שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  "אבא דימם למוות ואיש מביה"ח לא שם לב"
  פיקו לינק ז"ל אושפז בבית חולים כרמל בחיפה ונזקק לדיאליזה. משפחתו טוענת כי הצנתר הוחדר לגופו באופן רשלני וכי הוא דימם למוות במשך יממה וחצי בלי שאיש מבית החולים שם לכך לב. "אנחנו רוצים להגיע לחקר האמת", אומר בנו

  "החיים של אבא שלי אזלו ממנו לאט. הוא דימם למוות במוסד רפואי שאמור לטפל בו, לא לגרום למותו. המוות שלו לא נותן לי מנוח", כך מתאר שרון, בנו של פיקו (דרור) לינק ז"ל את מותו של אביו בבית החולים כרמל, כתוצאה מאובדן דם.

   

  בחודש מרץ אשתקד, הובא לינק ז"ל אל בית החולים שבחיפה בעקבות קוצר נשימה. בדיקות שנערכו לו גילו הצטברות נוזלים בריאותיו והוא אושפז במחלקת ניתוחי חזה לצורך שטיפת קרום הריאה ומתן טיפול אנטיביוטי.

   

  במהלך הטיפול, כך מתואר בתביעה שהגישה משפחתו באמצעות עו"ד מאיה סופר-פלדמן ושגיא רובינסקי, החל החולה לסבול מאי ספיקת כליות שהצריכה ביצוע דיאליזה.

   

  לווריד שבמפשעתו של המטופל הוחדר צנתר והוא נלקח לביצוע הדיאליזה. לאחר סיומה הוחזר לינק ז"ל אל מחלקת ניתוחי חזה.

   

  בדיווח הסיעודי של המאושפז נכתב לאחר הדיאליזה כי ה"חבישה הייתה ספוגה דם והוחלפה".

   

  קיראו עוד על רשלנות רפואית:

  "צינור ההזנה חובר בשוגג ישירות לכבד והתינוקת מתה"

  הרופאים לא אבחנו את הסרטן במשך שנים - למרות בדיקות הדם

  "התעוורתי כי שב"ס מנעו ממני לקבל תרופות"

   

  פיקו לינק ז
  לינק ז"ל. משפחתו טוענת לרשלנות (באדיבות המשפחה)

   

  "שלולית ענקית של דם"

  באותו לילה, התלונן החולה על דימום. ברשומות הרפואיות של בית החולים נכתב כי "בסביבות שעה שלוש, החולה צלצל בפעמון ודיווח על דימום סביב שאנט הדיאליזה, כמו גם בחבישה ובכלי המיטה. המצב דווח לרופא תורן. הוחלפה החבישה לחבישת לחץ".

   

  למחרת עבר החולה דיאליזה שנייה שלאחריה הוחזר למחלקה. ברישום הרפואי שנכתב סמוך לשעה אחת עשרה בלילה תואר כי "במטופל נצפה דימום באזור כניסת שאנט הדיאליזה. הוחלפה חבישה כולל פיג'מה. דווח לרופא תורן. נעשתה חבישת לחץ, המשיך לדמם".

   

  הדימום ממנו סבל לינק ז"ל לא פסק. למחרת, בסמוך לשעה אחת לפנות בוקר הבחין הצוות הרפואי של בית החולים כרמל בשלולית דם גדולה במיטתו.

   

  ברשומה הרפואית נכתב כי "בהעברת משמרת בין ערב ללילה החולה נראה ישן, דופק 60. בשעה 00:45 נכנס רופא תורן לבדוק את החולה ולהעיר אותו. הוסרה שמיכה ונראתה שלולית ענקית של דם. קטטר דיאליזה היה חלק תפור, וחלק בחוץ".

   

  הצוות של בית החולים כרמל ביצע בחולה פעולות החייאה, אך נאלץ לקבוע את מותו. בתעודת הפטירה שלו נכתב כי סיבת מותו הייתה שוק כתוצאה מדימום.

    

  עו"ד סופר-פלדמן: "התנהלות חמורה"

  בתביעה שהגישו עו"ד סופר-פלדמן ורובינסקי לבית משפט השלום בחיפה נכתב כי "התנהלות צוות בית החולים חמורה במיוחד בהתחשב בעובדה כי במהלך יממה וחצי בטרם פטירת המנוח התרחשו שלושה אירועים של דימומים משמעותיים מהצנתר, אולם איש מצוות בית החולים לא טרח להתחקות אחר סיבת הדימום".

   

  בנו אומר בעצב: "לא הייתה שום סיבה שאבא שלי ימות, בטח לא מוות כזה. החיים אזלו ממנו, פשוט נזלו לאט מבלי שאף אחד מבית החולים שם לב".

   

  הבן מוסיף כי "רק לשמוע על סיפור כזה זה קשה. כשזה קורה לאבא שלך זה כאב בלתי רגיל. זה מוות שהיה יכול להימנע רק אם מישהו היה מרים את השמיכה שלו, שם לב שמשהו לא תקין ועושה מעשה. אתה לא מדמיין שמוות כזה יכול לקרות במוסד רפואי, שאמור לטפל בו, לא לגרום לו לדמם למוות.

   

  "המוטיבציה שלנו בהגשת התביעה היא לא כלכלית", מבהיר הבן, "אנחנו רוצים להגיע לחקר האמת. מי שהתרשל ייקח אחריות כדי שמקרה כזה לא יקרה שוב. בלי תביעה האירוע היה יכול אולי להיגמר בשקט. אני מסתובב בתחושה שהחיים של אבא שלי התבזבזו סתם. זה לא נותן לי מנוח".

   

  מבית החולים כרמל נמסר בתגובה: "כתב התביעה טרם התקבל בבית החולים. לכשיגיע נבחן אותו בצורה מעמיקה ומקצועית ונוכל להגיב".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  באדיבות המשפחה
  פיקו לינק ז"ל
  באדיבות המשפחה
  צילום: ליז כדר
  עו"ד מאיה סופר-פלדמן
  צילום: ליז כדר
  צילום: פוטומניה
  עו"ד שגיא רובינסקי
  צילום: פוטומניה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים