שתף קטע נבחר

עימות חזיתי בין ברק לכחול לבן: "ללכת לרוטציה זו פחדנות"

איש המחנה הדמוקרטי תקף את בני גנץ על התבטאויותיו האחרונות באשר לישיבה בממשלת הליכוד: "זאת לא פליטת פה ולא בעיות שמיעה". בכחול לבן הגיבו: "ברק יכול להעביר קורס בזחילה אל ממשלת נתניהו"

השקת הקמפיין של הנהגת 'המחנה הדמוקרטי' (צילום: מוטי קמחי)
הורוביץ, שפיר וברק בהשקת הקמפיין של הנהגת 'המחנה הדמוקרטי'(צילום: מוטי קמחי)

 

ירי בתוך הנגמ"ש – הפעם בגוש המרכז-שמאל. עימות חזיתי חריף בין איש המחנה הדמוקרטי אהוד ברק לבין יו"ר כחול-לבן ח"כ בני גנץ בשאלה מי יצטרף לממשלת נתניהו אחרי הבחירות.

 

כל העדכונים על מערכת הבחירות - במתחם הבחירות של ynet

  

ראשי המחנה הדמוקרטי, ברק, ניצן הורוביץ וסתיו שפיר, הציגו היום (ב') את קמפיין הבחירות של המפלגה, תחת הכותרת: "ממשלת אחדות ימנית זאת פחדנות. ממשלת שינוי לישראל זה אומץ". עוד סיסמה בקמפיין: "לא לממשלת כניעה. כן לרוב דמוקרטי".

 

על תמונת הקמפיין נראים פרצופיהם של אביגדור ליברמן, דוד ביטן ומירי רגב בשחור, ותמונות של ברק, שפיר והורוביץ בצבע מלא. פרצופו של גנץ נחתך לשניים: חצי שחור-לבן וחצי בצבע, במטרה לתקוף את חוסר העקביות של גנץ לאיזו ממשלה יצטרף אחרי הבחירות – לממשלת "פחדנות" או לממשלת "אומץ".


השקת הקמפיין של הנהגת 'המחנה הדמוקרטי' (צילום: מוטי קמחי)
השקת הקמפיין של הנהגת 'המחנה הדמוקרטי'(צילום: מוטי קמחי)

השקת הקמפיין של הנהגת 'המחנה הדמוקרטי' (צילום: מוטי קמחי)
השקת הקמפיין של הנהגת 'המחנה הדמוקרטי'(צילום: מוטי קמחי)

 

אתמול אמר גנץ באולפן ynet כי "אם נתניהו היה מציע רוטציה כשאני הראשון - אפשר היה לדבר". לדבריו, במסגרת המאמצים להרכיב את הממשלה, ניסה נתניהו לפרק את כחול-לבן ולא הצליח. בנוסף, במעמד הגשת הרשימות בתחילת החודש נשאל גנץ על אחדות עם נתניהו ולא פסל אותה, אולם הבהיר לאחר מכן: "האוזן הימנית היא הצד של ה-M16. אולי לא שמעתי טוב את השאלה".

 

ברק עצמו תקף בחריפות את גנץ ואמר כי המטרה שלו היא להצטרף לממשלת נתניהו. "הבחירות הקודמות הסתיימו בהישג של 35 מנדטים לכחול לבן ובני גנץ. כחול לבן ניצחו, אבל השינוי במדינה - הפסיד. לא היה רוב של 61 למחנה המפלגות שרצו שינוי", אמר ברק. "המחנה הדמוקרטי קם כדי לשנות את זה. התמונה בימים האחרונים מדאיגה. בכירי כחול לבן מדברים באופן ברור על ממשלת אחדות עם הליכוד. חלקם מדברים באופן ברור על ממשלת רוטציה עם נתניהו".

 

ברק לגלג על ההסבר של גנץ וטען כי "זאת לא פליטת פה, זאת לא בעיית שמיעה. האמת היא ש'נפלטה'. משמעותה: ויתור מראש, ללא קרב, על היעד המרכזי של הבחירות הגורליות האלה, הצלת הדמוקרטיה בישראל באמצעות ממשלת שינוי. האם הממשלה שתקום לאחר הבחירות תהיה חיקוי של ממשלת נתניהו, משותקת, ספוגה בחרדה וקורבניות, מסיתה ומפלגת, שרואה רק 'עמלקים' מבחוץ ו'בוגדים' מבפנים?".

 

בני גנץ  (צילום: אבי מועלם)
בני גנץ (צילום: אבי מועלם)

 

ברק עקץ את בכירי כחול-לבן ותיאר את הממשלה שתהיה בישראל, לטענתו, אם גנץ יצטרף אליה: "ממשלה שמתחבקים בה בני גנץ עם ליברמן, יעל גרמן עם ציפי חוטובלי ועופר שלח עם יריב לוין? ומי יחבק את ביטן וחיים כץ? או שתהיה זאת ממשלת שינוי אמיתי, שתמריא מחדש אל האתוס הציוני של יזמה ופיכחון, העזה ואחריות".

 

הדברים של אהוד ברק גרמו לחילופי תגובות ומסרים בין המפלגות. בכחול-לבן תקפו את דבריו של ברק, ואמרו: "לא נקבל ייעוץ פוליטי מאהוד ברק, שיכול להעביר קורס בזחילה אל ממשלות נתניהו". במחנה הדמוקרטי הגיבו על הדברים, ואמרו: "ללכת לרוטציה עם נתניהו, לוין במשפטים ורגב בתרבות – זה פחדנות. תפסיקו לפחד – תתחילו להילחם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP, אבי מועלם
גנץ וברק
צילום: AFP, אבי מועלם
מומלצים