שתף קטע נבחר

"ההלוויה יצאה מהמקום שבו ערכנו לו ברית": מנציחים את דביר בבית הכנסת

"דביר אהב את בית הכנסת מהיום הראשון שבו הצטרף אליי לתפילה, והיה מהפוקדים הקבועים שלו במשך 19 שנות חייו", מספר יואב, אביו של החייל דביר שורק שנרצח לפני כמה ימים. "אין מתאים יותר להנצחתו של דביר - מהמקום שהיה חלק מחייו"

 

"את ההלוויה של דביר הוצאנו מאותו מקום שבו גם הייתה הברית שלו, לפני 19 שנה". אביו של דביר שורק, החייל שנרצח בשבוע שעבר, יושב שבעה בביתו שבעפרה, ועם אוהביו ומוקירי זיכרו של הבן הם חושבים כיצד להפיץ את האור של דביר הלאה, אפילו ברגעים הכואבים של השבעה.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >> 

 

כעת יוצאת המשפחה בפרויקט מימון המונים להנצחתו של דביר (בקישור) - הקמת "היכל דביר" - היכל חדש לזכרו בבית הכנסת שבו התפלל: "זה מקום שהוא מאוד אהב מהרגע שהוא הצטרף אליי לתפילה", מספר יואב שורק בראיון לאולפן ynet. "הוא התחיל להקפיד בזה - והיה מהפוקדים הקבועים של בית הכנסת במשך כל ה-19 שנים של חייו".

 

קראו עוד בערוץ היהדות : 

 

כרגע פועל בית הכנסת במקום זמני, וכדי שיוכלו להתחיל את הבנייה והשיפוץ כבר בימים הקרובים, הם מקווים לגייס 1.5 מיליון שקלים. "אין מתאים יותר להנצחתו של דביר - מהמקום שהיה חלק מחייו בצורה כה מובהקת", אומר האב.

 

"שני תינוקות על שמו של דביר"

שורק מספר כי "שני תינוקות כבר נקראו על שמו של דביר, כך שההנצחה מתפזרת לכל מיני כיוונים. אבל פה זה משהו ממוקד שממש קרוב אליו, אל חייו כפי שאנחנו זוכרים אותם... האמת היא שדביר דיבר אל כל אדם כמעט. במהלך השבעה זורמים אלינו סיפורים רבים מאנשים שפגשו אותו בנקודות שונות - על ההקשבה שלו ועל ההארה שלו. הוא רק רצה לעשות טוב ולחבר בין אנשים".

 

היכל דביר זה בעצם תשובה לטרור מבחינתכם?

"התשובה לטרור היא שאנחנו ממשיכים לחיות פה ולא נבהלים. זו תשובה ארוכה".

 

יואב שורק מבקש להנציח את בנו שנרצח, דביר שורק ()
יואב שורק מבקש להנציח את בנו שנרצח, דביר שורק

 

החייל דביר שורק נרצח בשבוע שעבר, בלילה שבין רביעי לחמישי, בשעה שעשה דרכו מאפרת חזרה לישיבת "אור תורה – מחניים", שבה למד בגוש עציון. הבחור בן ה-19 ביקש בסך הכול לרכוש מתנת סוף שנה למוריו בישיבה, אך הותקף על אם הדרך, ונרצח על ידי שני מחבלים שארבו לו ולאחר מכן נמלטו מהאירוע – אך נתפסו על ידי צה"ל והשב"כ. הוריו של דביר החליטו לתרום את איבריו ובכך להציל חיים של אנשים.

 

באתר הגיוס כתב ועד בית הכנסת של היישוב עפרה: "ההחלטה להקים מפעל הנצחה לזכרו של דביר ז"ל התקבלה מתוך מחשבה ורצון של המשפחה והחברים הקרובים להמשיך את רוחו ואישיותו המיוחדת של דביר... כל אדם קרוב או רחוק נהנה מהשמחה והטוב שהוא הפיץ. בית הכנסת ביישוב היה מקום חביב עליו במיוחד, והדבר הכי טבעי בעינינו הוא להקים היכל בבית הכנסת לזיכרו". ניתן לתרום כאן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים