שתף קטע נבחר

משפחתו של דביר תתרום את איבריו: "זה היה רצונו"

קרניות עיניו של רב-טוראי דביר (יהודה) שורק, שנרצח בפיגוע הדקירה בגוש עציון, יונצלו ויושתלו בימים הקרובים. אביו: אילו יכולנו לשאול אותו זה היה רצונו. המרכז הלאומי להשתלות: "אצילות נפש שתציל חיים"

דביר שורק (באדיבות המשפחה)
דביר (יהודה) שורק(באדיבות המשפחה)

משפחתו של רב-טוראי דביר (יהודה) שורק, שנרצח בפיגוע הדקירה בגוש עציון, החליטה היום (ה') לתרום את איבריו.יואב שורק, אביו של דביר, אמר: "אילו יכולנו לשאול את דביר זה היה רצונו". קרניות עיניו של דביר יונצלו ויושתלו בימים הקרובים. מהמרכז הלאומי להשתלות נמסר: "אצילות נפש בזמן הכי קשה. משפחתו של דביר יהודה שורק שנרצח הלילה ביקשה לתרום איברים ולהציל חיים".

 

בשעות האחרונות נחלש החשד כי פיגוע הדקירה שבו נרצח שורק, תושב היישוב עפרה, כלל ניסיון חטיפה. לפי החשד, האירוע התרחש בעת ששורק עשה את דרכו באופן רגלי מהכיכר שסמוכה לכניסה לאפרת - במעלה הכביש, ליישוב מגדל עוז. מדובר בכברת דרך של 150-200 מטרים. רכב החשודים נמלט לאחר מכן מהזירה. 

 

לפי הערכות, גופתו של שורק הייתה מוטלת בצד הכביש האחורי שמוביל למגדל עוז, בין טרשים לקבוצת עצים, במשך כ-6 שעות לפחות עד שכוח צה"ל שסרק במרחב איתר אותה.

יואב שורק אביו של דביר (יהודה) שורק ז
יואב שורק, אביו של דביר. "זה היה רצונו" (צילום: אוהד צויגנברג)

 

 

 

 

 

מוקדם יותר הערב ביקר ראש הממשלה בנימין נתניהו ליד קיבוץ מגדל עוז בגוש עציון. נתניהו אמר כי הרכב ובו היה המחבל או המחבלים נמלט לאחר הרצח, והבטיח: "נבוא חשבון עם המרצחים ושולחיהם".

 

ראש הממשלה סירב להתייחס לזהות מבצעי הפיגוע: "אין טעם למסור פרטים בעיצומה של החקירה. אני יכול רק לומר לכם שאנחנו רואים כאן את הסיבוב שהרכב עשה אחרי מעשה הפשע והרצח". 

כוח  צה
כוח צה"ל בבית פג'אר, סמוך למקום הפיגוע(צילום: EPA)

 

 

עם נתניהו נכחו בזירה ראש מועצת גוש עציון שלמה נאמן וראש מועצת אפרת עודד רביבי, הם קיבלו סקירה מאלוף פיקוד מרכז נדב פדן. הרמטכ"ל אביב כוכבי הגיע גם הוא וערך סקירה ביטחונית בזירה. מדובר צה"ל נמסר כי הצבא, שב"כ ומשטרת ישראל ממשיכים במרדף אחר המחבל ובמקביל מתגברים את מאמצי ההגנה באיזור.

 

שורק התגייס אבל טרם סיים את שלב הלימודים בישיבה, ולכן לא לבש מדים או נשא נשק. גופתו אותרה במרחק של כ-50 מטר מהשער הצפוני של מגדל עוז מצד אחד ומהשער הדרומי של היישוב אפרת מצד שני.

 

דביר היה אמור לחגוג את יום הולדתו ה-19 ביום שלישי הקרוב. אביו, הפובליציסט והסופר יואב שורק, ספד לו ליד ביתם בעפרה: "הוא נבחן בקראטה ולא קיבל ציון גבוה כי המורה אמר שהוא עושה את התנועות נהדר אבל אין לו רצח בעיניים. ולא יכול היה להיות לו רצח בעיניים, היה לו פשוט אור בעיניים ומישהו שהיה לו רצח בעיניים לקח אותו". הוא דיבר בקול שבור וסיים בדמעות.

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות המשפחה
דביר (יהודה) שורק
באדיבות המשפחה
מומלצים