטל סמים, מארגוני הפשיעה החזקים במקסיקו, לצורך הלבנת כספים. הקרטל הוקם אחרי שמייסדיו התפצלו מקרטל סינלואה המפורסם, שבראשו עמד ברון הסמים "אל צ'אפו" גוזמן. באמצעות סריקת המסרונים וההודעות במכשירי הסלולר של שני הנרצחים גילו חוקרי המשטרה המקסיקנית כי בקרטל חשדו שסוטחי ואזולאי גנבו מהארגון כספים, והחליטו לסגור איתם חשבון.

 

עוד נטען בדיווח אתמול כי בקרטל ביקשו להיפגש עם סוטחי ואזולאי, אולם אלה היססו תחילה. לאחר שנקבע כי הפגישה תיערך במקום ציבורי, בית הקפה בקניון, התרצו. ואולם, כפי שהתברר הייתה זו מלכודת - שנטמנה בעזרת אותה סייענית, "לה גוארה", שהשתמשה בשם בדוי של שחקנית אמריקנית.

 

סוטחי (44), עבריין מוכר מאוד מתל אביב שריצה מאסר ארוך בגין מעורבותו בניסיון לרצח של מני אסלן בסוף שנות ה-90, היה במשך שנים שותפו לפשע בארץ ובחו"ל של ארז אקרישבסקי. ימים לפני חיסולו של סוטחי נעצר אקרישבסקי במקסיקו והוסגר לישראל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זו "לה גוארה". נמלטה אחרי החיסול הכפול
מומלצים