שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  תביעה: הניתוח הקיסרי גרם לאובדן כליה

  יולדת שעברה ניתוח קיסרי בביה"ח אסף הרופא טוענת כי המנתחים פגעו בשוגג בכיס השתן שלה, מה שהוביל לצורך לכרות את הכליה. אסף הרופא: "טענות שגויות"

  אישה בשנות ה-40 לחייה הגישה לאחרונה תביעה לבית המשפט המחוזי בירושלים נגד בית החולים אסף הרופא, בטענה כי רשלנות הרופאים בזמן ניתוח קיסרי גרמו לה לאובדן כליה. 

   

  על פי הנטען בכתב התביעה, אשר הוגש באמצעות עו"ד נתן רון ודוד וינטר ממשרד רון-פסטינגר, רופאי בית החולים פגעו בשוגג בכיס השתן של היולדת. חרף הפגיעה, כך מתואר בתביעה, החתך לא טופל על ידי רופא אורולוג, אלא נתפר על ידי הרופאים שביצעו את הניתוח הקיסרי. לטענת היולדת, התפירה בוצעה באופן רשלני, דבר שגרם לשיבושים בזרימת השתן של היולדת.

   

  קיראו עוד על רשלנות רפואית:

  לראשונה: נחשפים נתוני הרשלנות הרפואית בישראל

  אבחון סרטן באיחור: מהי רשלנות רפואית באונקולוגיה?

  כך תגישו תביעת רשלנות רפואית: מדריך

   

  ניתוח קיסרי (צילום: shutterstock)
  ניתוח קיסרי גרם לאובדן כליה(צילום: shutterstock)

   

  לאחר הניתוח הקיסרי אובחן כי האישה סובלת משופכן מוגדל ומחסימה של הכליה. לטענתה, חרף הפגיעה בכיס השתן, רופאי בית החולים לא הסבירו לה את משמעות החתך שנגרם לאיבר והיא שוחררה מבית החולים ללא הנחיות לטיפול, אלא רק עם המלצה לאקונית לבצע בדיקת אולטרסאונד.

   

  בנוסף, טוענת התובעת כי "לא נאמר לה בשלב כלשהו כי נגרם קרע בכיס השתן, ממילא לא הוסברו לה המשמעויות של קרע כזה, והיא אף לא התבקשה לחזור לבית החולים לביקורת".

   

  "הניתוח לא בוצע בסטנדרט הרפואי"

  לאחר הלידה החלה התובעת לסבול מכאבי בגב ובמותן, אותם ייחסה לכאבים אורתופדיים מהם סבלה בעבר. במקביל, החלה לסבול מבריחת שתן. בדיקות שהיא ביצעה, העלו כי היא סובלת מתפקודי כליה נמוכים. הדבר הידרדר לכך שבחודש נובמבר 2017 נאלצה התובעת לעבור כריתה של הכליה.

   

  מומחה מטעם התובעת קבע בחוות דעתו כי תפירת הקרע בכיס השתן לא בוצעה בהתאם לסטנדרט הרפואי הראוי, וכללה גם את חסימת השופכן. כתוצאה מהפגיעה ומאובדן הכליה, כך מפרטת האישה, היא סובלת מבעיות רפואיות רבות וקשות, ובהן בריחת שתן המצריכה ממנה שימוש קבוע בפדים, וכן מחשש שמא תפקוד הכליה שנותרה לה ייפגע גם.

   

  התובעת דורשת מאסף הרופא פיצויים בסך של יותר מ-2.5 מיליוני שקלים.

   

  מבית החולים נמסר בתגובה: "כתב התביעה הועבר זה לא מכבר למרכז הרפואי והועמד לעיון מומחינו. בשל חובת שמירת החיסיון הרפואי המוטלת עלינו מכוח דין איננו יכולים להרחיב בעניין. ואולם כן נוכל לציין שמעיון המומחים בכתב התביעה עולה, כי זה נסמך על טענות שגויות רפואית וכי נזקה של התובעת הנו תולדה של כך שלא ביצעה את ההמלצות שניתנו לה בשחרורה מהמרכז הרפואי. המרכז הרפואי ימסור את עמדתו המלאה בפני הערכאות המשפטיות במועד ובמקום המתאימים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: שאול גולן
  ביה"ח אסף הרופא
  צילום: שאול גולן
  צילום: אורן שלו
  עו"ד נתן רון
  צילום: אורן שלו
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים