שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
    זירת הקניות
    מצטרפת לענף: Be תמכור ציוד חזרה ללימודים
    רשת הפארם של שופרסל החלה למכור את מוצרי המותג האיטלקי MILANO LEGAMI, בניסיון לחדור לשוק ציוד החזרה ללימודים שמגלגל כ-550 מיליון שקל בשנה
    רשת נוספת הצטרפה לענף מכירת ציוד חזרה ללימודים: Be, רשת הפארם של שופרסל (ניו-פארם לשעבר), החלה למכור את מוצרי המותג האיטלקי MILANO LEGAMI, בהם עטים ומרקרים, מחברות מעוצבות, לוחות שנה וארגוניות, בטווח מחירים של 29.9-4.9 שקלים.

     

    >> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו 

     

    מלחמת הפארמים ועליית מותגי הטיפוח: האם הצרכנים מרוויחים מזה?

    רשת Be של שופרסל נכנסת לתחום ההלבשה התחתונה

    Be: הרשת של שופרסל שתחליף את ניו פארם - המחירים יירדו, העיצוב עבר מהפך

     

    המחירים גבוהים לעיתים ממחירי אירופה. למשל, עט קואלה מחיק או מחק בצורת ליפסטיק נמכרים ב-Be ב-9.9 שקלים, בעוד שבאתר האינטרנט של המותג המחיר הוא 1.95 אירו - 7.59 שקלים. גם סט ציוד משרדי מיני נמכר ב-Be ב-25.9 שקל וב-23 שקל באתר האירופי. יחד עם זאת, מחברת פלמינגו נמכרת בארץ ב-29.9 שקל ובאירופה ב-54.3-38.7 שקל, תלוי בגודל.

    BE בי ניו פארם ניופארם החדשה שופרסל סניפים רגילים (צילום: מירב קריסטל)
    Be של שופרסל מצטרפת לשוק ציוד החזרה ללימודים(צילום: מירב קריסטל)

    לדברי מנכ"ל הרשת אורי וטרמן, מטרת הכניסה לקטגוריה היא גיוון, "כמו שהכנסנו הלבשה תחתונה". בכך הרשת מצטרפת לשלל רשתות וחנויות שמוכרות "על הדרך" ציוד חזרה ללימודים ומנסות לנגוס נתח בשוק שמגלגל כ-550 מיליון שקל. למרות שהענף מאופיין בעונתיות ומתקיים בעיקר ביולי-אוקטובר, חסמי הכניסה אליו כמעט לא קיימים. רוב רשתות המזון, חנויות הצעצועים והספרים ואף חנויות אופנה מוכרות בימים אלה באופן זמני ציוד חזרה ללימודים.

    המוצרים של MILANO LEGAMI ב-Be (צילום: יח
    המוצרים של MILANO LEGAMI ב-Be(צילום: יח"צ)
     

    לפי הרשת הגדולה בענף, קרביץ, השוק נמצא בסטגנציה בגלל העלייה בשימוש במחשבים והירידה בצורך לרכוש עטים ומחברות, בעוד שלפי נתוני דן אנד ברדסטריט זה שוק שצומח כל שנה ב-2%-3%.

     

    והצרכנים? משלמים. לפי נתוני משרד החינוך, ב-2018 היו בישראל כ-2.1 מיליון תלמידים (מחינוך יסודי ועד לאוניברסיטאות), כשיש עלייה של כ-2%

    במספר התלמידים משנה לשנה. אמנם ההוצאה הכבדה ביותר היא על ילקוט (כ-200 שקל בממוצע), אבל סל מלא עולה כמה מאות שקלים וכל חנות שמתווספת למכירה מעלה את הסיכוי שנוסיף עוד כמה פריטים לקנייה.

     

    לפנייה לכתב/ת
     תגובה חדשה
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
    המקצוענים
    מומלצים