שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  המתלוננת נגד המנהלת הנאשמת בפדופיליה: "הטיוח נחשף"
  דסי ארליך, שחשפה עם אחיותיה את פרשת המנהלת הפדופילית, אמרה לאולפן ynet כי הודעת המשטרה על תשתית ראייתית נגד ליצמן "ממלאת בתקווה שלייפר תוסגר לאוסטרליה". מעדניית "Goldy's" שליצמן ניסה למנוע את סגירתה למרות איתור סלמונלה וליסטריה: "אין לנו קשר לעניין"

   

   

  המתלוננות נגד מלכה לייפר אומרות כי הודעת המשטרה על תשתית ראייתית נגד סגן שר הבריאות יעקב ליצמן "ממלאת אותנו בתקווה שהצדק ייצא לאור". בריאיון לאולפן ynet אמרה דסי ארליך, שחשפה את פרשת הפדופיליה לכאורה של המנהלת מלכה לייפר, כי "זו הקלה מאוד גדולה. אני מאוד נרגשת שסוף סוף משהו קורה ושהתיק הזה מתקדם הלאה. זו סגירת מעגל. הטיוח השיטתי סוף-סוף נחשף".

   

  ארליך, ואחיותיה אלי סאפר וניקול מאיר, אמרו לאחר הודעת המשטרה כי "היום התברר שמאחורי מלכה לייפר עמדה תעשיית השתקה שלמה שנוהלה באמצעות הדרגים הגבוהים ביותר במערכת. המלצות המשטרה להעמיד לדין את ליצמן ממלאת אותנו בתקווה שמלכה לייפר תוסגר במהרה לאוסטרליה ותעמוד שם לדין". האחיות סיפרו כי הן מתכוונות להגיע לארץ בחודש הבא ולהיות נוכחות בדיון בעניין כשירותה של לייפר לעמוד לדין.

  האחיות דסי ארליך, אלי סאפר וניקול מאייר (צילום: עמית שאבי)
  דסי ארליך עם אחיותיה אלי סאפר וניקול מאייר(צילום: עמית שאבי)

   

  יעקב ליצמן בכניסה לביתו (צילום: עמית שאבי)
  ליצמן ליד ביתו בירושלים(צילום: עמית שאבי)

  דסי ארליך אמרה בריאיון כי כעת היא מצפה "שליצמן ייעצר ויודח מתפקידו. הוא צריך להיכלא על המעורבות שלו". היא אמרה כי "אנחנו יודעים שליצמן מגיע מקהילת גור, אנחנו יודעים שלמלכה לייפר יש קשר חזק לקהילת גור ואנחנו יודעים שהוא ניצל את מעמדו על מנת להוציא אותה מהכלא ולהפסיק את המשפט".

   

  הבוקר אמר ליצמן באולפן ynet: "אני לא מכיר מלכה לייפר ולא רוצה להתייחס לחקירה אפילו. עניתי למשטרה, ואני לא יכול לענות על זה". על כך הגיבה דסי ארליך: "כשהגענו לישראל בשנה שעברה נפגשנו עם ליצמן בכנסת והוא אמר לנו את אותם דברים. 'אני לא מכיר, אני לא יודע על מה את מדברת ואני לא עושה כלום, אין לי קשר לתיק הזה'. אני לא מאמינה לו".

  המורה החשודה וסגן השר ליצמן (צילום: אלכס קולומויסקי, עמית שאבי)
  "לא מכיר מלכה לייפר". ליצמן והמנהלת החשודה(צילום: אלכס קולומויסקי, עמית שאבי)

  לפי הודעת המשטרה, עם סיום החקירה עמדת המשטרה היא כי התגבשה תשתית ראייתית נגד ליצמן לביצוע עבירות מרמה והפרת אמונים והדחה בעדות ב"פרשת ההסגרה" של לייפר. שלושה פסיכיאטרים בכירים נדרשו לתת חוות דעת ומהחקירה עלה כי בהזדמנויות שונות ויותר מפעם אחת פנה באופן אסור ליצמן לפסיכיאטרים מחוזיים, שהם עדי תביעה, והעביר להם את המסר לגבי חוות הדעת הרצויה. זאת, בארבע עיניים וללא שותפים, ואף שהם כפופים למרותו. בנוסף, הוא הבטיח קידום לפסיכיאטרים תמורת מסירת חוות דעת רצויה.

   

  האירוע השני שנחקר, ובו נמצאה תשתית ראייתית לעבירות מרמה והפרת אמונים והצעת שוחד, עסק בהתערבות פסולה לכאורה של ליצמן בניסיון להשפיע על הדרגים המקצועיים במשרדו לטובת מעדניית "בית ישראל - Goldy's". אותה מעדנייה נמצאת במרחק רחוב אחד מביתו של ליצמן, ובין המאכלים שם נמצא "חזה עוף טראמפ".

  מסעדת גולדיס בירושלים אותה יעקב ליצמן ניסה למנוע את סגירתה (צילום: אוהד צויגנברג)
  צו סגירה הוצא למקום, ליצמן התערב. מעדניית Goldy's(צילום: אוהד צויגנברג)

  באותה מעדנייה מצאו גורמים במשרד הבריאות סלמונלה וליסטריה, בעקבות דיווחים כי אישה הפילה את העובר. בנוסף, נמצא קשר בין שלושה מקרי אשפוז לחיידקים שאותרו בבית העסק. ב-2015 הוצא למקום צו סגירה על ידי מחלק המזון, אבל ליצמן התערב בנושא, ביקש להקפיא את הצו וערך ביקור במקום יחד עם מנהל שירות מזון.

   

  מהחקירה עלה כי ליצמן הסביר בביקור לגורמי המקצוע איך אפשר להימנע מסגירת העסק ואמר להם: "אני אוכל במקום הזה". חמישה משתתפים מתוך מנהל המזון במשרד הבריאות אמרו לו שהמקום מסוכן, ובתגובה ליצמן התעניין איך אפשר לבוא לקראתם בתנאי העסקתם. בסופו של דבר אנשי מנהל המזון לא שינו את חוות דעתם.

   

  מהמעדנייה נמסר היום בתגובה: "אין לנו כל קשר לעניין, ואין לנו פרטים לגבי המקרה, הכל טרם תקופתנו. המסעדה עומדת בסטנדרטים המחמירים ביותר של כל הרשויות".

   

  עו"ד טל גבאי ויהודה פריד המייצגים את לייפר מסרו בתגובה: "ככל שיש ממש בחשד נגד סגן השר, נציין שהעובדה שאין המלצה דומה נגד פסיכיאטר כלשהו משירות המדינה מדברת בעד עצמה ומלמדת בהכרח שהניסיונות המיוחסים לסגן השר להשפיע על מי מהם בקשר למרשתנו לא צלחו. מרשתנו עצורה למעלה משנה וחצי בגין חוות דעת פסיכיאטריות שקבעו כי היא כשירה כביכול לעמוד לדין ולא להיפך, וזאת לאחר שעשרות חוות דעת מתקופות שונות קבעו וקובעות גם כיום אחרת ולמרות שמרבית האמור בחוות הדעת מטעם המדינה הופרך כבר בבית המשפט. רשויות המדינה ממש אינן מסייעות או מתערבות לטובת מרשתנו, למרבה הצער המצב הפוך. מכל מקום, אנו סמוכים ובטוחים כי אף רחש לא ימנע מבית המשפט להגיע לחקר האמת במיטב הכלים המקצועיים העומדים לרשותו ודוחים כל ניסיון מטעם גורמים מעוניינים להשפיע על בית המשפט באמצעות פרסומים כאלו ואחרים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים