שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  בעקבות הנשק שהושתל: "מחוז ירושלים" הוסרה וכל הסצינות נבדקות

  בעקבות המקרה בו שוטר "מצא" רובה M16 בבית משפחה במזרח ירושלים והתברר כי המשטרה שתלה אותו, תאגיד השידור הציבורי הסיר את כל פרקי הסדרה וכל הסצינות נבדקות מחדש במטרה לוודא שלא הייתה התערבות נוספת של ההפקה

  אחרי שרובה M16 הושתל בביתו של אדם לצורך צילומי סדרת הטלוויזיה - בחברת ההפקות שאמונה על "מחוז ירושלים" נבדקות כל הסצינות במטרה לוודא שלא אירעו מקרים נוספים של התערבות הפקתית, כך נודע ל-ynet. בנוסף, ממצאי הבינייים הועברו לתאגיד השידור הציבורי.

   

  בתוך כך, תאגיד השידור הציבורי, שכבר הסיר את הפרק המדובר מהרשתות, הוריד את כל פרקי הסדרה מכל הפלטפורמות, עד שיתבררו הפרטים בקשר לפרשה. מחר (ה') אמורה להתכנס מועצת תאגיד השידור הציבורי ולדון בהתנהלות חברת ההפקות "קודה", שהפיקה את סדרת הטלוויזיה.

   

  מציאת הנשק בביתו של סלימאן, מתוך הסדרה
  מתוך הסדרה "מחוז ירושלים"(צילום: מתוך: כאן 11 - תאגיד השידור הישראלי)

   

  במשטרה התנצלו על האירוע, אך גורמים במשטרה מציינים כי החיפוש בבית לאיתור אמצעי לחימה נעשה כדין באמצעות צו בית משפט בעקבות מידע מודיעיני ולא נמצא נשק בבית. במשטרה ממשיכים לבדוק את האירועים שקדמו לפשיטה על בית משפחת סלימאן במזרח ירושלים. בין היתר נבדק אם החברה המפיקה את הסדרה היא זו שהציעה למשטרה לשתול את רובה ה-M-16 לאחר שלא נמצא רובה בפשיטה שנערכה באישון ליל. המשטרה פעלה לפי ההמלצה והבדיקה הצביעה עד כה על "טעות בשיקול הדעת של שוטר שהחליט לשים את הנשק בביתו".

   

  בהפקה אמרו כי "הפשיטה הייתה בעקבות מידע מודיעיני אמיתי שהתקבל. אחרי שהשוטרים לא מצאו את הנשק, שתלו את הנשק. צוות (ההפקה) הוקפץ במיוחד בעקבות המידע המודיעיני".

   

  מכאן נמסר בתגובה: "מאז קבלת התלונה הראשונית נגד 'קודה' ונגד המשטרה פתח התאגיד בבירור מעמיק עם חברת ההפקה וייבחנו שיטות הפעולה והעריכה בכל הסדרה. התאגיד רואה בחומרה רבה את הטענות, המנוגדות לחלוטין לכללי האתיקה שעליהם חתמה "קודה" בחוזה שלה עם התאגיד, ועד לסיום הבירור הוחלט להוריד את כל פרקי הסדרה משידור. מועצת כאן תקיים דיון דחוף בעניין ונפעל בהתאם להחלטות שיתקבלו". בחברת קודה אמרו כי "קודה העבירה את ממצאי הבדיקה הראשונית לתאגיד ויש שם התייחסות לכל הממצאים".

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מתוך: כאן 11 - תאגיד השידור הישראלי
  מתוך "מחוז ירושלים"
  צילום: מתוך: כאן 11 - תאגיד השידור הישראלי
  לאתר ההטבות
  מומלצים