שתף קטע נבחר

תמונות חושפניות בטוויטר: "נקמה בישיבה או בילדים"

חשבון אנונימי פרסם תמונות חושפניות של ילדים חרדים, והציע בשמם הצעות מיניות. במרכז נטיקה, איגוד האינטרנט הישראלי, מעריכים כי הילדים אינם יודעים על הפרסום. בעקבות פנייה הסירה טוויטר את התמונות

 

 

ניסיונות פגיעה בילדים חרדים בטוויטר: חשבון אנונימי פרסם תמונות חושפניות של ילדים חרדים והציע בשמם הצעות מיניות. במרכז נטיקה, איגוד האינטרנט הישראלי, מעריכים כי הילדים אינם יודעים על הפרסום.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות . היכנסו >>  

 

אורנה היילינגר, מנהלת המרכז, אומרת בראיון לאולפן ynet כי מדובר בחשבון ישראלי. "ההערכה שלנו היא שהוא העלה תמונות חושפניות של נערים שהוא כנראה מכיר", כך היילינגר. "הסיבה היא כנראה כדי לנקום או בישיבה או באותם נערים".

 

קראו עוד בערוץ היהדות : 

 • לא נשואה וגם לא רווקה: "לעגונה בישראל אין שום סטטוס"

   

  היילינגר אומרת כי התמונות הגיעו לידיו ככל הנראה מאותן הנערים, והוא העלה אותן לטוויטר והציע בשמם הצעות מיניות. "זה קורה הרבה בפלטפורמות אחרות, כמו פייסבוק, אינסטגרם וכדומה", היא מבהירה. "החידוש בעניין הזה, שזה קורה בטוויטר".

   

  "מקווה שהם לא יודעים"

  פלטפורמת הטוויטר משמשת לרוב כפיד פוליטי-חברתי, ופחות כמוקד לפגיעה מסוג זה – והיילינגר מציינת כי בניגוד לסוגיות אחרות שבהן טוויטר לא משתפים פעולה, במקרה זה הם מיהרו להסיר את התמונות הפוגעניות, אף כי סירבו להסגיר את פרטי החשבון הפוגע.

   

  טוויטר קיבלה את הפנייה והצילומים הורדו ()
  טוויטר קיבלה את הפנייה והצילומים הורדו

   

  "הדיווח הגיע אלינו באופן אנונימי, ממשתמש שראה את התמונות. אני חושבת שהנערים עצמם לא יודעים איזה חשבון טויטר הם 'קישטו', ואני מקווה שהם גם לא יודעים כי זה נפתר".

   

  לדברי היילינגר, "בטוויטר אין בעיה להעלות עירום, להבדיל מהרשתות האחרות. כך שאין חסמים אוטומטיים כמו שיש בפייסבוק ובאינסטגרם".

   

  היילינגר אומרת כי למרכז מגיעות למעלה מ-5,000 פניות בשנה. הקו החם של נטיקה: 054-8858911
 •  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים