שתף קטע נבחר

ראש חב"ד בברלין הותקף ביריקות: "לא נלך כפופי ראש"

הרב יהודה טייכטל, מרבני הקהילה היהודית בברלין והשליח הראשי של חב"ד בעיר, מתאר את התסכול נוכח ריבוי המתקפות האנטישמיות, את ההתמודדות של השלטונות עם המצב – וגם מדוע לא יפסיק ללכת עם כיפה. בראיון באולפן ynet הוא קובע: אנחנו מרגישים את השנאה מהמהגרים המוסלמים, ומצפים מהשלטונות לטפל בזה

 

אחרי שספג מתקפת יריקות ואלימות מילולית בעת שחזר עם בנו מתפילת ערב שבת - הרב יהודה טייכטל, מרבני הקהילה היהודית בברלין והשליח הראשי של חב"ד בעיר, מתאר את התסכול נוכח ריבוי המתקפות האנטישמיות, את ההתמודדות של השלטונות עם המצב – וגם מדוע לא יפסיק ללכת עם כיפה.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות . היכנסו >>  

 

הסיפור שפורסם גם בעיתונות הגרמנית, מלווה בחקירת המשטרה שמנסה להגיע לתוקפים. "יצאנו מהתפילה, הבן שלי ואני, ביום שישי בלילה", משחזר הרב טייכטל. "בדרך הביתה עמדו שני אנשים בחלון של דירה מסויימת, והתחילו לקלל בערבית. אחרי זה גם ירקו עלינו. ניסינו ללכת כמה שיותר מהר, רציתי לשמור על הבן שלי".

 

מרגישים את השנאה מהמהגרים המוסלמים

לדברי הרב, הוא ובני הקהילה חשים בהתגברות של מתקפות אנטישמיות בעיקר מצד מהגרים מוסלמים. "יש הרבה יהודים בעיר, קרוב ל-50 אלף, ומספר היהודים גדל פה בצורה תמידית. כמובן שיש גם ימין קיצוני, אבל במרכז העיר מרגישים יותר את המוסלמים".

 

 יהודה טייכטל  ()
"אנחנו לא מפחדים. זה המסר". הרב יהודה טייכטל

 

"אנחנו מנסים להבהיר לשלטונות שהגיעו כל כך הרבה מהגרים, חלקם ממדינות שיש להם שנאה נגד ישראל ונגד יהודים. שנאה נגד ישראל זה שנאה נגד יהודים, אי אפשר לחלק את זה. לכן הם צריכים להבהיר להם את עקרונות הכבוד ההדדי לכל אחד, ובמיוחד לעם היהודי, בטח נוכח ההיסטוריה של המקום הזה".

 

המקרה אירע בשכונת וילמרסדורף, והרב העביר את הפרטים למשטרה. "המסר שלנו לקהילה היהודית ולאנשים פה זה שאנחנו לא מפחדים", הוא מדגיש. "לא נלך קצת יותר כפופי ראש וקצת יותר בשקט - אלא הפוך: דווקא עכשיו צריכים לבנות יותר, לעשות יותר, להתחזק יותר. אם יראו שאנחנו מכבדים את עצמנו – אז הם יכבדו אותנו".

 

אז אתם אומרים ליהודים לא להסתיר את הכיפות, אלא לשאת אותן בגאון?

"בוודאי. זו הדרך של העם היהודי, וזה הסימן וההוכחה שנצח ישראל לא ישקר".

 

קראו עוד בערוץ היהדות : 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים