שתף קטע נבחר

בעקבות הראיות שהושתלו: כאן לא יעבדו יותר עם חברת ההפקות של "מחוז ירושלים"

סערת "מחוז ירושלים": בעקבות הנשק שהושתל בסדרה ועדויות נוספות על מצג שווא, החליטו בערוץ כאן להפסיק כל התקשרות שהיא עם חברת ההפקות "קודה" - לאלתר. כתוצאה מכך, תוכניתו של גיא זהר, "מהצד השני", תרד מהמסך אחרי חודשים בודדים

בעקבות השתלת רובה ה-M16 בסדרת הטלוויזיה מחוז ירושלים והטענה על הצגת מצג שווא בעת פשיטה על בית - בערוץ כאן החליטו להפסיק לאלתר את כל העבודה המשותפת עם חברת ההפקות "קודה". כתוצאה מכך תוכניתו של גיא זהר שמועסק בתאגיד השידור הציבורי דרך חברת ההפקות תרד מהמסך זמן קצר אחרי עלייתה.

 

"מועצת התאגיד רואה בחומרה רבה את השתלשלות האירועים הקשורים בהפקת סדרת הדוקו-ריאליטי 'מחוז ירושלים' וקיימה בירור ודיון מעמיקים בנושא", נמסר מהתאגיד כאן, "כל מה שאירע בפרשה נוגד את מהות תאגיד השידור הציבורי ואת ערכיו הבסיסיים. מדובר בהתנהלות בזויה, הנוגדת לחלוטין את האחריות הגדולה המוטלת על השידור הציבורי ועל העוסקים בו, ונוגדת את ההכרח שבאמינותו. מדובר בבגידה באמון הציבור ובאמון תאגיד השידור הישראלי.

בתאגיד אין מקום ואין כל סובלנות לשקרים לציבור ולהפללת אנשים חפים מפשע. ידע כל מי שעובד למען השידור הציבורי כי עליו להתייחס ביראת קודש לכללי האתיקה".

 

מציאת הנשק בביתו של סלימאן, מתוך הסדרה
מציאת הנשק בביתו של סלימאן, מתוך הסדרה "מחוז ירושלים"(צילום: מתוך: כאן 11 - תאגיד השידור הישראלי)

בהחלטת מועצת התאגיד נכתב: "לפיכך הוחלט כי תופסק לאלתר העבודה עם חברת 'קודה' באופן גורף, וכי תופסק לאלתר העבודה עם כל המעורבים בזיוף.

המועצה בחנה את התנהלות התאגיד ומצאה כי לא היה אפשר לעלות על הדעת כי ההפקה וגורמים במשטרה יבצעו מעשה שכזה ויפעלו בניגוד מוחלט לכללי האתיקה. הסדרה הוסרה מכל פלטפורמות התאגיד כדי למנוע פגיעה נוספת בכל מי שנפגע מהאירועים, והתאגיד יבחן דרכים להגברת הפיקוח על הפקות חיצוניות".


גיא זהר (צילום: משה נחומוביץ')
גיא זהר(צילום: משה נחומוביץ')
 

כאמור, כתוצאה מכך תוכניתו של גיא זהר, "מהצד השני", שעלתה לפני חודשים ספורים תרד מהמסך וכך גם סדרת דוקו-ריאליטי נוספת שהייתה אמורה להיות מופקת על ידי "קודה", עבור כאן, לא תצא לפועל. תוכנית התחקירים "שטח הפקר", שהופקה על ידי "קודה", הסתיימה ולא צפויה לשוב. 

 

יש לציין כי ההחלטה על הפסקת ההתקשרות עם "קודה" שווה מיליוני שקלים: על פי התאגיד, העלות של תוכניתו של גיא זוהר היא כ-5 מיליוני שקלים, תוכנית הדוקו-ריאליטי העתידית בעלות של 4 מיליון שקלים והסדרה "מחוז ירושלים" עלתה 6 מיליון שקלים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מתוך: כאן 11 - תאגיד השידור הישראלי
הנשק שהושתל
צילום: מתוך: כאן 11 - תאגיד השידור הישראלי
לאתר ההטבות
מומלצים