שתף קטע נבחר

גנץ: "אחדות בלי נתניהו"; ברק תקף: "חולי עמוק במרכז-שמאל"

האמירה של גנץ באולפן ynet שאינו פוסל רוטציה עם נתניהו חוללה סערה, הן בגוש הימין שחושש מממשלת אחדות והן במפלגות השמאל, שלא רוצות להישאר מחוץ לקואליציה של כחול לבן. גנץ צייץ מהריאיון: "נקרא לאחדות ללא נתניהו". שקד: "מה שחשוב זה הגוש". הורוביץ: "גנץ נשבה"

 

 

 

המערכת הפוליטית סוערת לאחר דבריו של יו"ר כחול לבן בני גנץ הבוקר (ראשון) באולפן ynet, שלפיהם היה מוכן לדבר עם בנימין נתניהו אילו היה מציע לו רוטציה בתפקיד ראש הממשלה - כשהוא הראשון בתור. גנץ עצמו צייץ בצהריים לאחר הריאיון קטע ממנו ולפיו "כחול לבן תרכיב את הממשלה הבאה שתקרא לאחדות, ללא נתניהו". אהוד ברק מרשימת "המחנה הדמוקרטי" תקף בחריפות: "אלו אינן פליטות פה. זהו החולי העמוק במרכז-שמאל".

 

כל העדכונים על מערכת הבחירות - במתחם הבחירות של ynet

 

בני גנץ אהוד ברק בנימין נתניהו (צילום: AFP, אבי מועלם, אמיל סלמן )
גנץ, נתניהו וברק(צילום: AFP, אבי מועלם, אמיל סלמן )

ברק טען כי גם ראשי העבודה-גשר יסכימו לשבת עם נתניהו בממשלה: "זו האמת ש'נפלטה' לגנץ, וקודם לכן לאורלי ועמיר: שתי המפלגות שלהם מוכנות לשבת בממשלה עם נתניהו. זה החולי - היעדר הנחישות להתגייס ביחד כדי להשיג מהפך".

 

מאחדים כוחות: עמיר פרץ מצרף את אורלי לוי-אבקסיס (צילום: מוטי קמחי)
עמיר פרץ ואורלי לוי-אבקסיס(צילום: מוטי קמחי)

לאחר הריאיון דחו בכחול לבן את האפשרות לרוטציה עם נתניהו, אך לא עם חבר כנסת אחר מהליכוד. ח"כ עפר שלח, שהתראיין לערוץ כנסת, טען כי גנץ דיבר "על העניין העקרוני", ואמר כי הרוטציה יכולה להיות עם מישהו אחר מהליכוד. לדבריו, "אנחנו לא פוסלים את הליכוד וגם לא את בנימין נתניהו כאדם, אבל אי אפשר לנתק אותו מהעובדה שתוך חודש או חודשיים אחרי הבחירות הוא יעמוד בפני כתב אישום, ואנחנו לא נשב בממשלה כזו. אז כל הדיון הזה על פוסל או לא פוסל זו רמה של גן ילדים". 

 

 

יו"ר הימין המאוחד איילת שקד, שאמרה בשבוע שעבר באולפן ynet כי "מועמד הימין כרגע זה נתניהו", הזכירה היום: "ראינו איך זה נגמר בפעם שעברה כשלנתניהו לא היו 61 ממליצים. הציבור מבין שמה שחשוב הוא הגוש".

 

איילת שקד באולפן ynet (צילום: מוטי קמחי)
איילת שקד(צילום: מוטי קמחי)

שקד ציינה בדבריה בערוץ כנסת כי "דוד ביטן ואנשים אחרים מהליכוד אמרו שהם לא פוסלים ממשלת אחדות. בני גנץ רוצה לשבת עם נתניהו בממשלה וההפך. אם ראש הממשלה והליכוד רוצים להקים ממשלת ימין - הם צריכים להתמקד בהחזרת הקולות מליברמן. אם הם ממשיכים בגעוואלד, זה אומר שהמטרה שלהם זה להקים ממשלת שמאל".

 

במחנה הדמוקרטי של הורוביץ, שפיר וברק אמרו בתגובה כי "במקום להביט למציאות בעיניים באומץ ולהוביל את השינוי המתבקש וההכרחי עבור מדינת ישראל ואזרחיה, גנץ זוחל לממשלת נתניהו שתהרוס את שלטון החוק ותביא להרס הדמוקרטיה הישראלית. מאחז העיניים מבלפור עשה זאת שוב, ושבה את גנץ בתעתועיו. את הבחירות האלה לא צריך לנצח - חייבים לנצח".

 

גם ברשימת העבודה-גשר תקפו את גנץ ומסרו כי "דבריו של גנץ מוכיחים שבכחול לבן התחילו את מסע הזחילה שלהם לממשלת נתניהו. גם לאור ניסיון העבר וגם לאור אמירותיו האחרונות, ברור שכחול לבן ויתרו על הסיכוי לנצח את הבחירות".

 

ראש צוות התגובות של מפלגת העבודה-גשר, רויטל סויד, אמרה כי "הבעיה החמורה טמונה בכך שגנץ חושב שמספיק רק להחליף את הראש, וגם זה רק ברוטציה, ולא את הדרך ההרסנית שהנאשם בכפוף לשימוע נתניהו מגלם בעצם התעקשותו להישאר במערכת הפוליטית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים