שתף קטע נבחר

ליברמן על הצהרת הנאמנות לנתניהו: "כמו בצפון קוריאה"

"עצומת האחדות" שנחשפה ב-ynet ובמסגרתה הצהירו חברי רשימת הליכוד כי רק בנימין נתניהו יכהן בתפקיד ראש הממשלה ממשיכה לטלטל את המערכת הפוליטית. יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן: "ההזיות של נתניהו מעידות על היסטריה ואובדן שליטה עצמית"

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן תוקף הבוקר (יום ב') במילים חריפות את יוזמת "עצומת האחדות" שנחשפה ב-ynet ובמסגרתה הצהירו חברי רשימת הליכוד כי רק בנימין נתניהו יכהן בתפקיד ראש הממשלה. "ההחתמה המבזה של ח"כים מהליכוד על הצהרת נאמנות בנוסח צפון קוריאה, מצביעה על חוסר אמון מוחלט של נתניהו בחבריו למפלגה", אמר ליברמן.

 

כל העדכונים על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

בנימין נתניהו אביגדור ליברמן ()
בנימין נתניהו ואביגדור ליברמן
 

"עצומת האחדות" נולדה בעקבות אמירותיו האחרונות של ליברמן על הצורך להחליף את נתניהו לטובת הקמת ממשלה בראשות הליכוד. כל חברי הרשימה התבקשו לחתום על הצהרה שבה נכתב: "אנו החתומים מטה, המועמדים ברשימת הליכוד לכנסת ה-22, מדגישים כי לא נקבל שום תכתיב משום מפלגה אחרת. ללא תלות בתוצאות הבחירות, ראש הממשלה ויו"ר הליכוד בנימין נתניהו הוא המועמד היחיד של הליכוד לראשות הממשלה - ולא יהיה שום מועמד אחר".

 

בליכוד הוסיפו כי "גנץ ולפיד שעומדים בראש מפלגה דיקטטורית, ושבחרו בעצמם את עצמם ואת חברי הרשימה שלהם, הם האחרונים להטיף מוסר לליכוד - המפלגה הדמוקרטית הגדולה והחזקה בישראל. לפיד וגנץ, שפועלים ללא הרף אחד נגד השני, וחברי מפלגת העבודה שמחליפים יו"ר כל שבועיים, יכולים רק לקנא בחברות וחברי הליכוד שמתייצבים מאחורי יו"ר המפלגה. התסכול שלהם מובן: המזימה להחלפת נתניהו אחרי הבחירות קרסה היום באופן סופי".

 

 

"הבדיות, ההאשמות וההזיות של נתניהו מעידות יותר מכל על היסטריה, אי עמידה בלחצים ואובדן שליטה עצמית", אמר ליברמן והדגיש כי למפלגתו "יש מטרה מרכזית אחת" בבחירות הקרובות - "להקים ממשלה לאומית-ליברלית רחבה ולמנוע הקמת ממשלת הלכה".

 

נתניהו עצמו האשים אמש את מתנגדיו בתכנון "קומבינה": "הם רוצים להרוס את הדמוקרטיה, כי יש להם קומבינה. מה הקומבינה? לפיד, ליברמן, עוד כמה, יש להם קומבינה. לא אתפלא שזה גם כמה מהצד הימני אצלנו גם כן", אמר במפגש עם חברי ליכוד באילת. "יאיר לפיד מסביר לנו ש'הליכוד זה צפון קוריאה'. עכשיו תנו לי לשאול אתכם, בליכוד יש פריימריז? יש. בצפון קוריאה יש פריימריז? אין. איפה עוד אין? ביש עתיד יש פריימריז? אולי בישראל ביתנו יש פריימריז? מה עם המפלגות האחרות? אתם יודעים כבר את התשובה. הליכוד היא המפלגה הדמוקרטית היחידה. כל הרשימה שלנו, כולל ראש הרשימה, נבחרים. על ידי מי? על ידיכם", הוסיף נתניהו.

הבובות של נתניהו ()
מיצג המחאה במצודת זאב
 

אהוד ברק מהמחנה הדמוקרטי אמר אתמול בתגובה ליוזמה כי "החשוד דורש מבכירי מפלגתו להצהיר נאמנות אישית לשליט?! להכתיר אותו כ'מועמד יחיד'? 79 שנים אחרי פטירתו, זאב ז'בוטינסקי מתהפך בקברו. חברי ליכוד - אם נותרה בכם נאמנות לתנועה הלאומית-ליברלית שהצטרפתם אליה, אל תיתנו לנאשם בפלילים להפוך את מפלגת הליכוד למפלגת החשוד. שקט הוא רפש!".

 

בתוך כך, הקימו הבוקר פעילי המחנה הדמוקרטי מיצג מחאה מול מצודת זאב בתל אביב, שהורכב מ-40 בובות קרטון בדמותו של נתניהו. מהמחנה הדמוקרטי נמסר: "מפלגת הליכוד הפכה אתמול רשמית למפלגת ׳הבובות של נתניהו׳. אותן בובות חתמו אתמול על מסמך שבו הם מצהירים שהם איבדו כל אידיאולוגיה, כל יכולת חשיבה עצמאית, ובעיקר העדיפו את נאמנותם לנתניהו על פני נאמנותם למדינת ישראל ואזרחיה".

 

גם בכחול לבן תקפו את חברי הליכוד ואת היוזמה ומסרו: "בליכוד נערכים ליום שאחרי נתניהו. את המגעים והשיחות שמתנהלים בין גורמים בליכוד לבינינו, שום מסמך או עצומה של נתניהו לא יעצרו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים