שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  "נס רפואי": הפג נולד במשקל 369 גרם - ושרד

  תושבת ארה"ב הייתה אמורה ללדת רק בנובמבר הקרוב, אולם בעקבות ירידת מים, היא הובהלה לניתוח קיסרי שם חולץ התינוק בשבוע ה-23, כשהוא שוקל 369 גרמים בלבד. הוא אושפז ביחידה לטיפול נמרץ פגים ומצבו יציב

  זה היה אמור להיות הריון רגיל בן תשעה חודשים, אולם בשבוע ה-23 רופאים נאלצו ליילד אישה, כשהיילוד שוקל 369 גרמים בלבד. המקרה התרחש לפני שבועיים באיווה שבארה"ב. הפג, אחד הקטנים בעולם, אושפז ביחידה לטיפול נמרץ פגים והוא מתאושש וצפוי להשתחרר סמוך למועד הלידה המקורי, בנובמבר.

   

  קיראו עוד על לידות פגים:

  מחקר: סיכון גבוה ללידת פג מעל גיל 40

  הפגים שנולדו בשבוע 24: איך הם נראים היום?

   

  אלון סמארט הייתה רק בשבוע ה-23 להריון, כשהחלה ירידת מים. היא הובהלה לבית החולים, ורופאיה הסבירו כי יהיה עליהם לבצע לידת חירום בחדר הניתוח, אחרת התינוק עלול שלא לשרוד. היא הובהלה לחדר הניתוח, שם חולץ היילוד, כשמשקלו 369 גרמים בלבד.

   

   ( )
  לידה בשבוע ה-23 בהריון. הפג ג'יידן

   

  מדובר בגבול החיות של עוברים, כאשר סיכוי הישרדותם לפני השבוע ה-24 להריון נמוך ביותר. בישראל, במקרה של לידה לפג בשבוע ה-24, מחייב החוק לבצע החייאה ולעשות כל מאמץ כדי לאפשר לו לשרוד. אלא שאם הפג נולד בשבוע ה-23 להריון, סיכויי הישרדותו יורדים מאוד, ועל פי המקובל מתבצעת החייאה רק אם זוהי דרישת ההורים.

   

  עם זאת, ידוע בשבוע הריון כזה, שיעור התמותה והסיבוכים הרפואיים גבוה מאוד, ולצד אלו עלול היילוד לסבול משכיחות גבוהה של מחלות ריאה והפרעות בהתפתחות המוח.

   

  סמארט ובן זוגה, ג'ורדן מורו, סיפרו כי הפג עדיין מונשם, מקבל חלב אם באמצעות צינור זונדה, ועולה היטב במשקל. "הוא הנס הקטן שלנו", אמרו השניים.

   

  "לפג, שזכה לשם  ג'יידן, יש עוד דרך ארוכה", אמרה ד"ר קריסטה היינס, נאונטולוגית מבית החולים לילדים במישיגן, "תינוקות שנולדו בגיל 23 שבועות הם בסיכון לפתח מחלות ריאה, דימומים במוח, זיהומים, שברים בעצמות ועיוורון".

   

   ( )
  ההורים המאושרים. "הוא הנס הקטן שלנו"

   

  היא הוסיפה ואמרה כי "בטווח הארוך אנחנו יודעים שעלולים להופיע עיכובים מוטוריים וקוגניטיביים", הוסיפה ד"ר היינס, "פגים מאוד קטנים נמצאים גם בסיכון גבוה יותר לפתח הפרעות בספקטרום האוטיסטי והפרעות קשב וריכוז. עם זאת, חלק מתפקדים בדומה לבני גילם".

   

  בשנת 2016 התרחשה בישראל הלידה המוקדמת ביותר, בשבוע ה-22 להריון: רופאי איכילוב יילדו את רוקסנה חאבה, עולה חדשה מרומניה והצליחו להציל את הפג, לאחר שההורים התעקשו בכך, חרף אזהרות הרופאים על הסיבוכים הצפויים. על פי הידוע, מדובר בפג הקטן ביותר שנולד בישראל ושרד.

   

  צפו: הפג הקטן בישראל שנולד באיכילוב

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים