שתף קטע נבחר

אחרי פלאפון: צפי למחיקת ענק של 600 מיליון שקל בגלל סלקום

החברה האם, דיסקונט השקעות, צפויה לרשום הפחתה בגלל ירידת ערך המוניטין של חברת הסלולר, לאחר הירידה הגדולה בשווי השוק של סלקום והעלייה בתשואות האג"ח שלה; ביום שני הודיעה בזק על אפשרות למחיקה של עד 1.1 מיליארד דולר משווי החברה הבת פלאפון

התחרות ממשיכה להכות בחברות הסלולר: חברת דיסקונט השקעות (דסק"ש) הודיעה היום (ה') כי במסגרת היערכותה לפרסום דוחותיה הכספיים לרבעון השני של 2019, היא צופה לרשום הפחתה בגין ירידת ערך מוניטין של החברה הבת סלקום, בסכום המוערך בטווח של בין 500 ל-600 מיליון שקל.

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

בגלל פלאפון: בזק בדרך למחוק את ההון העצמי

סלקום: הרווח הנקי צנח ב-97%, תש"י תצטרף למיזם הסיבים

גולן טלקום: הרווח טיפס ב-27% - 5,000 מנויים עזבו את החברה בינואר-מרץ

 

ברקע לדיווח - ביום שני הודיעה בזק שהיא נערכת לאפשרות של מחיקה של בין 800 מיליון שקל ל-1.1 מיליארד שקל בשווי החברה הבת פלאפון. המחיקות מגיעות לאור התחרות העזה בשוק התקשורת שגוררת שחיקה מתמשכת במחירי חבילות הסלולר ושיעורי נטישה גבוהים.

מחיקת ענק של 600 מיליון שקל גם בסלקום (צילום: דנה קופל ) (צילום: דנה קופל )
מחיקת ענק של 600 מיליון שקל גם בסלקום(צילום: דנה קופל )
 

בעקבות הירידה הגדולה בשווי השוק של סלקום והעלייה בתשואות אגרות החוב שלה במהלך הרבעון השני של שנת 2019, בחנה דסק"ש את ירידת ערך המוניטין והמותג המיוחסים לסלקום. בהתאם לאינדיקציה, החברה מעריכה כי ערך הנכסים שייוחסו לפעילותה של סלקום בניכוי ההתחייבויות שייוחסו לפעילותה יהיה גבוה מסכום בר ההשבה של פעילותה של סלקום.

 

החברה הבהירה כי מדובר בהערכה ראשונית שטרם נסקרה על ידי רואה החשבון המבקר של החברה או נדונה על ידי ועדת המאזן ודירקטוריון החברה, ועם השלמתה ייתכן שסכום ההפחתה לירידת הערך בספרי החברה יהיה שונה. עוד הבהירה החברה כי לא נדרשת הפחתה בגין ירידת ערך מוניטין בדוחות הכספיים של סלקום עצמה.

 

דסק"ש כבר מחקה בשנתיים האחרונות 562 מיליון שקל משווי סלקום. 294 מיליון שקל נמחקו ברבעון האחרון של 2018 והובילו את דסק"ש להפסד של 347 מיליון שקל ברבעון. סלקום עברה ב-2018 להפסד ראשון של 64 מיליון שקל.

 

דסק"ש מחזיקה ב-47% ממניות סלקום שנסחרת בשווי 1.17 מיליארד שקל. מתחילת השנה ירד שווי החברה ב-54%. דיסקונט השקעות עצמה נשלטת בידי אדוארדו אלשטיין ובחודש האחרון נערכו אסיפות אג"ח של נושי החברה כדי לדון במצבה וביכולת לפרוע את חובותיה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים