שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  מפלגת השנאה: קווים לדמותה של מפלגה "נורמלית"

  אם הרבנים שהקימו את מפלגת נעם היו צריכים לערוך את התנ"ך, כנראה שהיינו מקבלים ספר דקיק ביותר. שמשון הגיבור, אסתר המלכה או דבורה הנביאה, כנראה, לא היו מקבלים מקום ריאלי. לידיעת הנורמלים של מפלגת נעם: עם ישראל מעולם לא היה נורמלי

  22.2% מכלל זוכי פרס הנובל הם יהודים. שזה אומר שיהודים זוכים בפרסי נובל בממוצע פי 100(!) מהממוצע העולמי. זה נתון לא נורמלי, אבל מצד שני, נורמליות אף פעם לא הייתה ערך יהודי.

   

  << הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות . היכנסו >>  

   

  כשאברהם אבינו ניתץ את פסלי אביו עוד בימים שקראו לו אברם, הוא לא חשב על נורמליות אלא על רעיון שנראה הזוי באותם ימים – מונותיאיזם. כשרבקה אמנו לימדה את יעקב איך לקחת את ברכות הבכורה מאחיו התאום, עשיו, תוך רמיית אביו יצחק, ואף הבריחה אותו מהבית - היא לא חשבה על ערך הנורמליות, אלא על המשכיות הדורות.

   

  קראו עוד בערוץ היהדות : 

  נפטר "החלבן" - המקובל רבי חיים כהן

   

  כשאסתר המלכה נישאה לגוי - הלא הוא המלך אחשוורוש - ואף את בנה דריווש גידלה כגוי, האם היה זה נורמלי? האם חייו של שמשון היו נורמליים? חייה של דבורה הנביאה היו נורמליים? לא רק שהיא לא חיכתה בבית עם מרק מהביל ושניצלים טריים לילדיה, דבורה ישבה כל היום תחת עץ התומר ושפטה את ישראל.

   

  אם הרבנים שהקימו את מפלגת נעם היו צריכים לערוך את התנ"ך, כנראה שהיינו מקבלים ספר דקיק ביותר. מגילות רות ואסתר היו מצונזרות במלואן, שהרי אסתר עברה על איסור גילוי עריות כשנישאה לגוי, ורות היא בכלל מואבייה. התנ"ך מספר לנו בלי להתבייש שדוד המלך הגיע ממשפחה לא "נורמלית".

   

  אור הם לא מוסיפים

  התורה מתווה לנו דרך ומקנה לנו ערכים ומצוות. נורמליות לא מופיעה בשום מקום - לא בתורה שבכתב ולא בתורה שבעל-פה, ולא בכדי. נורמליות זה ערך סותר לדרישות רבות שהתורה מבקשת מאיתנו.

   

  שלטים באיילון (צילום: PayPerLens)
  "ישראל בוחרת להיות נורמלית". זו השאיפה?(צילום: PayPerLens)

   

  כשמפלגת נעם יוצאת נגד גירושין הא מאמצת ערך נוצרי-קתולי. ביהדות מותר להתגרש. זה כמובן לא המצב הרצוי, המזבח מוריד דמעות על כל זוג שנשבר, שנגמר, שנפרד - אבל היהדות מאפשרת את המצב הזה, מתוך הבנה שלעיתים יש חיי נישואין שיש בהם הכול חוץ מנורמליות. ובבית שאין בו שלום-בית אפשר ואף צריך להתגרש.

   

  מפלגה שמציבה בראש מעייניה את הנטיות המיניות של אנשים, ובמקום השני את מצבם המשפחתי - איננה נורמלית, זאת מפלגה סוטה. היא סוטה מהעיקר ועוסקת בטפל; סוטה מהכלל ועוסקת בפרט. האם נטייה מינית של מאן-דהוא חשובה יותר מחינוך, מבעיות הפקקים, מרצח בעקבות מחלוקת על מקום חנייה, או ממצוקת החולים בבית החולים? האם תמו צרותינו וכל שנותר הוא לעסוק במיגור הנטיות המיניות של אנשים או במיגור הגירושין במדינה?

   

  שיח יהודי שנשען על תורתו של הרב קוק, צריך להוסיף אור ולהיאמר מתוך אהבה, לא מתוך שנאה. שיח ממלכתי שנחצב מבין כותלי בית המדרש של ישיבת הר המור צריך לפעול למען אחדות, ולא לתקוף שר בישראל אך ורק בשל נטייתו המינית.

   

  עם נורמלי הולך לאוגנדה

  שמשון הגיבור, יוסף הצדיק, משה רבנו, אסתר המלכה, רות המואבייה או דבורה הנביאה, כולם כנראה לא היו מקבלים מקום ריאלי במפלגת נעם. אך עם ישראל מעולם לא היה נורמלי, כי מי ששואף לנורמליות לא יכול לשאוף לכינון "ממלכת כהנים וגוי קדוש".

   

  שלומית גולדין הלוי ()
  שלומית גולדין הלוי

   

  תלחצו פאסט-פורוורד כמה אלפי שנים קדימה. שיבת ציון היא הכול חוץ מנורמליות. עם נורמלי הולך לאוגנדה, שם יוכל ליהנות משקט ושלווה וערמות של אננס ופפאיה. למרות זאת וכנגד כל הסיכויים, עם ישראל שב ארצה מכל קצוות תבל. בתחילה בטפטופים והתגנבויות יחידים אל מדינה צחיחה עם שלטון עוין, מלריה ושאר מרעין בישין, כשהדלות והמחלות מפילות חללים רבים - ובהמשך בגלים אדירים על גבי אוניות ומטוסים, מי ברכב מי ברגל.

   

  אין שום דבר נורמלי בהחלטה לעלות ארצה ממרוקו כשהצנע שולט בארץ בשנות ה-50. אין נורמליות ביהודים שלמדו עברית בסתר ונלחמו בשלטון הסובייטי בשנות ה-70 תוך סיכון אישי רב. אין נורמליות בצעידה של אלפי קילומטרים מאתיופיה לישראל בשנות ה-90, כשליסטים וחיות רעות אורבות בדרך לירושלים, שם זהב.

   

  תודה לכם, תודה לאבותינו ולאבות-אבותינו על שהייתם לא-נורמלים ובניתם חברת מופת. תודה שהעמדתם סטארט-אפ ניישן. תודה שבחרתם בחיים למרות זוועות השואה. תודה שבחרתם לעלות לארץ. בזכותכם החברה הישראלית כל כך חזקה עד שהיא יכולה להתמודד גם עם תנועות מפלגות ואמירות מגוחכות כמו אלו של מפלגת נעם.


  פורסם לראשונה 14/08/2019 16:34

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים