שתף קטע נבחר

נפטר הרב יורם אברג'ל

הוא היה רבם של אלפי חסידים בציבור החרדי - אך לא רק, ועמד בראש עשרות מוסדות תורניים ברחבי הארץ. הרב יורם אברג'ל - מבכירי הרבנים בציבור החרדי ספרדי - הלך לעולמו במהלך השבת אחרי מחלה קשה

 (צילום: אפרים בראל) (צילום: אפרים בראל)
(צילום: אפרים בראל)

 

ברוך דיין האמת: בבית החולים תל השומר הלך השבת לעולמו הרב יורם אברג'ל, מהרבנים הבולטים בציבור החרדי-ספרדי. הרב אברג'ל, בן 58 במותו, עמד בראש קהילה גדולה בנתיבות - והיה רבם של אלפי חסידים ועשרות מוסדות תורניים ברחבי הארץ.  הלווייתו תתקיים הערב (מוצ"ש) בשעה 22:30 בעירו, ותצא מהכולל בנתיבות.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

הרב אברג'ל, בן העדה המרוקאית, גדל בבית מסורתי במושב ברוש שבדרום הארץ, אך בעצמו התחנך במוסדות שונים – מהחינוך הממלכתי-דתי, דרך בית ספר של חב"ד ועד לישיבות חרדיות-ליטאיות.  

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

כבר בשנות העשרים לחייו החל ללמד תורה, כולל ספרי חסידות. בשנת 1985, בהשראת ה"בבא סאלי" מנתיבות, ייסד הרב אברג'ל את כולל "קול רינה – רב פעלים", כיום רשת מוסדות בפריסה ארצית שבה לומדים, בין היתר, יותר מאלפיים אברכים. בוגריה הקימו ביישובים שונים קהילות הנאמנות לרב אברג'ל.

 

חוזר על ידי מנהיגי ש"ס

בזכות מספר החסידים הגדול ופיזורם הרחב, קנה לעצמו הרב מנתיבות כוח פוליטי לא מבוטל ברמה המקומית

והארצית. הוא מזוהה עם תנועת ש"ס, ובשנים האחרונות חוּזר על ידי אריה דרעי ואלי ישי, כאשר התחרו ביניהם על תפקיד היו"ר. בבחירות 2015 קרא להצביע למפלגת "יחד - העם איתנו" של ישי.

 

למרות שיוכו הפוליטי והמגזרי המובהק, נחשב הרב יורם אברג'ל למקובל גם בחוגים דתיים-לאומיים, חובשי הכיפות הסרוגות, ולימד במוסדותיהם תורה וחסידות. כן היה בקשר הדוק וחם עם תנועת חב"ד, השתתף באירועים רבים שקיימה ברחבי הארץ ודיבר רבות בשבחו של הרבי מלובביץ'. בין היתר היה מהחותמים על "פסק דין" שלפיו הוא מלך המשיח.

 

במסגרת סקירה על הונם של רבנים וחצרותיהם, דירג העיתון "פורבס" את הרב אברג'ל בשנת 2012 במקום השמיני, כשהעריך את שווי מוסדותיו בכ-35 מיליון ש"ח.

  

מנהיגות ש"ס פרסמה הערב הודעת אבל על פטירת הרב אברג'ל, ש"זכה להקים עולה של תורה בכל רחבי הארץ, בהקמת כוללי אברכים רבים, אשר היה להם למשען ולאחיסמך במסירות נפש".

 

גם יו"ר "יחד", אלי ישי, פרסם הודעת אבל, וכינה את הרב המנוח "הגאון הגדול, רבן של ישראל, מצדיקי הדור וענקי החסד". "זכיתי להסתופף בצילו, להתברך מפיו, ולפעול על פי הנהגותיו. את התמיכה והאהבה שהעניק לי אנצור כל חיי", ספד.

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אפרים בראל
הרב יורם אברג'ל ז"ל
צילום: אפרים בראל
מומלצים