שתף קטע נבחר

"שם עם סגולה": יורם - השם הנפוץ בנתיבות

נקמת היורמים: בשנה החולפת לבדה נולדו 24 יורמים בנתיבות, שהם כשני שלישים מכלל היורמים בישראל. כך הפכה העיר הדרומית לממלכת היורמים, על שמו של הרב המקומי יורם אברג'ל שנפטר לפני ארבע שנים: "בנתיבות, אם אני קוראת 'יורם' בגן השעשועים, מסתובבים לפחות עשרה ילדים"

 

בשנת 2018 נולדו בישראל 36 ילדים שנקראו בשם יורם, כשני שליש מהם – 24 – בנתיבות בלבד, כך עולה מנתוני הלמ"ס שפורסמו אתמול (יום ג'). אלה מצטרפים לעוד עשרות ילדים הנקראים בשם "יורם" בעיר הדרומית הקטנה, או כמו שאומרת ספיר חג'בי, בראיון לאולפן ynet: "בנתיבות, אם אני קוראת בשם 'יורם' בגן השעשועים, מסתובבים לפחות עשרה ילדים".

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות . היכנסו >>  

 

ספיר עצמה היא אם לתינוק שנולד בשנה החולפת, ונקרא... יורם - וגם מלאכי, על שמו של הרב יורם מיכאל אברג'ל ז"ל, אחד הרבנים הגדולים שידעה נתיבות, ושלו היא רוחשת כבוד עד היום. "מיד אחרי שנפטר בשנת 2015, כולם קראו לבנים שלהם יורם בשם ראשון או בשם שני על שם הרב יורם", היא מסבירה, והתהליך נמשך עד היום, גם בקרב משפחות שאינן מוגדרות כחרדיות.

 

  ()
יורם חג'בי הצעיר עם אמו ספיר ואחיו

 

גאוות יחידה

על אף שמדובר בשם לא עכשווי, חג'בי מבהירה כי שמחה לקרוא לבנה בשם הזה. "אני יודעת שזה ילווה אותו בצורה חיובית וטובה, ואני מאמינה שיש לשם הזה סגולות".

 

  ()
הרב יורם אברג'ל. כבוד עצום

 

"הרב זה דרך, זה עולם", היא מוסיפה. "אבא שלי גדל איתו עוד בילדות, וליווה אותו מאז שהיה בחור צעיר. היום הבנים שלו מלווים אותנו. אין משהו שאני עושה מבלי להתייעץ עם הבנים של הרב (ממשיכי דרכו), ואם אני צריכה חיזוק, אז אני הולכת ל'ציון' (קברו) של הרב".

 

קראו עוד בערוץ היהדות : 

 

  ()
"קוראים יורם בנתיבות - אז עשרה ילדים מסתובבים"
 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יורם חג'בי הצעיר עם אמו ואחיו
מומלצים