שתף קטע נבחר

תושבי דרום ת"א תובעים את הרכבת: "החיים שלנו הפכו לסיוט בגלל הרעש"

לדיירי שכונת קריית שלום נמאס מהרעש הבלתי נסבל הנגרם מעשרות הרכבות החולפות מדי יום בסמוך לבתיהם. עשרות מהם דורשים כעת מהרכבת לפצותם על הפגיעה באיכות חייהם וירידת ערך נכסיהם, בטענה כי היא לא דאגה לספק להם אמצעי מיגון נגד המטרד

"החיים שלנו הפכו לסיוט מתמשך בשל פעילות הרכבות העוברות סמוך לבתים שלנו". כך טוענים עשרות תושבים המתגוררים בשכונת קריית שלום שבדרום תל אביב בתביעה שהגישו בשבוע שעבר לבית משפט השלום בעיר נגד רכבת ישראל, במסגרתה הם דורשים לפצותם ב-1.4 מיליון שקלים בין היתר לצורך מימון התקנת חלונות זכוכית כפולים למניעת חדירת הרעש לבתיהם והתקנת מזגנים.  

 

הרכבת שוב איחרה, אבל המענקים יגיעו בול על הדקה

השנה הטובה של עובדי הרכבת: שבתו 100 יום, הרוויחו כ-25 אלף שקל בחודש

לחיות בתוך אתר בנייה: כך הפכו החיים ביפו לסיוט

 

התובעים, 35 במספר, המתגוררים במספר רחובות ממערב לנתיבי איילון הסמוכים לפסי הרכבת, טוענים כי רכבת ישראל לא דאגה להם לאמצעי מיגון לדירות, למרות שהם סובלים מרעש נוראי במהלך כל היום והלילה, הנובע מעשרות רכבות החולפות במקום מדי יום.

קרונות רכבת ישראל בתל אביב (צילום: מתן טורקיה)
רכבת בתל אביב. התושבים טוענים כי הם סובלים מרעש נוראי כל היום(צילום: מתן טורקיה)

לדבריהם, המצב החמיר בעקבות קווי רכבת חדשים שנפתחו ועלייה בתדירות הרכבות. בתביעה, שהוגשה באמצעות עורכי הדין דוד מנע וחיה מנע, נטען כי מאז חנכה הרכבת קו חדש במסלול ת"א-ראשל"צ-שדרות- באר שבע, נפגעה איכות החיים של התובעים עוד יותר.

 

לפי התביעה רכבת ישראל מיקמה את המסילות קרוב לבתי התובעים, אבל לא דאגה להם לשום מיגון נגד רעש. לפי התביעה, מדי יום עוברות סמוך לבתי התובעים כ-80 רכבות, החל מהשעה 5:45 ועד שעות הלילה המאוחרות. בתביעה נטען, כי כל מעבר של רכבת גורם לרעש של מעל 80 דציבלים. זאת בעוד שלפי משרד הגנת הסביבה עוצמת רעש העולה על 65 דציבלים במהלך היום ו-55 דציבלים במהלך הלילה, נחשבת למזיקה. כמו כן נאמר בתביעה, כי מול בתי התובעים קיימת נקודת מפגש בין מספר קווים, הגורמת להגברת הרעש.

 

התובעים דורשים חוץ ממימון כספי לאמצעי מיגון נגד רעש, פיצוי בגין סבל ועוגמת נפש ופגיעה בנכס שלהם.

עורכי הדין חיה ודוד מנע (צילום: ראובן קפוצ'ינסקי)
עורכי הדין חיה ודוד מנע(צילום: ראובן קפוצ'ינסקי)

יצוין, כי אין זו התביעה הראשונה שמוגשת נגד רכבת ישראל על ידי תושבים מדרום תל אביב. תביעה קודמת של 114 תושבים, הסתיימה בהסכם פשרה לפיו קיבלו התושבים מעל מיליון שקלים, שחולקו בין כולם.

 

מרכבת ישראל נמסר בתגובה: "נלמד את פרטי התביעה ונגיב עליה בבית המשפט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
רכבת קו תל אביב ירושלים
צילום: AFP
מומלצים